Autor Wątek: wymiana amortyzatorow xj40 91r. - jakie??  (Przeczytany 6861 razy)

skura_radom

  • Gość
wymiana amortyzatorow xj40 91r. - jakie??
« dnia: Luty 11, 2011, 18:18:11 pm »
Witam serdecznie,
ten watek byl juz wczesniej ,lecz gdzies zaginal.

Mam do Was prosbe, powiedzcie mi jakie amortyzatory beda pasowaly do Jaguara XJ40 3.2benz z 91roku?
Zawieszenie normalne.

Dokladnie chodzi mi o przod o tyl. bo mysle ze sprezyn nie bedzie trzeba wymieniac. A Wy jak mowicie, jako bardziej doswiadczeni? Sprezynki tez wymieniac?
Bo amorki mam po niecale 40% i 50%, to juz jest "ich czas":)
pozdrawiam

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: wymiana amortyzatorow xj40 91r. - jakie??
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2011, 18:51:21 pm »
hej, jezeli masz "zwykly" zawieszenie, wiec nie ma nivomatow, to prawie kazdy producent ma cos w ofercie:

Boge 46-055-0
Kayaba KYB 551057
Koni 301377
Monroe 55008

czy twoj kotek zawsze mial "zwykle" zawieszenie czy jest po konwersji ? jezeli masz orygynalny zestaw,
to do nr vin 527356 nr orygynalnego jest CBC5410, do nr vin 620384 jest CBC5958  a poznieszy maja
nr CCC3538.

skura_radom

  • Gość
Odp: wymiana amortyzatorow xj40 91r. - jakie??
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 18, 2011, 20:23:45 pm »
dzieki bardzo za odpowiedz.

Cos napewno sie dobierze..

Offline dziadzol

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 196
Odp: wymiana amortyzatorow xj40 91r. - jakie??
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 18, 2011, 15:09:16 pm »
Podłączam się pod wątek. zawieszenie mam po konwersji na zwykłe, silnik 4.0 i zastanawiam się nad amorami Sachs (wersja tańsza) albo Bilstein B6 sport (wersja droższa). W podobnej cenie do Bilsteinów są też Kayaby. Różnica cenowa między Sachs a droższymi nie jest duża, nie wiem tylko jak z jakością tłumienia, wytrzymałością itd. Może ktoś z kolegów coś poradzić w tej kwestii? PZDR

e_gregor

  • Gość
Odp: wymiana amortyzatorow xj40 91r. - jakie??
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 18, 2011, 15:39:13 pm »
Ja zrobiłem niedawno konwersję. Założyłem to co było w zestawie, czyli fabryczny Bilstein. Jestem bardzo zadowolony bo jest komfortowo. Z przodu mam jakieś Monroe (kupiłem auto z nimi) i jak dla mnie przód jest odrobinę za sztywny.

Offline dziadzol

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 196
Odp: wymiana amortyzatorow xj40 91r. - jakie??
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 18, 2011, 16:01:27 pm »
Ja zrobiłem niedawno konwersję. Założyłem to co było w zestawie, czyli fabryczny Bilstein. Jestem bardzo zadowolony bo jest komfortowo. Z przodu mam jakieś Monroe (kupiłem auto z nimi) i jak dla mnie przód jest odrobinę za sztywny.

A ten fabryczny bilstein z zestawu do kowersji różni się czymś od B6 sport czy to to samo?

e_gregor

  • Gość
Odp: wymiana amortyzatorow xj40 91r. - jakie??
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 18, 2011, 16:55:10 pm »
Nie mam pojęcia. Fabryczny ma z jednej strony logo Jaguar a z drugiej Bilstein. Malowane na czarno (zdaje mi się, że kolor też ma znaczenie)

 :-tylko

Offline dziadzol

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 196
Odp: wymiana amortyzatorow xj40 91r. - jakie??
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 18, 2011, 16:59:41 pm »
Nie mam pojęcia. Fabryczny ma z jednej strony logo Jaguar a z drugiej Bilstein. Malowane na czarno (zdaje mi się, że kolor też ma znaczenie)

 :-tylko

hmmm, nie wiedziałem, że firmowe Jaga są Bilsteiny, tyle, że B6 Bilsteina są o ponad stówkę za sztukę tańsze od ori, nie żebym był skąpy, ale stówka za wymalowanego kota na osłonie amora to lekkie przegięcie. PZDR

e_gregor

  • Gość
Odp: wymiana amortyzatorow xj40 91r. - jakie??
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 18, 2011, 17:20:18 pm »
Wytłoczenie, nie wymalowanie ;)

Offline dziadzol

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 196
Odp: wymiana amortyzatorow xj40 91r. - jakie??
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 18, 2011, 19:00:30 pm »
Wytłoczenie, nie wymalowanie ;)

aaaa, jak wytłoczenie, to przepraszam, stówka się należy jak nic ;D

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: wymiana amortyzatorow xj40 91r. - jakie??
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 18, 2011, 19:18:22 pm »
hej, Bilstein napewno bedzie najlepszym wyborem, a Kayaby powinny byc sporo tanszy od Bilsteinow.

Bilstein ma filie w Polsce, gdzie mozna zregenerowac zuzytych amortyzatorow (wiec jezeli teraz sie
zdecydujesz na Bilstein, to za pare lat mozesz ich zregenerowac i adaptowac zamiast kupic nastepny
komplet) najlepiej zapytaj sie tam o ceny i mozliwosci o ile sie zdecydujesz na Bilsteina.

Sprzedaja nie tylko amortyzatorow, takze montuja i znaja sie naprawde na rzeczy:

http://www.bilstein.pl/

Zerkopol
03-112 Warszawa
ul. Uczniowska 34
tel./fax: (022) 614 39 90
tel. kom.: 0 603 85 85 01
E-mail: bilstein@zerkopol.pl

Offline dziadzol

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 196
Odp: wymiana amortyzatorow xj40 91r. - jakie??
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 18, 2011, 21:38:08 pm »
hej, Bilstein napewno bedzie najlepszym wyborem, a Kayaby powinny byc sporo tanszy od Bilsteinow.

Bilstein ma filie w Polsce, gdzie mozna zregenerowac zuzytych amortyzatorow (wiec jezeli teraz sie
zdecydujesz na Bilstein, to za pare lat mozesz ich zregenerowac i adaptowac zamiast kupic nastepny
komplet) najlepiej zapytaj sie tam o ceny i mozliwosci o ile sie zdecydujesz na Bilsteina.

Sprzedaja nie tylko amortyzatorow, takze montuja i znaja sie naprawde na rzeczy:

http://www.bilstein.pl/

Zerkopol
03-112 Warszawa
ul. Uczniowska 34
tel./fax: (022) 614 39 90
tel. kom.: 0 603 85 85 01
E-mail: bilstein@zerkopol.pl

A jak sądzisz: kupować bilsteiny jaguara, mają takie np. w sklepie V12 czy po prostu zwykłe B6, jest w tym jakaś różnica? PZDR

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: wymiana amortyzatorow xj40 91r. - jakie??
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 18, 2011, 21:50:47 pm »
ja nie mam pojecia, czym sie roznia orygynalnych od B6, choc wszedzie OEM jest podany jako numer Bilsteina
B46-1805, wiec to jest B6 sport. napewno producent albo jego przydstawieciel w kraju wiedza to najlepiej, ja
bym zapytal w zerkopolu wiec u zrodla. od razu sie dowiesz jakie maja ceny i ile kosztuje montaz. to sa ludzie,
ktory nic innego nie robia niz amortyzatory. jak znasz ceny, to zobacz czy zakup w sklepie internetowym
plus przysylka i montaz sie oplaca.

Offline dziadzol

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 196
Odp: wymiana amortyzatorow xj40 91r. - jakie??
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 24, 2011, 15:30:21 pm »
ja nie mam pojecia, czym sie roznia orygynalnych od B6, choc wszedzie OEM jest podany jako numer Bilsteina
B46-1805, wiec to jest B6 sport. napewno producent albo jego przydstawieciel w kraju wiedza to najlepiej, ja
bym zapytal w zerkopolu wiec u zrodla. od razu sie dowiesz jakie maja ceny i ile kosztuje montaz. to sa ludzie,
ktory nic innego nie robia niz amortyzatory. jak znasz ceny, to zobacz czy zakup w sklepie internetowym
plus przysylka i montaz sie oplaca.

panowie z zerkpolu zaśpiewali mi około tysiaka więcej za komplet od tego, co można dostać za Bilstein B6 w sieci!
Z drugiej strony widzę, że KYB są rzeczywiście sporo tańsze od Bilsteinów a kasa, jak wiadomo, piechotą nie chodzi i do drzwi sejfu domowego nie puka z prośbą o przenocowanie  8)

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: wymiana amortyzatorow xj40 91r. - jakie??
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 24, 2011, 15:44:44 pm »
no to dobrze wiedziec. a ten tysiak wiecej byl za samy amortyzatory czy z montazem?

mamy sporo kolegow w klubie ktory zamontowali kayaby w 40 i 300, nigdy nie slyszalem negatywnych opinii, sam
mialem w jednym z moich "bylych" kyb i bylem zadowolony. daj znac na co sie zdecydujesz :)