Autor Wątek: Spryskiwacze przedniej szyby  (Przeczytany 8900 razy)

dziej076

  • Gość
Spryskiwacze przedniej szyby
« dnia: Styczeń 25, 2011, 19:12:21 pm »
Hejka witam wszystkich i juz na wstepie mam pytanko mianowicie :
Od kilku dni nie dzialaja mi spryskiwacze przedniej szyby tzn spryskiwacze sa ale niestety nie leci z nich H2O  ;D
Po sprawdzeniu bezpiecznikow ztwierdzilem ze wszystko gra i jest ok a pomimo tego woda nie leci .Jest to troche denerwujace kiedy sie jedzie i trzeba przemyc przednia szybe wycieraczki chodza marzac tylko syf na przedniej szybie i jest jeszcze gorzej .Pytanko wie moz ktos co moze byc przyczyna takiej awarj lub moze sam to przerabial i podpowiedzialby co zrobic . Zgory dziekuje za wszelakiego rodzaju sugestje czy podpowiedzi .Pozrawiam ze Szkocji --- dziej
Ps dodam ze jest to JAGUAR S TYP , 3,0V6 motor z 2000 roku

kubajag

  • Gość
Odp: Spryskiwacze przedniej szyby
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 25, 2011, 19:15:24 pm »
H2O nie jest dobrym pomysłem w zimie ;) nie masz płynu zimnego?

dziej076

  • Gość
Odp: Spryskiwacze przedniej szyby
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 25, 2011, 19:23:52 pm »
No i tu moze zdziwie nie jednego ale do H2O dodalem koncentrat w plynie ktory rzekomo mial nie zamarzac do minus 20 stopni .Dodam ze jesli w Szkocji zima byloby minus 20 to szkocki narod wyginalby z zimna hihihihihihi ;D.Pomomo tego plyn czesciowo zamarzl pewnej nocy i tu znow pomimo ze nie bylo minus 20 stopni a nie wiecej niz minus 10 .Tak czy inaczej nie ztwierdzam aby plyn gdziekolwiek ciekl awiec butla jesy OK i nie peknieta od mrozu .Skoro nie cieknie i nie jest peknieta a bezpiecznik jest ok to co  ??????

hubercik 30

  • Gość
Odp: Spryskiwacze przedniej szyby
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 25, 2011, 19:34:53 pm »
A pompę słychać?

dziej076

  • Gość
Odp: Spryskiwacze przedniej szyby
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 25, 2011, 19:40:47 pm »
Moze ujme to tak :
w momencie kiedy nacisne przycisk wycieraczek zazwyczaj na szybe tryskala woda ze spryskiwaczy i automatycznie ruszaly wycieraczki kilkukrotnie omiatajac szybe .
Aktualnie w momencie nacisniecia dzwigni od wycieraczek automatycznie zaczynaja omiatac szybe w/w wycieraczki a woda niestety nie leci dodam ze przy wylaczonym silniku i wsluchaniu sie w samochod nie ztwierdzam dzwieku przypominajacego zalaczeniesie silniczka w zbiorniczku z plynem .
Jesli to silniczek w zbiorniczku to jak sie do niego dostac i czy wogole jest wymienny a moze trzebaby kupic caly nowy zbiorniczek z silnuiczkiem wewnatrz  ??????

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Spryskiwacze przedniej szyby
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 25, 2011, 20:10:55 pm »
hej, pompa jest w zbiorniczku z plynem, mozna ja latwy wyciagniac z zbiorniku. ale zanim sie zastanawiasz nad
nowa pompe, sprawdz czy pompa pracuje, sprawdz czy slychac przekaznika, pompa, a jezeli pompe nie slychac
to sprawdz czy jest prad przy pompie. moze byc tak, ze zbieralo sie troche syf przy pompie. a moze tez byc tak,
ze twoj cudowny koncentrat jeszcze nie doszlo do spryskiwaczek i po prostu cos zamarzl w przywodach.

dziej076

  • Gość
Odp: Spryskiwacze przedniej szyby
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 25, 2011, 20:19:04 pm »
Dzieki za rade co do koncentratu to raczej doszedl wszedzie gdyz u mnie w Szkocji juz gdzies od dwoch tygodni temp jest dodatnia i bez mrozu a wiec nie ma co zamarzac .Sprawdze silniczek gdzyz nie slychac aby wogole chodzil bo jesli dobrze pamietam kiedys mialem pusty zbiorniczek i po nacisnieciu galki od wycieraczek wycieraczki zaczely chodzic i przez chwilke zawyl silniczek a teraz tego nie slychac .Tak czy inaczej zaczynam rycie w silniku od silniczka w zbiorniku hihihihihihihi  ;D
Dzieki za okazana pomoc  :-thank
dziej

rodger

  • Gość
Odp: Spryskiwacze przedniej szyby
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 28, 2011, 18:12:50 pm »
W dyszach spryskiwaczy są metalowe kulki, po co to nie wiem, ale mnie się zawiesiły :)

P.S.
uporałeś się już z awarią???

mariuszlwl

  • Gość
Odp: Spryskiwacze przedniej szyby
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 30, 2011, 15:44:35 pm »
witam ja mam podobny problem tylko ze moje spryskiwacze tez nie działaja tylko ze czasami, nie miałem czasu pozagladac jeszcze

dziej076

  • Gość
Odp: Spryskiwacze przedniej szyby
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 05, 2011, 21:45:53 pm »
Hejka .Niestety jeszcze sie z tym nie uporalem w tygodniu mam troche cxzasu to zaczne dochodzic co i jak gdzie i co .O ewentualnych postepach i kosztach naprawy poinformuje moze sie to komus w przyszlosci przyda . ;D

Offline divo

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
Odp: Spryskiwacze przedniej szyby
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 09, 2011, 21:07:50 pm »
Miałem podobny problem, z tym że slyszalem jak pracowała pompka. Problemem okazał sie wezyk na laczeniu pokrywy silnika z komora silnika - po prostu dwa przewody sie wypiely i woda uciekała pod auto. Wsłuchaj sie dokładnie czy slychac pompke zaraz po wlaczeniu spryskiwaczy (przez około 2 sekundy). Jeśli nie słychac to przyczyna bedzie inna.


S-Type 3.0 '99

Yagofish

  • Gość
Odp: Spryskiwacze przedniej szyby
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 13, 2011, 11:19:02 am »
A mi się zatkał jeden spryskiwacz i w serwisie mi powiedzieli że mogło się zdażyć iż uszczerbił się od środka kawałęk platyku (wypracował się przez lata i różnicę temperatur) - powiedział że można spróbować przedmuchać i jak nie poskutkuje to należy wymienić - koszt zakupu to 160 zeta, a wymienić można bez problemy samemu...

Pozdrawiam,

dziej076

  • Gość
Odp: Spryskiwacze przedniej szyby
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 14, 2011, 23:46:08 pm »
Dzieki wszystkim za rady to tak apropo .Idac kawalek po kawalku i szukajac usterki moje prace roz[poczalem od odkrecenia wyciszenia pod przednia maska i tam znalazlem przewod a raczej wezyk ktorym plyn ( woda czasami ) dostaje sie do spryskiwaczy .Wypiolem z trojnika przewod i dmuchnolem w niego tloczac powietrze w przeciwnym kierunku .W zbiorniczku z plynem az sie zagotowalo hihihihiihih czyli przewod drozny .Pozniej ta sama procedura ale odwrotnie ze spryskiwaczy na masce woda leci wiec sa drozne rowniez .Oczywiscie prerdzej posprawdzalem wszelkie bezpieczniki i przekazniki .Niestety w moim przypadku nic nie pomoglo i spryskiwacz nadal nie chodzi choc jutro mam wolne wiec zaczne dzien od malej rozbiurki i wydostania z silnika zbiorniczka na plyn do spryskiwaczy celem sprawdzenia i ppczyszczenia wszelkich stykow itp a jesli to nie pomoze to ratuje mnie jedynie nowy zbiornik wraz z silniczkiem i pompka do spryskiwacza przedniej szyby .O progresie jutro poinformuje moze sie to komus kiedys przyda .Pozdrawiam ze Szkocji --- dziej

krzysztofk

  • Gość
Odp: Spryskiwacze przedniej szyby
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 11, 2012, 19:51:28 pm »
i co się okazało , bo troche czasu minęło, mi też spryskiwacze szyby odmówiły posłuszeństwa. jak się dostać do zbiorniczka/ silniczka spryskiwaczy? trzeba ściągać zderzak? czy może nadkole? pozdrowienia z UK.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2012, 20:33:40 pm wysłana przez BlackV6 »

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Spryskiwacze przedniej szyby
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 12, 2012, 19:49:47 pm »
wystarczy nadkole