Autor Wątek: Ogrzewanie przedniej szyby  (Przeczytany 20244 razy)

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Ogrzewanie przedniej szyby
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 01, 2016, 07:12:40 am »
Tego to nie wiem trzeba by porównać ampery na tych moich przekaźnikach a Twoim i ciekawe jak to połączyć? Zmostkować lewą i prawą stronę szyby pod ten jeden przekaźnik u Ciebie nie wiem może tak się da
:)

s-type 4.0 2000r

Tom King 79

  • Gość
Odp: Ogrzewanie przedniej szyby
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 01, 2016, 14:24:34 pm »
ja też się dziwiłem jak kupiłem pierwszego jaguara czemu w mrozne dni nie działa mi ogrzewanie przedniej szyby ale wyczytałem na forum że w moim aucie jest tylko funkcja podgrzewania wycieraczek.

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Ogrzewanie przedniej szyby
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 01, 2016, 21:22:35 pm »
Tak jak mówisz Szwagier :-clap obie połówki podpiąć razem i powinno grzać...dzięki.Nie wiem jeszcze jaką ofertę mi przedstawi szklarz :-\

Offline Adt81

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Ogrzewanie przedniej szyby
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 02, 2016, 19:24:23 pm »
Ja mam u siebie też problem z grzaniem przedniej szyby. Jest cała podgrzewana ale nie działa. Na początku tego roku była wyciągana i wklejana ponownie ze względu na nieszczelność i być może panowie uszkodzili tasiemkę albo klej gdzieś podszedł ? Włącznik działa, prąd przy wtyczkach na słupkach jest a lód na szybie się nie rusza :P. Nie miałem wcześniej okazji żeby sprawdzić czy działało przed wyjmowaniem. Dodatkowo już pewnie z racji wieku szyba przy górnej uszczelce robi się mlecznobiała więc zapewne się rozwarstwia i to może być przyczyną braku podgrzewania ?
Porsche Cayenne Turbo 4.8 V8 >:D >:D
Był Jaguar S-Type R
Był S-Type 3.0 2001

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Ogrzewanie przedniej szyby
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 04, 2016, 15:23:55 pm »
Możliwe że szyba jest zwyczajnie zepsuta.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 779
  • JCPF Club Member
Odp: Ogrzewanie przedniej szyby
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 19, 2017, 21:26:50 pm »
Tak jak mówisz Szwagier :-clap obie połówki podpiąć razem i powinno grzać...dzięki.Nie wiem jeszcze jaką ofertę mi przedstawi szklarz :-\

Odświeżę tego kotleta
Ostatnio wymieniłem szybę czołową (stara miała odpryski). Miałem podgrzewana strefę wycieraczek. Nowa jest podgrzewana w całości. Kable na słupkach były więc zaszalałem ;). Co jeszcze muszę dołożyć auta aby to działało. Na razie nic nie grzeje.
@Aro rozwiązałeś ten problem. Wymieniłeś u siebie?
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 441
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: Ogrzewanie przedniej szyby
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 19, 2017, 21:49:42 pm »
A jak to jest rozwiązane przy "podgrzewanych wycieraczkach"? Też jest w środkowej konsoli osobny przycisk do uruchamiania podgrzewania? Czy może działa to jakoś automatycznie? Nie jestem pewien, ale coś mi się przypomina, że podgrzewane szyby programuje się w module klimatyzacji, ale dokładnie nie wiem, czy chodzi o to, że to programuje się w tym sensie, że działa/nie działa, czy tylko pod kątem automatycznego uruchamiania podgrzewania przy niskiej temp. powietrza.

Druga rzecz. W diagramie elektryki widzę, że jak jest grzana wycieraczka, to w skrzynce w silniku jest tylko jeden przekaźnik. W wersji z grzaną całą szybą ten jeden przekaźnik (R21) też jest ale tylko do grzania prawej strony szyby, a oprócz tego jest drugi przekaźnik (R17) do grzania lewej strony szyby. Nie wiem, czy w tej sytuacji nie wchodzą w grę różne wersje wiązek  :-nie
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 779
  • JCPF Club Member
Odp: Ogrzewanie przedniej szyby
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 21, 2017, 18:20:36 pm »
Udało mi się rozgryźć temat podmiany szyby z podgrzewanym dołem na podgrzewana w całości. Szyba po wstawieniu pasuje prawie "plug&play". W komorze silnika trzeba tylko sprawdzić w skrzynce bezpieczników czy jest bezpiecznik 15. Jest identyczny z 13 który odpowiada za grzanie dołu w pierwotnej wersji (w moim przypadku) lub za lewą stronę szyby (patrząc od przodu) lub jak kto woli stronę pasażera w wersji pełnego grzania. Do tego trzeba dołożyć, jeżeli nie ma, przekaźnik. W tej samej skrzynce R12 (lewa strona szyby -  kierowcy). Jet taki sam jak R11 odpowiadający za stronę pasażera. Nie wiem dlaczego instrukcja podaje strony auta odwrotnie. Ja zamieniłem na razie przekaźniki miejscami i grzeje moja połówka. Bezpośrednio po zamianie szyby grzała strona pasażera. W wolnym czasie dokupię drugi.
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR