Autor Wątek: dsc problem jag-2001 s type  (Przeczytany 10183 razy)

janekdalkros

  • Gość
dsc problem jag-2001 s type
« dnia: Styczeń 10, 2011, 18:57:36 pm »
 :-help  Komputer wyswietlim mi blad dsc, diagtnosta powiedzial ze prawdopodobnie, ze jest to modol popsuty, moje pytanie polega na tym ze nie wiem ktory to jest, w ktorym miejscu on jest

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: dsc problem jag-2001 s type
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 10, 2011, 19:19:09 pm »
hej, na schematu widac gdzie sie znajduje modul abs/dsc. jednak z diagnoza "modul zepsuty" bym sie zatrzymal.
na jakie podstawie diagnosta stwierdzil uszkodzenie modulu? jakie dokladnie masz bledy?


janekdalkros

  • Gość
Odp: dsc problem jag-2001 s type
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2011, 22:31:50 pm »
komputer w aucie wyswietla dsc system faulty, a diagnosta sprawdzal swoim sprzetem i stwierdzil ze jest to modul (abs i kontrola trakcji dzialaja ) dzieki  za schemat jutro bede sprawdzal czujniki i wszystkie bezpieczniki

zadek07

  • Gość
Odp: dsc problem jag-2001 s type
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 11, 2011, 22:17:57 pm »
Mnie rowniez wysiwtlalo sie dsc system fault okazalo sie ze rozkalibrowal sie czujnik kata skretu w kierownicy, trzeba bylo usatwic zbieznosc i jednoczesnie ustawic czujnik. Pojedz do kogos kto ma pojecie w tym temacie.

Artur G.

  • Gość
Odp: dsc problem jag-2001 s type
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 28, 2012, 15:24:47 pm »
Kontynuując, u mnie dziś zaświeciło system dsc fault (coś w tym rodzaju, nie pamiętam czy dosłownie).
Po przejechaniu  kilkuset metrów, ponownie  uruchomiłem maszynę i już nic nie wyświetlił. Wyłączyłem dsc -  komunikat  dsc - off, później włączyłem - pokazał sie  komunikat dsc - on.
Na śniegu sprawdziłem,  wprowadzając  maszynę w  poślizg, wszystko  działa,   zółta  kontrolka  zaświeciła.
Zoczyłem komunikat dziś,  na  kilka  uruchomień silnika  pokazał sie chyba dwa razy.  innych objawów brak, czy  zaczynać sie  martwic,  czy  obd2 i pcmskan coś  tu pomoże?
za kilka dni wyjeżdżam w  góry nasze  a  dokładnie  na Gubałówce będę  mieszkał przez  kilka dni i tam  może dsc być  przydatny ... Hmm, ja  pojęcia  nie mam,  dzięki za  informacje

ups. zorientowałem  sie  po napisaniu że  to   temat  o  s-typie, mój  to oczywiście x-type, może  przenieść do odpowiedniego  działu, sory za zamieszanie. 

Krzysiek1985

  • Gość
Odp: dsc problem jag-2001 s type
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 28, 2012, 17:29:40 pm »
Mnie rowniez wysiwtlalo sie dsc system fault okazalo sie ze rozkalibrowal sie czujnik kata skretu w kierownicy, trzeba bylo usatwic zbieznosc i jednoczesnie ustawic czujnik. Pojedz do kogos kto ma pojecie w tym temacie.


U mnie tylko miga kontrolka od dsc nieustannie ale zaden blad nie wyskakuje typu " dsc system falout " dowiedzialem sie tu na forum ze musze skalibrowac modul ABS , mam jeszcze wrazenie jak bym mial lekki luz na kierownicy ale mysle ze nie jest on spowodowany uszkodzeniem mechanicznym moze tez trzeba tylko ustawic zbieznosc tak jak u Ciebie  ??????

lolo

  • Gość
Odp: dsc problem jag-2001 s type
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 26, 2013, 23:27:32 pm »
Witam. Wie ktoś może gdzie znaję czujnik kąta skrętu w s-type?
Mam podobny problem a mianowicie mruga kontrolka DSC i nie mogę włączyć tempomatu.

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: dsc problem jag-2001 s type
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 27, 2013, 02:14:10 am »
Na przekładni kierowniczej. Ale do DSC jest jeszcze sensor główny badający wychylenie/poślizg pojazdu. Ten nie pamiętam gdzie jest ale gdzieś w okolicach deski.
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2013, 02:21:03 am wysłana przez Jaguar Parts »

ciamajda

  • Gość
Odp: dsc problem jag-2001 s type
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 28, 2013, 11:31:48 am »
Te same objawy-przyczyna zapchany katalizator

Offline sznyro

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 80
Odp: dsc problem jag-2001 s type
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 14, 2015, 21:13:43 pm »
Mam ten sam problem- kontrolka DCS miga cały czas i nie dział TEMPOMAT.
Najczęściej jak jest mokro wyświetla się błąd  DSC i wtedy działa tempomat, mam delikatny luz na maglownicy czy to może mieć wpływ.
Jaguar 3.0 v6 2001r

WojciechSZ

  • Gość
Odp: dsc problem jag-2001 s type
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 15, 2015, 06:21:48 am »
Te same objawy-przyczyna zapchany katalizator
Jak to katalizator??