Autor Wątek: Nawigacja DENSO / nowe mapy i update software /  (Przeczytany 103199 razy)

achmiel92

  • Gość
Odp: Nawigacja DENSO / nowe mapy i update software /
« Odpowiedź #120 dnia: Lipiec 05, 2013, 15:54:08 pm »
Rozumiem. Czy jeżeli dam cały czytnik koledze, który zajmuje się całym sprzętem RTV, ma do tego smykałkę, jest pasjonatem tego co robi i mi to delikatnie wyczyści, to może zadziała. Tylko pytanie, bo jak odepnę czytnik od samochodu, to nie działa mi wtedy wyświetlacz, klima, gra tylko radio, ale nic nie widzę, klima chodzi, ale nawet temperatury nie wyświetla, to czy mogę tak pojeździć z dzień, póki czytnik do mnie nie wróci, czy lepiej nie, odstawić wóz, wyjąć czytnik, przeczyścić i włożyć z powrotem? :)

achmiel92

  • Gość
Odp: Nawigacja DENSO / nowe mapy i update software /
« Odpowiedź #121 dnia: Lipiec 10, 2013, 17:00:06 pm »
Okej, więc mam pewien duży problem. Byłem u "mechanika" i on wszedł w menu serwisowe (przycisk menu i telefonu) i tam kliknął update software. Po czym wyskoczył komunikat, że siedzi zła płyta (siedziała oryginalna z navi, ale może jej nie czytał) i żeby włożyć dobra płytę, on wyjął ją, włożył i nic, więc wyłączył stacyjkę, po włączeniu nie działa już nic i jest tylko czarny ekran. Co teraz robić? Czy jak odłączę aku na noc, potem podłącze, płytka siedzi teraz w napędzie, to jest szansa, że się załaduje dobry soft i będzie to działać? Pozdro :)

Sebastian X

  • Gość
Odp: Nawigacja DENSO / nowe mapy i update software /
« Odpowiedź #122 dnia: Lipiec 10, 2013, 17:34:13 pm »
Na małym wyświetlaczu masz komunikat C1 50/51?

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Nawigacja DENSO / nowe mapy i update software /
« Odpowiedź #123 dnia: Lipiec 10, 2013, 17:55:49 pm »
Wylaczajac zaplon w trakcie update skasujesz pamiec w calosci, musisz teraz wgrac pliki systemowe. Istnieje
plyta systemowa JTP 1072_1.

W zalaczniku masz "TB A419-09" w nim sa wszelkie informacje jak przewrocic navi.


mario999

  • Gość
Odp: Nawigacja DENSO / nowe mapy i update software /
« Odpowiedź #124 dnia: Lipiec 10, 2013, 21:12:39 pm »
Wylaczajac zaplon w trakcie update skasujesz pamiec w calosci, musisz teraz wgrac pliki systemowe. Istnieje
plyta systemowa JTP 1072_1.

W zalaczniku masz "TB A419-09" w nim sa wszelkie informacje jak przewrocic navi.


witaj , wiesz może gdzie i jak można ciągnąc mapy z Polską do Jaguara S .

achmiel92

  • Gość
Odp: Nawigacja DENSO / nowe mapy i update software /
« Odpowiedź #125 dnia: Lipiec 10, 2013, 21:20:12 pm »
Na malym wyswietlaczu mam 50/51 ale bez C1. A skad wziac ten plik i jakas instrukcje jak to nagrac i jak przywrocic? Jak mozecie pomozcie. Z gory dzieki!!

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Nawigacja DENSO / nowe mapy i update software /
« Odpowiedź #126 dnia: Lipiec 10, 2013, 21:32:19 pm »
Blad 50/51 mowi o brak komunikacji. To jest: albo blad czujnika, problem z kablami albo wlasnie brak plikow pierwotnych:

http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,16843.0.html

Skoro wylaczyles zaplon w trakcie update to wlasnie to. Plyta JTP 1072_1 kupisz/pozyczysz w zaufanym
serwisie (ASO albo specjalizowanym niezaleznym), wlozysz w zamian za mape, wlaczasz zaplon i czekasz
na powrot navi, to moze potrwac do ok 20 min. Jak wszystko sie zagra (dziala sam) jest menu o ustaleniach,
ustawisz, wyjmujsz plyty, wlozysz plyty z mapka i powinno dzialac.

@achmiel92 odpisalem w innym twoim watku gdzie mozesz kupic.

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Nawigacja DENSO / nowe mapy i update software /
« Odpowiedź #127 dnia: Lipiec 11, 2013, 16:49:58 pm »
Ja jak większość sciagnalem  mapy z chomika, nagrałem na plyty i za pierwszym razem sukces. Zaktualizowalo soft mapki chodzą, ale ostatnio coraz częściej pyta o płytę bo jej nie widzi. Poszukalem na necie i kupiłem nowe oryginalne za 190 zł jak ktoś pisał wczesniej przede wszystkim są tłoczone a nie wypalane. Mam mieć je w poniedziałek i mam nadzieje zapomnieć o problemach z nawigacja.

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Nawigacja DENSO / nowe mapy i update software /
« Odpowiedź #128 dnia: Lipiec 11, 2013, 17:51:47 pm »
Kolego to te z alledrogo?? Bo tam gość ma ale zawsze od złotówki i licytacja nigdy się nie kończy.. ale jakoś tak pewien nie jestem, że to oryginał, a jak Ty znalazłeś za niecałe 200zł to trochę nie za tanio??
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Nawigacja DENSO / nowe mapy i update software /
« Odpowiedź #129 dnia: Lipiec 11, 2013, 18:58:13 pm »
Jeżeli za tanio dla Ciebie to ja wezmie 2 komplety i jeden sprzedał Ci za powiedzmy 500 wtedy będzie ok?

To są ori płyty z 2012 roku z paragonem i gwarancja. Nie z allegro, znalazłem je na necie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2013, 19:02:37 pm wysłana przez bosniak »

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Nawigacja DENSO / nowe mapy i update software /
« Odpowiedź #130 dnia: Lipiec 11, 2013, 23:45:21 pm »
Nie ma się co denerwować  :-V w tej cenie to sam chętnie zakupię (jeśli mógłbyś na pw podesłać kontakt). Po prostu myślałem, że do kota będzie ori płytka więcej kosztować tak patrząc, że subskrypcja 12m-cy na automapę kosztuje pod 200zł.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline xp32

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Nawigacja DENSO / nowe mapy i update software /
« Odpowiedź #131 dnia: Lipiec 12, 2013, 17:26:48 pm »
Jeżeli za tanio dla Ciebie to ja wezmie 2 komplety i jeden sprzedał Ci za powiedzmy 500 wtedy będzie ok?

To są ori płyty z 2012 roku z paragonem i gwarancja. Nie z allegro, znalazłem je na necie.

Już to przerabiałem - płyty ładnie wypalone z mapami np z chomika i dodatkowo wypalone LightSabre (tak to sie chyba pisze - wypalanie "góry" płyty zamiast naklejki) :) żeby ładnie wyglądało
Niestety - nie działa

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482

Seba80

  • Gość
Odp: Nawigacja DENSO / nowe mapy i update software /
« Odpowiedź #133 dnia: Lipiec 13, 2013, 17:32:30 pm »
Czy numer seryjny mapy ma znaczenie?
Oryginalna mapa z jaguara ma nr 464210 a ściągnąłem 464110 i nie działa.
Pisze że płyta nie zawiera map  :-help

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Nawigacja DENSO / nowe mapy i update software /
« Odpowiedź #134 dnia: Lipiec 13, 2013, 18:46:46 pm »
Czy numer seryjny mapy ma znaczenie?
Oryginalna mapa z jaguara ma nr 464210 a ściągnąłem 464110 i nie działa.
Pisze że płyta nie zawiera map  :-help

Nie ma znaczenia i tak nie zadziała