Autor Wątek: Navigacja powazny problem  (Przeczytany 7303 razy)

sylvvester

  • Gość
Navigacja powazny problem
« dnia: Marzec 03, 2011, 15:32:47 pm »
Witam wszystkich forumowiczow,zaczne od poczatku gdyz usterka jest naprawde nieprzyjemna.Otoz zachcialo mi sie zaktualizowac navi w moim x typie,sciagnalem Denso wypalilem i wrzucilem do czytnika w Jagu,oczywiscie przy zalaczonym zaplonie.Pojawil sie komunikat za zaczyna sie wgrywanie nowego opragromowania,tylko ze zaraz po tym pojawil sie problem ,gdyz ekran zgasl po czym znowu sie zaswiecil i oprogramowanie zaczynalo sie wrywac od poczatku i tak caly czas historia sie powtarzala okolo 15 minut.Wyciagnalem wiec plyte i wrzucilem oryginalna CD Jaguara,po tym zabiegu ekran wylaczyl sie calkowicie i teraz nie dziala kompletnie nic,czyli nie dziala ekran dotykowy sterowanie radiem ,telefonem,klima,regulacja nawiewu,tempomat,cd z radiem,ogolnie wszystko nie dziala.Na domiar zlego klima ustawila sie na plus 50 stopni i nie mozna w zaden sposob jej wylaczyc to samo dotyczy nawiewu.Czytalem na forum ze ktos mial identyczny problem z jagiem i ze chodzi tutaj o wykasowanie sie pamieci podrecznej,z jakimis kodami binarnymi czy cos w tym rodzaju,tylko ze post pochodzi z przed dwoch lat.Moze jest ktos na forum kto mial do czynienia z tego typu usterka,lub wie gdzie takie cos mozna naprawic, jestem w desperacji bo kompletnie nie wiem co zrobic.Bylem w autoryzowanym serwisie Jaguara w Katowicach,ale na chwile obecna mi nie pomoga gdyz spec od elektryki jest w szpitalu i bedzie gdzies w polowie marca,prosze o porade i pomoc,pozdrawiam  :-help :-help

zadek07

  • Gość
Odp: Navigacja powazny problem
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2011, 19:02:03 pm »
Kurde nie wiem co ci poardzic, moze odlaczenie aku na noc pomoze. Chyba ze uwaliles LCD albo czytnik DVD

Sonix

  • Gość
Odp: Navigacja powazny problem
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 03, 2011, 19:13:16 pm »
Przejrzy to:
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=35061

Gdzieś o tym czytałem..

sylvvester

  • Gość
Odp: Navigacja powazny problem
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2011, 01:54:02 am »
Pierwsze co probowalem to odlaczylem klemy z akumulatora ale nie pomoglo,dodam tylko ze nic nie kombinowalem przy wyswietlaczu czy napedzie dvd. Jestem w czarnej dupie :- pojecia

zadek07

  • Gość
Odp: Navigacja powazny problem
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 04, 2011, 07:34:39 am »
ale trzeba odlaczycz na cala noc zeby sie komp zresetowal ale tu chodzi o kompa z silnika. A skad jestes z Polski?

sylvvester

  • Gość
Odp: Navigacja powazny problem
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 04, 2011, 08:58:33 am »
Dokladnie tak samo pomyslalem ze jest to osobny komp,ale mimo tego sprobowalem,niestety nie pomoglo.Jestem z Belfastu auto zostalo w polsce bo z klima plus 50 i kompletnie niedzialajacymi panelem sterowania,jazda nie nalezy do przyjemnosci  :- pojecia

zadek07

  • Gość
Odp: Navigacja powazny problem
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 04, 2011, 18:43:01 pm »
no to takie sa objawy jak jest zepsuty czytnik dvd

sylvvester

  • Gość
Odp: Navigacja powazny problem
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 04, 2011, 23:42:09 pm »
Gdybym tylko byl pewny  ze to wina czytnika od razu bym go wymienil.Tylko jak to sprawdzic,z tego co wyczytalem kazdy czytnik jest przypisany do danego samochodu numerycznie,trzeba go odblokowywac na serwisie czy jakos tam.Gdybym byl w Polsce to podjechal bym do Ciebie i bysmy to sprawdzili  :- pojecia :- pojecia

zadek07

  • Gość
Odp: Navigacja powazny problem
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 05, 2011, 06:17:47 am »
zeby cie nie sklamac, to jakis czas temu mialem 2 czytniki dvd i wiem ze sprawdzalem u siebie w aucie ten drugi i po prostu podmienilem sam czytnik. I nawigacja chodzila, tzn chodzilo sterowanie klimy, radio. Ja tez cos czytalem ze niby kazda nawigacja jest przypisana do danego auta, ale mysle ze bardziej chodzi tutaj o ekran LCD ale 100% pewnosci nie mam.

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Navigacja powazny problem
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 05, 2011, 11:00:17 am »
No nie zgodze sie.. chyba ze mialem szczescie.. Od kolegi zadek07 kupowalem navi i zmieniarke podpialem zamiast mojej bo mialem uwalony laser i smiga az pieknie..najnowszy soft sie wgral i gada lata peeelny serwis :-gwizd. A podepnij kolego sylvvester inna navi dvd, nie uwalona i wgraj przez nia nowy soft.. tak jakos ktos kiedys na forum polecal zeby naprawic zle wgranie softu.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

sylvvester

  • Gość
Odp: Navigacja powazny problem
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 05, 2011, 12:57:04 pm »
Sprobuje tak jak mi radzicie tylko ze teraz nie mam fizycznej mozliwosci bo auto w Polsce.Mam jeszcze pytanie czy oryginalny soft znajduje sie na jednej czy wielu plytach?,ja w swoim czytniku mam tylko jedna plyte z Jaguara  :-help

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Navigacja powazny problem
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 05, 2011, 13:28:14 pm »
Na jednej. Ja bralem z peba najpierw 2008 a potem 2010. Na kilku plytach to masz podzial na krainy swiata. Wrzucasz tylko te plyte z Pl.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

sylvvester

  • Gość
Odp: Navigacja powazny problem
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 05, 2011, 13:41:49 pm »
Dzieki Luko_j

sylvvester

  • Gość
Odp: Navigacja powazny problem
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 05, 2011, 14:27:34 pm »
Jezeli u was chodza te plyty to rzeczywiscie problem moze lezec w czytniku dvd. Mam nagrana plyte ze strony o ktorej mowiliscie wyzej i wlasnie po jej wrzuceniu do czytnika wszystko wysiadlo.Czyli zaczynam sie rozgladac za czytnikiem :-super

sylvvester

  • Gość
Odp: Navigacja powazny problem
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 22, 2011, 00:39:40 am »
Chcialbym w tym miejscu zlozyc specjalne podziekowania dla kolegi zadek07, ktory pomogl mi w rozwiazaniu problemu :-yipee w koncu moge spac spokojnie.Wszystko smiga az milo  :-thank