Autor Wątek: Jakie alufelgi do już leciwego kotka xj40. Coś w klimacie....  (Przeczytany 5538 razy)

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
Witam. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad zmianą felg w moim xj40 bo są te zwykłe oryginalne srebrne. CO proponujecie aby nadać charakteru kocurowi. Co Wy macie w w swoich pupilach? Czekam na propozycję i linki :)
Kocia moc :)

TYGRYS3

  • Gość

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
Odp: Jakie alufelgi do już leciwego kotka xj40. Coś w klimacie....
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 23, 2011, 13:04:21 pm »
No super zbiór :) Ale ja chciałem mieć konkretne propozycje osób które maja już założone na swoich xj40, jakieś zdjęcia opinie. Pomoc. :)
Kocia moc :)

Jakub

  • Gość
Odp: Jakie alufelgi do już leciwego kotka xj40. Coś w klimacie....
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 23, 2011, 15:19:48 pm »
Felgi na zimę. Dość klasyczny design. IMO jeszcze pasujące do XJ40. Bezproblemowa w czyszczeniu. Natomiast trzeba uważać, aby komuś nie przydały się dekielki. W UK sam ich zakup to nie problem, ale w Polsce raczej będzie ciężko.








Felga na lato. Może być również na zimę, pod warunkiem że auto zimuje pod kołderką. W innym przypadku szybko się zabrudzi i kilka godzin pucowania, pójdzie na marne. Jak się uprzesz, to nawet zimą można na nich jeździć, ale warunek jest jeden, raz na miesiąc, góra dwa, usiądziesz z pastą Tempo i solidnie je wyczyścisz. A między każdym takim poważniejszym czyszczeniem kilka razy pojechać na myjkę ciśnieniową i zmyć nalot, brud, sól. Jeśli przejeździsz całą zimę na szprychowych felgach nie dbając o nie, to na wiosnę czeka Cię znacznie mozolniejsze czyszczenie niż gdybyś robił to systematycznie. Piszę o tym, gdyż pamiętam, że kiedyś chciałeś założyć do swojej czterdziestki właśnie szprychowe felgi. Więc to tak ode mnie kilka słów, jako od ich użytkownika.

« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2011, 15:30:28 pm wysłana przez Jakub »

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
Odp: Jakie alufelgi do już leciwego kotka xj40. Coś w klimacie....
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 24, 2011, 09:28:17 am »
Piękne są :). jaki to model i gdzie można takie zakupic?
Kocia moc :)

Jag-Greenhorn

  • Gość
Odp: Jakie alufelgi do już leciwego kotka xj40. Coś w klimacie....
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 24, 2011, 12:09:51 pm »
moim zdaniem szprychowe felgi do xj40 nie pasuja.
do S I-III sa super ale do 40stki powinny byc raczej nowoczesniejsze. twierdze ze powoduja te felgi ze samochod i kola nie tworza jednostki. a to powinno byc celem kazdej przebudowy oryginalnych czesci. to sie bardzo gryzie i jest stylistycznie patrzac niepasenne...

tez mialem zamiar zmienic felgi ale moj pomysl znow byl za bardzo nowoczesny. mysle ze oryginaly sa najkorzystniejsze bo w lata 90te najlepiej pasuja.

xj40 z lattice felgami moim zdaniem najlepiej wyglada (16") oraz z TD, tak jak moj  ;D

Jag-Greenhorn

  • Gość

Jakub

  • Gość
Odp: Jakie alufelgi do już leciwego kotka xj40. Coś w klimacie....
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 24, 2011, 12:34:39 pm »
Temat felg szprychowych pasujących do Jaguara jest ciężki. Z jednej strony masz felgi typu OG Wire Wheels, które bardzo mi się podobają, ale do czterdziestki nie pasują. Chociaż to może kwestia gustu. Po drugiej stronie są felgi szprychowe nazwijmy, "mojego typu".
Dość to enigmatyczne i ogólnikowe ich określenie, ale Jaguar przestał wypuszczać swoje auta na felgach szprychowych pod koniec lat 60 lub początku 70 (ale to niech potwierdzą inni). Stąd jeśli koniecznie chcesz szprychowe, to musisz posłużyć się zamiennikami. To co mnie dziwi, to fakt, że moje felgi mają rozstaw 5x120,65. Sprawdziłem to organoleptycznie, dodatkowo nie mam nakrętek pływających, ani adapterów. Popatrzyłem na zapas, niestety nie znalazłem żadnej informacji o ich producencie, czy modelu. Więc jest to "no name", ale jakby produkowany z myślą o nietypowym rozstawie śrub w felgach, wychodzących dla Jaguara z tamtego okresu.
Odnośnie tego jak je zdobyć. Przejrzałem ebaya brytyjskiego, znalazłem tylko kilka kompletów do E-type'a, do DB5, a reszta to już własnie wcześniej wspomniany typ OG Wire Wheels.
Podsumowując, musisz cały czas śledzić allegro, ebaya. Popytaj też chłopaków z forum, którzy mieszkają w UK, może mają dostęp do specjalistycznych sklepów, które zajmują się tym tematem i mają na stanie lub mogą ściągnąć felgi, które będą Ci odpowiadać. W Polsce z racji niewielkiego popytu, temat felg szprychowych niemal nie istnieje.

Jakub

  • Gość
Odp: Jakie alufelgi do już leciwego kotka xj40. Coś w klimacie....
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 24, 2011, 12:43:25 pm »
xj40 z lattice felgami moim zdaniem najlepiej wyglada (16") oraz z TD, tak jak moj  ;D

Każda pliszka swój ogonek chwali.
Dlatego też w swoim aucie, nie zdecydowałbym się na stałe na inne felgi niż te konkretne szprychowe. Po prostu idealnie trafiają w mój gust. I mogą nie stanowić całości z autem, nie być oryginalne. Nie jest to dla mnie istotne. Argument, że to co wypuściła fabryka jest najlepsze, zupełnie do mnie nie trafia. Nie jestem ortodoksem i jeśli coś mi się nie podoba, to zwyczajnie to zmieniam.

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.280
Odp: Jakie alufelgi do już leciwego kotka xj40. Coś w klimacie....
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 24, 2011, 14:21:13 pm »
A ja ostatnio wrzuciłem do mojego Daimlera xj40 te felgi, które Jakub sugeruje jako zimowe. Bardzo mi się podoba na 16', o wiele ładniej niż na oryginalnych Daimlerowskich 15'. Tylko, że zimą nie jeżdżę i czekam na wiosnę :) ale chyba znacznej różnicy nie będzie....
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.