Autor Wątek: wymiana paska klinowego XKR  (Przeczytany 3986 razy)

LCQ

  • Gość
wymiana paska klinowego XKR
« dnia: Marzec 02, 2011, 00:19:31 am »
Witam, zakupiłem wczoraj pasek klinowy do XKR 01r, stary daje już po sobie znać i piszczy, póki silnik się nie nagrzeje;), jak wygląda sprawa z wymianą?? jest to problematyczne?? jeśli to nie problem dla kogoś to proszę o instrukcję krok po kroku

dzięki  :)

Offline Fishman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
Odp: wymiana paska klinowego XKR
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2011, 17:12:33 pm »
Witaj,
Wydaje mi się że jest to zpełnie bezproblemowe.
Cofasz rolke napinającą pasek klinowy superchargera i dzejmujesz go. Aby założyć podobna operacja. Jeśli chodzi o główny pasek to najpierw chyba musisz zdjąć pasek superchargera ale glowy nie dam. Po prostu looknij pod maske.
Jedyna rzecz na którą warto zwrócić uwagę, to czy pasek nie jest kierunkowy. Poszykaj na nim namalowanych strzaleczek. Jeśli są to załóż w tym kierunku co oryginał.
Wsio...

LCQ

  • Gość
Odp: wymiana paska klinowego XKR
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 03, 2011, 20:23:05 pm »
zrobione już dawno temu, ale dzięki za odp kolego,


P.S. jeśli robicie u kogoś nie nabierzcie się na gadanie że trzeba zdejmować przód itd, wymiana trwa 15 min dla ogarniętego  ;D

Offline Fishman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
Odp: wymiana paska klinowego XKR
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 04, 2011, 14:53:20 pm »
Daj znać czy moja instrukcja jest właściwa czy nie.
Żeby inni w przyszłości znali odpowiedź.
Dzięki i pozdrawiam.

LCQ

  • Gość
Odp: wymiana paska klinowego XKR
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 04, 2011, 20:42:41 pm »
wymianę robiłem w Bielsku w Jagparts (chyba tak się nazywa firma), polecam każdemu, za wymianę zapłaciłem 60 zł?, inni mega spece od tematu chcieli ok 300-500 zł



P.S. robili chyba w taki sposób jak Fishman pisze, więc jeśli ktoś chce można pokombinować