Autor Wątek: Mechanizm podnoszenia szyb  (Przeczytany 10850 razy)

rodger

  • Gość
Mechanizm podnoszenia szyb
« dnia: Marzec 06, 2011, 20:54:06 pm »
Padł mi podnośnik szyb (lewy tył) mianowicie: złamany zaczep szyby na prowadnicy (plastikowa część) i zaplątana linka. Na chwilę obecną poprawiłem to i działa z zakupem jest mały problem a cena jest jakaś z kosmosu. Czy może ktoś wie czy jest to samo co Mondeo? bo wygląda jak od Mk3 a jest 4x tańsze.

Intruz

  • Gość
Odp: Mechanizm podnoszenia szyb
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 07, 2011, 10:00:25 am »
mam dokładnie taki sam problem...sprawdzałem w katalogu doborowym forda i taki element w oryginale nie występuje, ale można znależć wsród części aftermarket...
Warto zwrócić uwagę, aby nie trzeskać drzwiami , gdy uchylona jest szyba, bo wtedy rozwalają się mechanizmy podnoszenia szyb!

rodger

  • Gość
Odp: Mechanizm podnoszenia szyb
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 10, 2011, 06:43:09 am »
Dzięki za odpowiedź, trzeba będzie szukać na aledrogo a ceny są powyżej 200 PLN

Goliat83

  • Gość
Odp: Mechanizm podnoszenia szyb
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 12, 2011, 19:54:57 pm »
U siebie wymienialem ten nieszczesny plastyk dwa razy. Za pierwszym razem dalem sie nabrac i kupilem na allegro za ponad 200 zl. Drugim razem mechanik zamowil z focusa za 29 zl i tez byl ok. Nie wiem czy cos z nim  kombinowal  czy byl identyczny ale dziala i to dobrze.

BOGDA

  • Gość
Odp: Mechanizm podnoszenia szyb
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 17, 2011, 16:10:56 pm »
nie wiem czy temat ciagle jest ważny ale dzisiaj siedziałam  siedziałam na e-bay i chyba tego szukacie ....
http://cgi.ebay.co.uk/JAGUAR-S-TYPE-WINDOW-REGULATOR-REPAIR-KIT-REAR-LEFT-/130453252738?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item1e5f9eaa82

u mnie szyba nie działała ale okazało się że pękła linka po złączeniu jej wszystko działa ok

Intruz

  • Gość
Odp: Mechanizm podnoszenia szyb
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 19, 2011, 12:36:13 pm »
o własnie to u mnie sie ostatnio połamało - czy ktoś może potwierdzić , że ten element pasuje z jakiegoś Forda? Sprawdzałem w programie doborowym forda, ale tam mechanizmy podnoszenia szyb oferowane są tylko w całości...

BOGDA

  • Gość
Odp: Mechanizm podnoszenia szyb
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 19, 2011, 18:53:10 pm »
FIRMA ROMIX warszawa tysiąclecia 81apaw1 tel. 228360893 produkują dla intercarsu i interteamu nr. kat. C50853 na zamówienie u producenta czyli firmy ROMIX cena to ok 20zł za 5szt. :-thumpdown
 sprzedawane w komplecie.
 :-thumpdown

Mam nadzieję że pomogłam .....
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2011, 19:01:36 pm wysłana przez BOGDA »

Intruz

  • Gość
Odp: Mechanizm podnoszenia szyb
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 20, 2011, 13:38:49 pm »
Mam nadzieję że pomogłam .....
Jasne! Dzięki!
Szkoda , że wcześniej nie wiedziałem- nie musiałbym kupowac całego mechanizmu...

Offline divo

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
Odp: Mechanizm podnoszenia szyb
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 01, 2011, 22:39:33 pm »
Też mi te ślizgi popękały i powypadały z szyn co skutkowało niedosuwaniem przedniej szyby pasażera. Zamówiłem z allegro od focusa - 20zł/sztuka + 6zł przesyłka. Dwie sztuki na drzwi.


S-Type 3.0 '99

rodger

  • Gość
Odp: Mechanizm podnoszenia szyb
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 02, 2011, 23:41:12 pm »
Prześlij link z allegro jeśli możesz

xOsTrYxJaG

  • Gość
Odp: Mechanizm podnoszenia szyb
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 06, 2011, 11:03:06 am »
Mi też pękł zaczep dosłownie 4 dni temu. Linka zaplątała się w "napinacz" obrotowy na dole drzwi. Jak będzie trochę cieplej to rozbiorę drzwi i zobaczę czy to rzeczywiście ten zaczep o którym tu jest mowa.

BOGDA

  • Gość
Odp: Mechanizm podnoszenia szyb
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 07, 2011, 12:54:18 pm »
nie kupujcie tych elementów używanych   :-thumpdown plastik pod wpływem czasu i ciepła twardnieje i pęka .... używane długo nie pochodzi . Lepiej kupić z  ROMIXU  - nr. kat. C50853

salus

  • Gość
Odp: Mechanizm podnoszenia szyb
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 01, 2011, 14:26:35 pm »
nie kupujcie tych elementów używanych   :-thumpdown plastik pod wpływem czasu i ciepła twardnieje i pęka .... używane długo nie pochodzi . Lepiej kupić z  ROMIXU  - nr. kat. C50853


Niestety ten element ROMIXU przeznaczony do forda focusa nie pasuje ...
przy najmniej u mnie okazał się "prawie" identyczny... niestety to prawie uniemożliwia zamontowanie...
zaczepy i mocowania są zamienione miejscami, te które powinny być po prawej są po lewej i odwrotnie...  :-cry

na fotce po lewej stronie uszkodzony element zdemontowany z drzwi , po prawej fokusowy "zamiennik"

rodger

  • Gość
Odp: Mechanizm podnoszenia szyb
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 01, 2011, 15:48:28 pm »
Prawy załóż na lewy i będzie ok tylko trzeba spiłować część (skos) która trzyma szybę. Możesz to zrobić frezem i wiertarką. U mnie działa bez problemu.

salus

  • Gość
Odp: Mechanizm podnoszenia szyb
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 01, 2011, 17:32:03 pm »
o tym też pomyślałem, zamówiłem nawet lewą stronę "fokusową" (C50850) z myślą o zamontowaniu u siebie z prawej strony... ale wydaje mi się że zbyt dużo będzie do "spiłowania" ? ale skoro Tobie się udało dopasować... będę kombinował i ja  ;)