Autor Wątek: Nie odpala na mrozie! Potrzebna pomoc  (Przeczytany 4827 razy)

Offline muttley

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 227
Nie odpala na mrozie! Potrzebna pomoc
« dnia: Luty 25, 2011, 21:06:43 pm »
Polska zimna kurde mać...

Wygląda na to, że zamarzła mi ropa, a jutro koniecznie musze odpalić samochód...

Nie mam garażu i jedyne co przychodzi mi do głowy to podgrzanie filtra paliwa farelką bądź czymś takim...

Mozecie powiedziec czy to jest wogole wykonalne i gdzie dokladnie ten filtr sie znajduje (bylbym bardzo wdzieczny za pokazanie na jakims zdjeciu:)))

Moze znac inne sposoby radzenia sobie z tym problemem?

Maru$

  • Gość
Odp: Nie odpala na mrozie! Potrzebna pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 25, 2011, 21:14:15 pm »
zeszłej zimy podgrzewałem i próbowałem odpalić w efekcie czego pękł przewód gumowy z ropą i miałem mały pożar, na szczęście udało się ugasić. Jak ci ropa zamarzła wymień filtr paliwa zbiera w nim się woda i cały czas będziesz miał ten problem, po wymianie filtra polej po przewodach wrzącą wodą z czajnika pare czajników powinno dać oczekiwany efekt klekotu z silnika :)

moryc25

  • Gość
Odp: Nie odpala na mrozie! Potrzebna pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 25, 2011, 21:25:59 pm »
Jedyna rada: Auto do garażu ciepłego i poczekaj aż parafina się rozpuści, dolej depresator (bujanie samochodem
bardzo wskazane) i odpal samochód.

Na przyszłość staraj się dolewać coś do ropki zanim mróz cię zaskoczy i raczej lej porządne paliwo.

Offline muttley

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 227
Odp: Nie odpala na mrozie! Potrzebna pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 25, 2011, 21:33:13 pm »
zawsze dolewam czegos albo leje dobre paliwo. Niestety, odkad mam 150 m do pracy Jag stoi pod blokiem a ja nie sledze prognozy pogody

Maru$

  • Gość
Odp: Nie odpala na mrozie! Potrzebna pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 25, 2011, 21:34:18 pm »
..... porządne paliwo.
w Polsce to z tym kiepsko ropa u nas jest do bani Ruska o wiele lepiej się sprawuje tylko z dostępem coraz ciężej...

Offline muttley

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 227
Odp: Nie odpala na mrozie! Potrzebna pomoc
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 25, 2011, 21:36:04 pm »
Tymczasem problem nadal pozostaje... musze jutro jechac w dluga trase, samochod nie pali i garazu ni ma... Ciagle mysle nad opcja z farelka... ?

Oktawian80

  • Gość
Odp: Nie odpala na mrozie! Potrzebna pomoc
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 25, 2011, 22:07:53 pm »
Jest jedna mało agresywna i dość szybka metoda na odpalenie autka. Potrzebne jest duże wiadro gorącej wody.
Polewamy filtr paliwa małym strumieniem aby nagrzać paliwo. Dzięki temu parafina rozpuści się i udrożni filtr. Bo
właśnie to parafina zapycha filtr i dlatego silnik gaśnie. Dobrze jest także rozgrzać pompę wtryskową, identycznym
sposobem. Jest to metoda, gdy szybko potrzebujemy samochodu. Można także zrobić to farelką lub nawet suszarką,
to jednak TYLKO POD ŚCISŁYM NADZOREM ! Jeśli filtr był wymieniany dawno, można pokusić się o jego wymianę na
nowy.

Offline muttley

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 227
Odp: Nie odpala na mrozie! Potrzebna pomoc
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 25, 2011, 22:18:08 pm »

przepraszam ale jestem kompletnym laikiem jesli chodzi o samochody. Moglibyscie wskazac ktore elementy wymagaja obróbki cieplnej?


zadek07

  • Gość
Odp: Nie odpala na mrozie! Potrzebna pomoc
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 26, 2011, 06:58:27 am »
filtr i pompa jest pod ta duza oslona silnika, musialbys ja scianac i cyknac fote to bysmy ci zaznaczyli gdzie co jets

Offline natas1

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Nie odpala na mrozie! Potrzebna pomoc
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 26, 2011, 13:53:17 pm »
A jak u Ciebie z akumulatorem?? Bo on może też powodować to że nie odpalisz samochodu. Pozdrawiam
X-Type 2.0D 2005

kolka

  • Gość
Odp: Nie odpala na mrozie! Potrzebna pomoc
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 26, 2011, 14:57:37 pm »
a czy sprawdzałeś świece ,może nie grzeją

Offline muttley

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 227
Odp: Nie odpala na mrozie! Potrzebna pomoc
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 27, 2011, 14:46:38 pm »
Wielkie dzieki za pomoc. w koncu sie udalo. Polewanie wodą nic nie dalo natomiast suszarka do wlosow skierowana na filtr i 15 grzania pomoglo rewelacjyjnie. samochod odpalil po pierwszym przekreceniu.

Wielkie dzieki za wszystkie rady!