Autor Wątek: szarpie przy zmianie biegor, swiszczy przy 110  (Przeczytany 2298 razy)

skura_radom

  • Gość
szarpie przy zmianie biegor, swiszczy przy 110
« dnia: Kwiecień 11, 2011, 19:54:32 pm »
witam, mam problem jak w temacie. a mianowicie przy kazdorazowej zmianie  P R D N samochodem szarpnie, i przy przyspieszaniu tez czuc to szarpniecie, nadmienei tylko ze filtry wszystkie mozliwe i oleje sa wymienione.
dodatkowy problem dla mnie to swiszczacy tyl, nie wiem co to, czy to most czy co, a mianowicie przy 105 - 110km/h slychac takie swiszczenie najbardziej przy lekkim popuszczaniu pedalu gazu i przy przyspieszaniu. ale doslownie tylko w okolicach 105-110km/h.
mam jagu xj40 z 91r 3.2benz.
Co radzicie, co zrobic zeby miec z tym spokoj?jakie przyczyny sa tych szarpniec i halasu?

e_gregor

  • Gość
Odp: szarpie przy zmianie biegor, swiszczy przy 110
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 11, 2011, 20:12:33 pm »
Ja co prawda mam 4.0 wiec i inną skrzynie ale u mnie strasznie szarpało jak miałem skrzynkę pracujacą w trybie awaryjnym. No ale Twoja skrzynia chyba niema kompa...

malina25

  • Gość
Odp: szarpie przy zmianie biegor, swiszczy przy 110
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 11, 2012, 23:21:55 pm »
co do dziwnych odgłosów to zapewne łożysko w moście miałem ten sam problem, jeśli ci szarpie skrzynia to sprawdz podpore walu ,ja wymienilem i problem z glowy

Piotr_XJ40

  • Gość
Odp: szarpie przy zmianie biegor, swiszczy przy 110
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 14, 2012, 21:16:04 pm »
Jeżeli chodzi o szarpanie, może to być też łoże skrzyni biegów. Polecam sprawdzić na podnośniku czy skrzynia nie ma za dużego luzu. Co do hałasu, zanim zdecydujesz się na remont skrzyni spróbuj wlać jakiegoś "doktora", jest ich wiele na rynku, ale szczególnie godne polecenia są te amerykańskich firm (każdy ma tam automat).