Autor Wątek: jaguar xjr 1998 silnik zgasł w czasie jazdy...  (Przeczytany 1420 razy)

Offline luke

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Kocham to forum
jaguar xjr 1998 silnik zgasł w czasie jazdy...
« dnia: Styczeń 09, 2017, 21:56:12 pm »
Szanowni, taka oto sytuacja: silnik zgasł w czasie jazdy przy prędkości około 80km/h. Pojawiły się komunikaty engine stall i wyskoczył check engine. No i już nie zapalił, tzn kręcił ładnie ale bez efektu. Była sobota -15c mrozu i został scholowany do garażu, gdzie czeka na szczegółową inspekcję (szybki komp na miejscu wywalił wszystkie możliwe błędy zapłonu na obie strony, ale to pewnie skutek a nie przyczyna, kilka dni wcześniej miał czyściutki rejestr). Oczywiście mam wiele koncepcji, ale nie chciałbym nic sugerować - może ktoś miał podobne przygody. Jakieś śmiałe, doraźne pomysły?

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.007
Odp: jaguar xjr 1998 silnik zgasł w czasie jazdy...
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 10, 2017, 10:39:13 am »
We wczesniejszym x300 chyba tylko czujnik polozenia walu moze taki numer zrobic, jak to jest w xj8r to juz ktos bardziej doswiadczony cos powie.

Offline billbo

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 91
Odp: jaguar xjr 1998 silnik zgasł w czasie jazdy...
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2017, 10:44:23 am »
Czytałem na zachodnich forach, że we wczesnych egzemplarzach przepustnica potrafi zrobić takie zamieszanie, łączeni z błędem, który Ci wyskoczył. Powodzenia w diagnostyce!

Offline luke

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Kocham to forum
Odp: jaguar xjr 1998 silnik zgasł w czasie jazdy...
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 10, 2017, 11:27:51 am »
Dzięki za sugestie, potwierdzają niektóre moje tropy...

1. czujnik - na liście podejrzanych
2. przepustnica i instalacja wokół - również podejrzane (też czytałem o tej przypadłości ECM w rocznikach 1997-1998, ale teoretycznie po zgaśnięciu powinien zapalić)...

ponadto na mojej liście, pomijając oczywiście sprawdzenie wtyczek, styków, przekaźników, bezpieczników ...
1. wyłącznik paliwa (interia switch)
2. pompa(y) paliwa, coś na listwie, ogólnie jakiś syf w paliwie i pokrewne
3. nieszczelność na dolocie
4. moduły zapłonu (choć raczej dwa na raz nie poleciały)
5. ECM ....
6. słynny NIKASIL dał znać o sobie...

Albo kombinacja kilku czynników...

Offline luke

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Kocham to forum
Odp: jaguar xjr 1998 silnik zgasł w czasie jazdy...
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 11, 2017, 23:39:42 pm »
dla kibiców tej nierównej potyczki informacja, że przyczyną bezpośrednią był.... uszkodzony/ przytopiony bezpiecznik zapłonu... chociaż dlaczego się uszkodził pozostaje przedmiotem dalszych badań...