Autor Wątek: witan wszystkich jaguar s type 4.0 v8 2001r pare pytań  (Przeczytany 7541 razy)

ttomasz2005

  • Gość
witan wszystkich jaguar s type 4.0 v8 2001r pare pytań
« dnia: Luty 26, 2011, 00:47:31 am »
Witam kupiłem dziś jaguara s type 4.0 2001r przebieg 198 tys , i mam kilka pytań mianowicie nie wyswietlają mi sie na liczniku kilometry i pozostałe info tylko rano je widać, jak sie rozgrzeje to znika , jaki olej wlać do silnika niewiem jaki był poprzednio , jaki olej ile do skrzyni biegów ,skrzynia pracuję bardzo ładnie , i ogólnie jakeś info , co warto w nim wymienić lub zrobić ,lub zwrócić uwagę , czy auto można sprawdzić w jakiś sposób po vinie ,sprowadzone z niemiec , i czy te auto mniewają jakieś czestę usterki np zacierajace sie panewki itp.., kazda informacja się przyda , wiem że to wszystko powinienem wiedzieć przed zakupem ale to był zakup nie spodziewany .

Lojzek

  • Gość
Odp: witan wszystkich jaguar s type 4.0 v8 2001r pare pytań
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2011, 18:59:15 pm »
Witaj, możesz sprecyzować co się rozgrzewa, że kilometry znikają?
Prawdopodobnie jest coś zamieszane w rozprowadzeniu gorącego powietrza do nadmuchów w okolicy wskaźników (obrotomierz i prędkościomierz). Jeżeli dotkniesz ręką szybki osłaniającej zegary i jest gorąca to na bank jest to. Wyświetlacz LCD pod wpływem temperatury robi się nieczytelny. Musi gdzieś część powietrza dostawać się pod zegary i je nagrzewać. Sam to mam i nie bardzo mam pomysł jak się za to zabrać. Ze skrajnie lewego otworu leci tylko gorące powietrze i choćby klima działała na maxa, to gorąc dalej bucha.

To tyle a propos znikających kilometrów

Lojz

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: witan wszystkich jaguar s type 4.0 v8 2001r pare pytań
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2011, 19:26:51 pm »
Witaj serdecznie na JaguarForumPoland i gratuluje zakupu!

Co do problemy z wyswietlaczem to chyba pomaga tylko rozbiorke i sprawdzenie samego wyswietlacza, najwidocznie
pod wplywem temperature wtyczke od lcd straci kontakt.

Standardowy "problemy" S-Typea najlepiej poznasz poprzez studium dzialu i archiwum technicznego, do czego
zachecam. Jezeli nie znasz jego historie serwisowej, to zmien wszelkie plyny i filtry, zdradzaj jaki masz stan
licznika. Sprawdic przez nr vin mozna owszem, ale tylko czy numer vin jest zgodny z specyfykacja. Jezeli auto
bylo kupiony w Niemczech, to dowiedz sie z ksiazki serwisowej jaki warsztat go ostatnio serwisowal i skontaktuj
sie z nimi, w Niemczech na ogol rozdaja informacje, ktory posiadaja. Jak masz problem z jezykiem niemieckim albo
angielskim, to napisz mi pw, chetnie pomagam.

Olej silnikowy: 0W-30 albo 5W-40, 6.5 litrow
Skrzynia biegow (chyba masz automat): Mercon V, 9.0 litrow

To baw z nowym kotem i na forum dobrze.


ttomasz2005

  • Gość
Odp: witan wszystkich jaguar s type 4.0 v8 2001r pare pytań
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 28, 2011, 18:22:31 pm »
Dziekuję za liczne odpowiedzi , znalazlem poprzedniego wlasciciela i troche sie dowiedziałem , co do licznika rozebrałem go i cos jest na stykach w srodku licznika coś skwierczy tak wiec licznik do wymiany , tylko zastanawiam sie czy na innym liczniku auto odpali?,co do oleju kupiłem motula 5w30 a dowiedziałem sie ze jezdzil na castrolu 10w40 okolo 1,5 roku i zasrtanawiam sie co teraz zrobić ????

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: witan wszystkich jaguar s type 4.0 v8 2001r pare pytań
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 28, 2011, 18:26:18 pm »
hejka, 5w-30 jest calkiem ok. mozesz smialo mu lac.

co do licznika / deske. nie mozna po poprostu go wymieniec, nie jest to plug and play, trzeba podlaczyc z
komputerem i ustalic nowego licznika, to potrafi aso (chyba sie nie zgodza na uzywanego licznika, wiec to
bedzie droga sprawa), ale sa takze kilka warsztatow specjalizwowanych na kotach. jak zdradzasz skad
jestes, to mozemy cos doradzic.

ttomasz2005

  • Gość
Odp: witan wszystkich jaguar s type 4.0 v8 2001r pare pytań
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 28, 2011, 18:51:57 pm »
Jestem z olsztyna .

ttomasz2005

  • Gość
Odp: witan wszystkich jaguar s type 4.0 v8 2001r pare pytań
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 28, 2011, 18:53:05 pm »
Stan licznika 195tys

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: witan wszystkich jaguar s type 4.0 v8 2001r pare pytań
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 28, 2011, 18:54:45 pm »
aj, to w poblizu kiepsko z komputerem. a moze poprawisz mu lutownica styki w srodku ?

skoro pytales o oleju w automacie, to masz informacje na temat czy byl juz kiedys wymieniony?

ttomasz2005

  • Gość
Odp: witan wszystkich jaguar s type 4.0 v8 2001r pare pytań
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 28, 2011, 18:59:20 pm »
Własnie nie był wymieniany przez poprzedniego wlasciciela czyli okolo 3 lat ,a mogę zamiast tego mercona wlac zamiennik motula czy  lepiej orginal.
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2011, 19:09:09 pm wysłana przez ttomasz2005 »

wojt

  • Gość
Odp: witan wszystkich jaguar s type 4.0 v8 2001r pare pytań
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 01, 2011, 09:44:06 am »
Witaj!
Ja po kupnie auta wymieniłem również olej w dyfrze!Proponuję to zrobic bo nie ma tam już oleju,tylko smar :-W

Intruz

  • Gość
Odp: witan wszystkich jaguar s type 4.0 v8 2001r pare pytań
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 01, 2011, 10:43:10 am »
Witaj!
Ja po kupnie auta wymieniłem również olej w dyfrze!Proponuję to zrobic bo nie ma tam już oleju,tylko smar :-W
A jaki tam powinien być olej i co ile sie go wymienia? Jaka ilość wchodzi?

wojt

  • Gość
Odp: witan wszystkich jaguar s type 4.0 v8 2001r pare pytań
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 01, 2011, 12:24:58 pm »
Chyba nie ma teorii mówiącej o wymianie i terminie(podobnie jak w przypadku automatów) Pojechałem po prostu do dobrej firmy zajmującej się sprzedażą i wymianą olejów i kazałem sobie wszystko wymienić,a oni w specyfikacjach zneleżli odpowiednie rodzaje olejów.Pamiętam,że olej do dyfra był bardzo drogi >:(,ale weszło go chyba niecałe 3 litry ;D   Aha... dyfer nie ma spustu,wyssali specjalnym odkurzaczem :-hehe
W manualnej skrzyni też proponuję wymieniać,chodzi bez porównania lepiej :-super

ttomasz2005

  • Gość
Odp: witan wszystkich jaguar s type 4.0 v8 2001r pare pytań
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 01, 2011, 16:28:07 pm »
Powiedzcie jaki olej do tylnego dygerencjału i ile , odrazu go wymienie wraz z olejem w skrzyni , nigdzie nie mogę sie doszukać informacji tego typu.

ttomasz2005

  • Gość
Odp: witan wszystkich jaguar s type 4.0 v8 2001r pare pytań
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 05, 2011, 01:18:53 am »
.
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2011, 01:28:51 am wysłana przez ttomasz2005 »

ttomasz2005

  • Gość
Odp: witan wszystkich jaguar s type 4.0 v8 2001r pare pytań
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 05, 2011, 01:26:02 am »
Wymienilem olej w skrzyni, weszło 6l, olej byl czarny mocno i na magnesie było sporo szlamu , skrzynia  zmienia biegi tak samo, teraz naprawa licznika jeszcze i zmiana car audio i chyba bedzie na tyle, jak ktoś szuka kota będzie do odsprzedazy za okolo roku w stanie perfekt.