Autor Wątek: LPG w X-TYPE - nowy emulator  (Przeczytany 4926 razy)

dedel

  • Gość
LPG w X-TYPE - nowy emulator
« dnia: Styczeń 11, 2011, 12:44:47 pm »
Pojawił się nowy emulator dla silników 2,5 i 3,0. Producentem jest firma AEB, symbol 494 (następca modelu 394). Podobno rozwiązuje problemy z kontrolką CHEK. Czekam na opinie pierwszych użytkowników.  :)

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: LPG w X-TYPE - nowy emulator
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2011, 13:37:16 pm »
A u mnie w 3.0l na emulatorze stagowskim chodzi oki
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

pyrantel

  • Gość
Odp: LPG w X-TYPE - nowy emulator
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2011, 17:36:40 pm »
Twoja informacja jest tą, na którą czekałem długo. Jestem na etapie poszukiwania emulatora od pół roku.Dam znać po montażu. Pozdrawiam

dedel

  • Gość
Odp: LPG w X-TYPE - nowy emulator
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 19, 2011, 19:03:07 pm »
Źródłem mojej informacji była strona shopgaz.pl (zakładka nowości). Zamówiłem taki emulator, okazało się jednak, że otrzymałem stary typ AE394, a nowego nie mają  :(

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: LPG w X-TYPE - nowy emulator
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 19, 2011, 19:18:54 pm »
na stronie AEB nie ma 494  :( http://www.aeb.it/products/emulators

robertth

  • Gość
Odp: LPG w X-TYPE - nowy emulator
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 19, 2011, 19:39:45 pm »
Źródłem mojej informacji była strona shopgaz.pl (zakładka nowości). Zamówiłem taki emulator, okazało się jednak, że otrzymałem stary typ AE394, a nowego nie mają  :(
No właśnie, w ofercie mają coś takiego.
http://www.shopgaz.pl/product/2475.html

pyrantel

  • Gość
Odp: LPG w X-TYPE - nowy emulator
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 19, 2011, 20:36:45 pm »
właśnie zamówiłem w shopgaz, jest wyszczególniony nowy emulator z zaznaczeniem, że jest  dostępny (mam poprzedni typ 394 i niestety to nie to...)


dedel

  • Gość
Odp: LPG w X-TYPE - nowy emulator
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 19, 2011, 22:13:56 pm »
Emulator STAG miałem jako pierwszy, działał zdecydowanie najgorzej.

zadek07

  • Gość
Odp: LPG w X-TYPE - nowy emulator
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 19, 2011, 22:15:31 pm »
Ja nie wiem nie znam sie ale u mnie w aucie nie ma zadnego emulatora i check nie swieci. To dobrze czy nie? Czy ten emulator powoduje cos jeszcze?

dedel

  • Gość
Odp: LPG w X-TYPE - nowy emulator
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 19, 2011, 22:50:33 pm »
Wszyscy gazownicy z którymi rozmawiałem na forach i w realu twierdzą, że Jaguar z instalacją LPG bezwzględnie wymaga emulatora. Tak więc istnieją dwie możliwości:
- masz emulator, ale nie na wierzchu i o tym nie wiesz
- nie masz emulatora, a kontrolka CHEK została "na dziada" odłączona, lub podłączona np pod kontrolkę oleju.

Generalna zasada: im nowszy samochód tym bardziej konieczny jest emulator. Dodatkowo nie ma na rynku emulatora obsługującego samochody od 2004 w wersji USA. Choć podobno
są gazownicy, którzy przy pomocy tylko sobie znanych patentów potrafią podrasować istniejące emulatory tak, że wszystko działa. Wciąż takiego szukam  :)

zadek07

  • Gość
Odp: LPG w X-TYPE - nowy emulator
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 20, 2011, 08:22:55 am »
Emulatora nie mam na 90% ostatnio sciaglame kolektor to bym go gdzies widzial, kontrolka tez dziala bo ostatnio mi sie swiecila, a pozatym tym nie ma wiekszej ingerencji w okablowanie jak tylko podlaczenie wtryskow i chyba jeden kablek leci do cewki. Ale jak dzwonilem do kilku fachmanow przed zalozeniem LPG to niektorzy twierdzili ze emulator jest niepotrzebny. Przeciez nie schowali mi tego emulatora pod deska w samochodzie :) Bo gdzie on musi byc podpiety na czujniku cisnienia listwy wtryskowej?

pyrantel

  • Gość
Odp: LPG w X-TYPE - nowy emulator
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 20, 2011, 23:27:40 pm »
Emulator ABE 494, zamówiony w szopgazie.....nie ma go i nie będzie. Jest we Włoszech.