Autor Wątek: Jaguar w klasie Golf ??  (Przeczytany 6294 razy)

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Jaguar w klasie Golf ??
« dnia: Luty 09, 2011, 21:17:24 pm »





Slyszelismy juz o planach zastepca X-Type, wiec "maly" Jag jako konkurent do BMW 3-er.
A teraz angielski "Auto-Express" przewraca nasz swiat do gory nogami i mowi calkiem
powazny, ze szykuje sie jeszcze mniejszy model. To bybylo the smallest Jag ever.
Podobno znowu znany nam juz Pan Hallmark, nowy brand-manager Jaguara, powiedzial
ze taki model moze powstaw w ciagu 5 do10 lat jako odpowiednik do niemieckej konkurencje.

We will see.

Piotrek

  • Gość
Odp: Jaguar w klasie Golf ??
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 09, 2011, 22:10:40 pm »
A może jeszcze mikrobusy...  :-wstyd

Pocoyo

  • Gość
Odp: Jaguar w klasie Golf ??
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 09, 2011, 23:17:48 pm »
Ostry maluch  :-gwizd

Offline MATriX335

  • Zboczeniec Klubowy
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 859
Odp: Jaguar w klasie Golf ??
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 10, 2011, 08:05:39 am »
Zapomnieli narysować w którym miejscu łączy się klapa od bagażnika z resztą karoserii  ;D
XJ40 1988 3.6l
S-Type 2000 3.0l

khamsin

  • Gość
Odp: Jaguar w klasie Golf ??
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 10, 2011, 10:31:43 am »
Wizja naprawdę ładna.
O ile następca X-Type'a wydaje się być "oczywisty koncepcyjnie" i spójny z tym co Jaguar robi dotychczas to samochód w klasie Golfa jest ogromnym wyzwaniem właśnie koncepcyjnym.
Albo robią standard czyli FWD i silniki poprzeczne aby auto było pojemne i w szerokim pojęciu konkurencyjne w tej klasie (nawet jako premium) albo robią coś takiego jak BMW 1er albo Mercedes CLC.
Rozwiązanie pierwsze niesie za sobą ogromne koszty opracowania takiego samochodu (pewnie skorzystaliby z płyt podłogowych i  innych komponentów TATA -a więc wg. mnie na 100% stalowe karoserie, bo jak to inaczej udźwignąć to finansowo?.) Mogłoby mieć to sens choć groziłoby bardzo syndromem starego X-Type (Mondeownia  ;)) Jeśli jednak samochód jak na wizualizacjach byłby ładny, praktyczny... Klientom np. nie przeszkadza, że Audi A3 to Golf. Tak więc jeśli obok oryginalnego (Jaguarowskiego) wyglądu miałby jeszcze np. zapowiadane, nowe, własne czwórki z przyszłego X-Typ'ae -można byłoby się pokusić o wykreowanie wizerunku prawdziwego, małego Jaguara! To może się udać! Ale i nie musi...
A teraz rozwiązanie drugie: Można jeszcze przerobić przyszłego X-Type'a na wóz klasy Golfa. Wzorce u Mercedesa i BMW są! Da się. Pytanie dotyczy jednak kosztu produkcji (akurat opracowanie byłoby tanie) -generalnie podobnego jak dla auta z klasy średniej w stosunku do ceny detalicznej dla auta z klasy kompaktowej... Taki Jaguar byłby pewnie bardzo ciekawy ale wiódłby marny żywot jak CLC Mercedesa. No chyba, że zdarzyłby się cud.
Osobiście uważam, że te projekty są naprawdę brane pod uwagę, rozważane ale wcale nie przesądzone i badane choćby pod kątem wyboru koncepcji budowy i opłacalności.
My chcielibyśmy aby Jaguar pozostał Jaguarem po staremu ale tak się nie da!
Mercedes na samym początku lat 80-tych miał też tak naprawdę tylko W123 i W126 + pochodne od nich coupe i już. 190-tka była nie lada sensacją! Nikt sobie nawet nie próbował wyobrażać A-Klasse czy B-Klasse -a jak jest dzisiaj wiemy. Popatrzcie nawet na Toyotę z ich najnowszym Lexusem (znaczy Lexuso-Corollą). Tak więc ja nie płaczę... zobaczymy jak będzie...
 :)

Offline aru

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 659
Odp: Jaguar w klasie Golf ??
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 10, 2011, 11:26:42 am »
My chcielibyśmy aby Jaguar pozostał Jaguarem po staremu ale tak się nie da!
Tak więc ja nie płaczę... zobaczymy jak będzie...
 :)

I wszystko na temat. Zgadzam się w 100%

Mam nadzieję, że będzie dobrze.
XK8 (X100) 4.2 V8

Qwerty256

  • Gość
Odp: Jaguar w klasie Golf ??
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 10, 2011, 14:43:21 pm »
Lexus tez ostatnio zaprezentowal nowy model ct200h


calkiem fajne autko, chociaz uwazam ze nie powinno byc Lexusem tylko Toyota... ale.. widocznie te luxusowe marki tez musza sie troche zmienic pod wplywem checi z rynku

khamsin

  • Gość
Odp: Jaguar w klasie Golf ??
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 10, 2011, 16:01:28 pm »
Niestety klasa kompaktowa rządzi się swoimi prawami.
Wszystko co jest inne niż poprzeczny silnik z przodu napędzający przednie koła jest skazane na byt marginalny.
Podejrzewam, że nie inaczej będzie z tym Lexus'em. O ile nabywca IS'a ma oryginalne auto o tyle mały Lexus jest klonem Corolli/Aurisa. Dlatego nawet obecny BMW 1er nie jest żadnym hitem choć i tak jest postęp do poprzedników -obciętych karoseryjnie trójek. Ma swoje plusy ale jest ciasny, mało praktyczny i tyle. Mercedes CLC jest compactem na siłę i bardziej robi za takie coupe jak Megane Coupe więc i sprzedaż marna (no jeszcze kwestia ceny Mercedesa).
Dlatego zrobili B-Klasse.
Jak się okazuje, ten ewentualny kompaktowy Jaguar ma być jednak przednionapędowy i jeszcze mowa jest o tym, że podwozie ma pochodzić z RR Evoque.
Jak napisałem wcześniej -jeśli auto będzie piękne i z dobrymi silnikami Jaguara (własnymi z nie żadnymi klonami!) a do tego praktyczne to dlaczego nie miałoby odnieść sukcesu? Nie może jednak kojarzyć się z czymś innym jak w przypadku małego Lexus'a.

Qwerty256

  • Gość
Odp: Jaguar w klasie Golf ??
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 10, 2011, 16:13:50 pm »
lexus juz jest w salonach i nie uwazam aby byl klonem corolli/aurisa, to zupelnie inny samochod, duzo drozszy, z napedem hybrydowym, i naprawde luxusem, na wlasnej plycie podlogowej :)

khamsin

  • Gość
Odp: Jaguar w klasie Golf ??
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 10, 2011, 16:55:03 pm »
Oczywiście nie jest klonem Corolli/Aurisa -moja pomyłka i zagalopowanie się.
Ale jeśli nie uważasz, że jest klonem w ogóle to nic nie szkodzi.  :)
Inni to zauważą!
Z tego prostego powodu, że jest klonem!  -oczywiście Priusa III i to miałem na myśli ale mi ta Corolla "wskoczyła" -sorry! Tak więc chodzi o klon Priusa.
I to tyle na temat "własnej płyty podłogowej". Układ napędowy jest podobno w 100% przeniesiony z Priusa bez żadnych zmian.
Pewnie, że jest droższy bo to Lexus.  :) Sukcesu mu jednak nie wróżę!

TYGRYS3

  • Gość

khamsin

  • Gość
Odp: Jaguar w klasie Golf ??
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 10, 2011, 17:18:12 pm »
Ja czytałem, że na płycie Priusa... to jak jest?
Ja wiem jedno. Nie interesuję się Toyatami (chyba że jakieś stare  :)) i nie bardzo śledzę co się dzieje teraz w ogóle więc nie zamierzam tu robić za mentora. Chodziło mi tylko o to, że nowy Lexus jest klonem. W jakimś sensie jest, tak to czuję  ;) ale jeśli jest oparty na własnej płycie to... klonem już nie jest a tylko wykorzystuje napęd Priusa a to całkiem normalne... no to wreszcie jak jest?
A tak w ogóle to ja tylko taki przykład z tym Priusem podałem bo mi pasował  : ;) a dyskusja to się powinna toczyć o kompaktowym Jaguarze a nie nowym Lexusie.  :)

Jag-Greenhorn

  • Gość
Odp: Jaguar w klasie Golf ??
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 10, 2011, 17:23:37 pm »
Ja bym tego Jaga malego kupil... Cos takiego przydalo by mi sie do pracy...

Najlepiej 2,0l silnik i co najmniej z 350km ....  ;D

dorian 85

  • Gość
Odp: Jaguar w klasie Golf ??
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 21, 2011, 12:10:14 pm »
poczytałem was wszystkich i wyrobiłem sobie zdanie. Ładny naprawdę warty uwagi nie przeszedł bym koło niego obojętnie bo to jag. zabawna jest ta linia bagażnika może  zrobią na tył napęd to go tam nie będzie (bagarznika). szczerzę jak czytałem ok 20 000 tyś funtów wiec ok 23  000 euro na takie auto będzie mnie stać kupić nowe z salonu bomba. nowy to nowy. rzecz kolejna jaguar ciągle jest odsprzedawany boryka się z sytuacja na rynku może w końcu czas wprowadzić na rynek coś co da solidny zastrzyk gotówki dla firmy. tak poza tym bryła bardzo miła mała agresywna, muskularna do tego 3,0v6 i prawdziwy pocisk na drodze. jedyne co by zabolało to stworzenie auta przednio napędowego. nie wiem jak koledzy na to patrzą ale jakby stworzyli auto przednionapedowe to było by dużo gorzej, rozumiem ze tył w takim maleństwie to brak bagażnika ale to jagi. według mnie facet musi mieć wał a nie przeguby.

dorian 85

  • Gość
Odp: Jaguar w klasie Golf ??
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 21, 2011, 12:17:49 pm »
poważnie panowie z chodzi się z wielkości aut i pojemności jak nie chcemy jeździć legendami  to niech zostaną przy wielkich limuzynach a za kilka lat będziemy mogli mówić ze jesteśmy właścicielami aut o których krążą legendy a nie one same po drogach.