Autor Wątek: Krótkie pytanko o parktronik.  (Przeczytany 17925 razy)

Exstream

  • Gość
Odp: Krótkie pytanko o parktronik.
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 30, 2011, 18:42:30 pm »
Witajcie koledzy,

Miesiąc temu kupiłem X-Typa sprowadzonego ze USA. Okazało się, że nie ma modułu parktronika (tył wyłącznie, jednokostkowy, 3.0, 2005, USA). Sprawdzałem już trzy moduły i ciągle system nie działa.

Czy do tej wersji musi być jakiś konkretny model modułu, czy problem może leży gdzie indziej (reset komputera samochodu?, bezpiecznik?), a moduł jest standardowy?
Na razie wydaje mi się, że jest to jednak kwestia modułu, bo rozstaw bolców mocujących w bagażniku jest inny, węższy.
Będę wdzięczny za podpowiedź, ewentualnie zdjęcie jak on powinien wyglądać.

dedel

  • Gość
Odp: Krótkie pytanko o parktronik.
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 30, 2011, 19:59:48 pm »
Moduł sterujący jest inny.
Tu znajdziesz zdjęcie itd:
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,12890.0.html

Exstream

  • Gość
Odp: Krótkie pytanko o parktronik.
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 30, 2011, 23:04:48 pm »
Ha, to właśnie ja byłem tym klientem Zadka07. Dziękuję bardzo za takie profesjonalne odpowiedzi w mojej sprawie :-R
Nie mniej jednak nie potrafię znaleźć tego zdjęcia. Jak je wyświetlić?

Exstream

  • Gość
Odp: Krótkie pytanko o parktronik.
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 30, 2011, 23:20:32 pm »
już mi się otworzyło, super!

ieuei

  • Gość
Odp: Krótkie pytanko o parktronik.
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 31, 2011, 22:50:47 pm »
No i sam siebie zaskoczyłem, bo poradziłem sobie z usterką i to bez żadnych zakupów.  :-gwizd
Okazało się po wyjęciu czujnika (btw. u mnie klipsy się odchyla, a nie wciska, a czujnik wpycha, a nie wypycha:)) i mozolnym odpinaniu kostki (zgrzanej troszkę przez sąsiada (wydech)), że jeden z trzech bolców w czujniku był przyrdzewiały. Po oczyszczeniu bolca i odpowiadającej mu dziurki w kostce wszystko znów działa. ;D

robertth

  • Gość
Odp: Krótkie pytanko o parktronik.
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 01, 2011, 01:54:51 am »
Po oczyszczeniu bolca i odpowiadającej mu dziurki  wszystko znów działa. ;D

No to tak jak w życiu  ;D ;D ;D
Super

Exstream

  • Gość
Odp: Krótkie pytanko o parktronik.
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 03, 2011, 22:44:51 pm »
 :-help
A czy ktoś z forumowiczów mógłby zrobić takie zdjęcie modułu aby było widać wszystkie napisy na module parktronica? Chodzi mi o wersję 2005 po lifcie 3.0 benzyna USA. Wciąż nie mogę dobrać odpowiedniego modułu :( 
:-help

Maphius

  • Gość
Odp: Krótkie pytanko o parktronik.
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 03, 2012, 19:16:21 pm »
 :-bry
Witam serdecznie wszystkich!
Ponawiam ten temat ponieważ mam problemy z czujnikami cofania. Mam Jaga X-Type 2004 r. wersja Entry (Classic) - czujniki tylko z tyłu, automatycznie załączane razem ze wstecznym.
Chciałbym prosić o dokładniejsze wytłumaczenie jaki powinny wydawać dźwięk i jak je sprawdzić - u mnie każdy z czujników wydaje bardzo cichy i wysoki dźwięk przy włączonym zapłonie i wstecznym, jednak kiedy cofam i zbliżam się do przeszkody w kabinie nie słychać jakiegokolwiek ostrzeżenia... Jak powinno to wszystko wyglądać w przypadku prawidłowo działającego parktroniku i co u mnie może być nie tak?

BlackV6

  • Gość
Odp: Krótkie pytanko o parktronik.
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 03, 2012, 20:56:11 pm »
powinny działać dokładnie tak jak opisałeś ale w odwrotnej kolejność

roman

  • Gość
Odp: Krótkie pytanko o parktronik.
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 04, 2012, 11:56:39 am »
:-bry
u mnie każdy z czujników wydaje bardzo cichy i wysoki dźwięk przy włączonym zapłonie i wstecznym

Co znaczy kazdy z czujnikow wydaje dzwiek.
U mnie dzwiek w aucie slychac glosno. Jest podobny do tego jaki wydaje cofajaca ciezarowka. Po wlaczeniu wstecznego jest cisza, dopiero od ok 2m wlancza sie przerywany dzwiek, a od ok. 30cm. dzwiek jest ciagly.

Maphius

  • Gość
Odp: Krótkie pytanko o parktronik.
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 04, 2012, 17:04:22 pm »
Chodziło mi o to, że jest dźwięk po przyłożeniu ucha bezpośrednio do czujnika na zderzaku (sposób sprawdzenia czujników opisany w poprzednich postach) natomiast wewnątrz samochodu w trakcie cofania nie ma żadnego ostrzegawczego dźwięku, a bardzo bym chciał by był ;)

BlackV6

  • Gość
Odp: Krótkie pytanko o parktronik.
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 04, 2012, 18:35:59 pm »
to zmienia postać rzeczy :) sprawdz wtyczki przy czujnikach lubią sie zabrudzić , albo modul padł !

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Krótkie pytanko o parktronik.
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 22, 2013, 18:38:30 pm »
Ja mam taki problem z PDC przód i tył, że jak wrzucam wsteczny to jest kilka sekund sygnał ciągły a potem nic. po przyłożeniu ucha do każdego z osobna słychać charakterystyczne cykanie przy wszystkich z tyłu, mniemam, ze pracują, ale w kabinie nie słychać dźwięku, natomiast z przodu tylko jeden zew. od kierowcy cyka, a pozostałe nie. przekładając ten jeden przedni w pozostałe wtyczki też cyka, a pozostałe nie, więc prawdopodobnie uwalone sa 3 przednie? Dlaczego w takim razie skoro tył jest ok nie sygnalizuje zbliżania do przeszkody? Na panelu nad głową mruga kontrolka na czerwono.

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Krótkie pytanko o parktronik.
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 22, 2013, 18:46:59 pm »
Wystarczy jeden czujnik uwalony aby cały system nie działał. Mam takie czujniki na sprzedaż. Jak coś to pisz na PW.

Offline adas69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 190
Odp: Krótkie pytanko o parktronik.
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 23, 2013, 22:43:25 pm »
Witam wszystkich. Odświeżam wątek, żeby nie zakładać nowego.
Od czasu zakupu X-a, to już 2 lata, nie działał mi parktronic. Tylny działał jak chciał, od czasu do czasu, aż w końcu przestał działać i przy każdym zapięciu wstecznego było słychać tylko ciągły sygnał. Natomiast przedni nie działał w ogóle. W przednim zderzaku jeden z czujników był walnięty i to właśnie jego obwiniałem o zakłócanie całego systemu. W zeszłym tygodniu oddałem X-a do lakierni i postanowiłem przy okazji ściągniętego zderzaka w końcu zmienić zepsuty czujnik (przy okazji podziękowania dla Jaguar Parts za szybką wysyłkę) :)
I teraz tak, z wszystkich czujników po przyłożeniu ucha, słychać charakterystyczne pikanie, ale przy zapięciu wstecznego, w kabinie dalej słychać tylko ciągły sygnał. Natomiast z przodu działa poprawnie tylko lewa strona, przy zbliżaniu się do przeszkody prawą stroną parktronic nie reaguje i jest cisza.
Gdzie szukać rozwiązania problemu? Jakiś reset? Komputer? Ma ktoś jakiś pomysł?
Pozdrawiam i przy okazji, Wesołych Świąt wszystkim życzę, sukcesów, zadowolenia z kotów i braku awaryjności w 2014 ;)
krecik-adas