Autor Wątek: ogrzewanie i klimatyzacja  (Przeczytany 3941 razy)

Offline adas69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 191
ogrzewanie i klimatyzacja
« dnia: Marzec 02, 2011, 18:12:24 pm »
witam i ponownie licze na pomoc :) mam taki klopocik z ogrzewaniem w aucie, caly czas (po nagrzaniu silnika) wieje cieplym powietrzem. jaka moze byc tego przyczyna i cz bylbym w stanie samemu usunac te usterke? ponadto chcialem spytac o klimatyzacje. nie chlodzi, podejrzewam ze jest do nabicia, tylko ze z tego co sie orietuje do roku 2000 (chyba) klimatyzacje byly nabijane chyba freonem, a pozniej jakims innym czynnikiem. i teraz rodzi sie pytznie, cz moge gdzies jeszcze nabic ja freonem, jesli nie to cz moge ja nabic tym innym czynnikiem? nie wiem cz klimatyzacja musi byc jakos przystosowana do tego czynnika...
z gory dziekuje za pomoc.
aaa... oczywiscie rozchodzi sie o daimlera doble six 5,3 V12 1987r
pozdrawiam
krecik-adas

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: ogrzewanie i klimatyzacja
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 02, 2011, 18:23:38 pm »
hej, jezeli klima nie dziala, to system zawsze puszcza lekko cieply powietrze do srodka.

orygynalny czynnik do klima w ser III to R12, ktory teoretycznie jest juz niedozwolony na terenie ue, jednak sa
jeszcze warszatow ktorzy maja ten czynnik i napelniaja. jezeli to bedzie niemozliwe, masz 2 mozliwosci: zmieniec
uszczelek w systemie, zamontowac nowego sluszacza i napelnic aktualnym czynikiem, albo uzywac czynik
uniwersalny, jak np ten:

http://wentylacja.com.pl/Wiadomo%C5%9Bci/DEEPCOOL-R12a-pytania-i-odpowiedzi-40158.html

Offline adas69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: ogrzewanie i klimatyzacja
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2011, 18:34:10 pm »
dzieki kogutki po raz kolejny radzisz mi :) bede ci musial normalnie piwo postawic ;) a powiedz mi jeszcze jaka opcja z dwuch podanych bylaby lepsza dla auta? i ile ewentualnie puszek tego uniwersalnego musialbym kupic?
czyli ogolnie mowiac moze z ogrzewanie wszystko jest oki?
krecik-adas

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: ogrzewanie i klimatyzacja
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 02, 2011, 18:38:29 pm »
no czy z ogrzewaniem wszystko ok, to wiadomo po napelnienie klima. mialem to samo w xj-s, z pusta klima zawsze
lecila cieple powietrzy, po napelnieniem to ustapilo. czy to jest cieply czy goracy?

jaka opca lepsza, trudno powiedziec. oficjalnie jaguar polecial wowczas wymianie uszczelek itd ale to droga impreza
i wiadomo, na tym korzystaja serwisy. znam kilka osob ktory uzywaja czynika uniwersalnego i nie maja zadnych
problemow. najlepiej zapytaj w poblizu serwisow klimatyzacyjnych, jaka maja czynika uniwersalnego w ofercie,
to nie musisz specjalnie kupic calej puszki.

pix

  • Gość
Odp: ogrzewanie i klimatyzacja
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 05, 2011, 12:16:04 pm »
Witam - z nabiciem klimy obecnie uzywanym czynnikiem nie powinno byc zadnego problemu, wymaga to drobnych zmian z ktorymi dobry fachowiec od klimy nie bedzie mial problemu. Dwa lata temu naladowalem klime w mojej 3-ce /xj 6/ i do dzisiaj dziala.Kosztowalo troche wiecej  od normalnego nabicia.Natomiast najpierw radze Ci sprawdzic zawor nagrzewnicy /jezeli masz automat/ - jest on sterowany podcisnieniem i czesto lubi sie zacinac / znajduje sie wkomorze silnika w srodku podszybia/. Na jego dolnej czesci w formie polkuli znajduje sie dzwignia ktora mozna sterowac tym zaworem z zewnatrz. Dasz sobie rade by to sprawdzic.            Powodzenia i pozdrawiam       pix

Angus73

  • Gość
Odp: ogrzewanie i klimatyzacja
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 24, 2011, 14:47:33 pm »
Cześć, mamy te same problemy. Jeśli chodzi o to, że leci cały czas gorące powietrze, to potwierdzam, że najprawdopodobniej masz popsuty zaworek nagrzewnicy zaraz pod maską, tuż przed przednią szybą. Ja miałem to samo i wymieniłem za grosze tymczasowo na przestawiany ręcznie. Działa bez zarzutu, ale trzeba go ręcznie otwierać lub zamykać w zależności od tego czy ma grzać czy nie. Prosta i skuteczna metoda. Na szczęście obecnie czekam już na właściwy i będzie wymieniony. Co do klimy to mam prośbę do Ciebie i wszystkich. Jeśli ktoś zna taki warsztat w okolicach Wawy, który sobie poradzi z wymianą tych elementów żeby używać aktualnego czynnika to będę wdzieczny za info gdzie jest taki fachowiec. Obecnie mam auto w JagCarze, sądzicie, że tam dadzą radę?
Pozdrawiam,

Offline adas69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: ogrzewanie i klimatyzacja
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 24, 2011, 17:48:36 pm »
witam i dzieki za odp. co do warsztatu ktory sie by tym zajal to nie pomoge, jestem z pomorza. A powiedzcie mi prosze jak stwierdzic cz to wlasnie ten zaworek jest padniety? jak to sprawdzic?
pozdrawiam
krecik-adas

pix

  • Gość
Odp: ogrzewanie i klimatyzacja
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 25, 2011, 17:53:18 pm »
Witam - no wslasnie dalismy Ci odpowiedz - kiedy latem grzeje a zima nawet moze chlodzic, czyli przy ustawieniu prawego pokretla na auto, system nie reaguje na ustawienie temp. lewym pokretlem - trzeba mu pomoc manualnie dzwignia przy samym zaworze.    Pozdrawiam  pix