Autor Wątek: "Failsafe Engine Mode".  (Przeczytany 10311 razy)

mariuszlwl

  • Gość
"Failsafe Engine Mode".
« dnia: Luty 08, 2011, 14:31:39 pm »
witam wszystkich ten tytułowy napis pojawia sie od kilku dni na początku rzadziej teraz juz częściej po wyświetleniu sie zauwazyłem ze auto słabnie jakby jeden gar przestawał pracować po przejechaniu ok 200km jednorazowo auto przestaje reagować na gaz i spada do wolnych obrotów które sa idealne cisne gaz w deche a obroty są wolne równiutko chodzi po zgaszeniu silnika na chwile gaz zaczyna działać.powidzcie w czym może być problem s-type jest z 1999r 3.0v6

TYGRYS3

  • Gość
Odp: "Failsafe Engine Mode".
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 08, 2011, 14:52:57 pm »
może być wiele przyczyn,najlepiej zrób odczyt błędów i zobaczymy  :-V
problem może być powazny ale nie musi...ten temat już był wiele razy...

uzyj opcji

mariuszlwl

  • Gość
Odp: "Failsafe Engine Mode".
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 08, 2011, 15:57:27 pm »
wyczytałem ze warto zdjąć klemy ale nie mam kodu do radia a vin tez nie znam bo ponoć po tym numerze mozna uzyskać kod do radia

TYGRYS3

  • Gość
Odp: "Failsafe Engine Mode".
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 08, 2011, 16:07:45 pm »
vin jest widoczny na podszybiu z przodu  :-V

mariuszlwl

  • Gość
Odp: "Failsafe Engine Mode".
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 08, 2011, 16:42:42 pm »
i gdzie musze sie udac z tym numerem zeby dostac kod do radia?

donjaguar

  • Gość
Odp: "Failsafe Engine Mode".
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 08, 2011, 17:33:04 pm »
tak na poczatek aby nie bylo zbyt drogo za 14 zeta kup preparat wyns do czyszczenia wtryskow i pompy wlej buteleczke na 30ltrow paliwa i jedz w trase chociaz ze 100km powino pomoc bo paliwo jakie mamy kazdy wie 98 trzyma 82oktany i jest nasze palwko strasznie brudne jak pomoze to staraj sie juz zawsze dolewac buteleczke na caly bak a jak nie pomoze to tez radze dolewac ja tak robie juz od 60tys i auto chodzi lux  :-super a druga wersja jest taka rozpedz auto do jakis 120 na godz pusc gaz jak obroty spadna na minimum dodaj gaz do dechy jak wtedy zacznie sie dlawic i tracic moc to koszta juz duze  :o no ale badz dobrej mysli bo moze byc to naprawde blachostka jak jezdziles czesto na rezerwie a auto jest leciwe to moglo sie cos tylko pozatykac...

TYGRYS3

  • Gość
Odp: "Failsafe Engine Mode".
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 08, 2011, 17:41:31 pm »
tak na początek to nie słuchaj bzdur  :-zly tylko zrób skan ,problem może być błachy ,
albo rozwali ci silnik  :-W

bobibmw

  • Gość
Odp: "Failsafe Engine Mode".
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 26, 2011, 10:37:32 am »
Na moje to może być czujnik położenia pedału gazu,objaw właśnie taki że auto przestaje ciągnąć

Grzegorz

  • Gość
Odp: "Failsafe Engine Mode".
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 15, 2011, 17:58:12 pm »
WITAM
 PO PRZECZYTANIU WĄTKU  CHCIAŁEM SIĘ DOWIEDZIEĆ  JAKIE BYŁO ROZWIĄZANIE  TEMATU CZY KOMUŚ SIĘ UDAŁO DOJŚĆ CO TO BYŁO   BO NIE UKRYWAM ŻE MAM TEN SAM PROBLEM  WCZORAJ PO PRZEJECHANIU  200KM  ZACZĘŁO WYŚWIETLAĆ TEN BŁĄD DZISIAJ TEŻ SIĘ POKAZUJE  JAK NAWET GAZUJĘ AUTO Z GÓRY  DZIĘKUJĘ  ZA ODPOWIEDZI  :)

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: "Failsafe Engine Mode".
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 15, 2011, 20:36:41 pm »
Krzyczymy  tylko w domu nie na forum!!
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

TYGRYS3

  • Gość
Odp: "Failsafe Engine Mode".
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 15, 2011, 20:52:31 pm »
Grzegorz ,wyłącz caps lock tak na początek ,
a co do błędu to nie jest mozliwe określenie co to jest lub było
dopóki nie zrobisz odczytu błędów ,powodów takiego błędu moze być dużo
od naprawdę małych do powaznych ,bez skanu nikt nie będzie w stanie udzielić ci odpowiedzi
wszyscy będą gdybać a przecież nie o to chodzi ,najpierw skan  :-V

mariuszlwl

  • Gość
Odp: "Failsafe Engine Mode".
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 22, 2011, 20:35:32 pm »
witam. troche sie spóżniam z odpowiedzią co było ale lepiej póżno niz wcale. nikt nie wiedział co to  moze być ale czytałem na róznych forach i znalazłem. CZUJNIK POŁOZENIA PEDAŁU GAZU popryskałem wd40 w kostkę i jak ręką odjął przejechałem ok4000km i zadnych błedów nawet jak bym musial wymienić pedał to na allegro kosztuje 100-150zł zatem koszt niski ale nie ma takiej potrzeby. Serwis pewnie skasował by kilka tyś i wymienił pół auta... PS. sprzedaje mojego S-TYPE jak by kłoś zainteresował sie to zapraszam...

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: "Failsafe Engine Mode".
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 22, 2011, 23:02:30 pm »
Potencjometr gazu "pedał gazu" nie jest taki tani pamiętajmy nie pasuje od anglika.
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

Intruz

  • Gość
Odp: "Failsafe Engine Mode".
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 24, 2011, 12:52:42 pm »
no  i WD40 wcale nie jest wskazane do użycia na połączenia/urządzenia elektryczne...

mariuszlwl

  • Gość
Odp: "Failsafe Engine Mode".
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 24, 2011, 19:36:15 pm »
być moze masz rację ale napewno w jakiś sposób zostały oczyszczone styki kostek skoro jest ok.