Autor Wątek: Kontrolka oleju  (Przeczytany 3921 razy)

oktawian99

  • Gość
Kontrolka oleju
« dnia: Grudzień 29, 2010, 18:22:14 pm »
Czesc, chcialbym sie dowiedziec czy jezeli kontrolka oleju mrurzy (delikatnie sie pali) a olej jest pomiedzy kreskami na wskazniku to winny jest np. akumulator (ma juz 4 lata i byl na sile rozladowywany ) . Prosze o porade dzieki!!

robertth

  • Gość
Odp: Kontrolka oleju
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 29, 2010, 18:56:12 pm »
A mruży Ci się na wolnych obrotach, czy niezależnie od obrotów?

oktawian99

  • Gość
Odp: Kontrolka oleju
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 29, 2010, 19:07:18 pm »
Niestety dopiero jutro moge sprawdzic czy na wysokich bedzie swiecic .
Mam tego kotka niedawno i go nieznam a niechcialbym problemow z silnikiem.
Dlatego dmucham na zimne .

robertth

  • Gość
Odp: Kontrolka oleju
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 29, 2010, 19:30:38 pm »
Więc sprawdż czy wkrecając go na obroty gaśnie.
Wtedy dalej możemy próbować ustalać przyczynę.
Pzdr

magic

  • Gość
Odp: Kontrolka oleju
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 02, 2011, 13:22:58 pm »
Raczej mało prawdopodobne, że kontrolka by się paliła z powodu braku oleju jak piszesz, że olej wskazuje pół bagnetu (chyba, że nie odczekałeś paru minut po zgaszeniu silnika aż olej spłynie do miski i sprawdziłeś zaraz po zgaszeniu lub sprawdzałeś na nierównym podłożu). Co do akumulatora to 4 lata to jeszcze nie jest taki stary. Są jakieś oznaki wskazujące, że akumulator jest słaby? Jak Jag odpala rano gdy są mrozy? Mrugająca kontrolka oleju może tu oznaczać słabe ciśnienie oleju. Zniszczone panewki nie dają wystarczającego ciśnienia.

dedel

  • Gość
Odp: Kontrolka oleju
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 02, 2011, 17:48:31 pm »
 Mrugającej kontrolki nie można ignorować, prawie na 100% ma to związek z ciśnieniem oleju, a nie elektryką.  Kiedy zmieniany był olej i filtr?

Offline wrojag

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.351
Odp: Kontrolka oleju
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 02, 2011, 19:09:10 pm »
W przeszłości miałem trzykrotnie  podobny problem dwa razy  zakończyło się tylko  wymianą czujnika ciśnienia oleju,  proponuje pomiar ciśnienia w układzie smarowania.
 

oktawian99

  • Gość
Odp: Kontrolka oleju
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 03, 2011, 03:16:26 am »
Hmm. wielkie dzieki za zainteresowanie i pomoc !
Ja zaczne od wymiany oleju i filtra ...poniewaz kociak przyszedl do mnie z aukcji po stluczce (uszkodzone tylko zderzak klapa i lampa) ma 100.000mil wiec juz troche niemam zadnej dokumentacji serwisowej wiec robie od podstaw.
Zmienie mu tez rodzaj oleju bo wedlug tabeli ma miec 5w30 ja dam10w40 pol syntetyk, zobaczymy jak to sie spodoba czujnikowi ;)
Jesli chodzi o akumulator to mam 100%pewnosci ze ktos go bardzo zle traktowal (prawdopodobnie wymuszone zwarcie )wzgledy bezpieczenstwa ...bo rozbitek...anglia...wiem bo zamienilem z akumulatorem z fiesty 1.8 dizel i 80 z jaga ledwiutko odpala fieste na zimno a ten z fiesty bezproblemowo odpala kotka .
Ciagle zastanawiam sie jednak czy aby niejest zamaly bo to 75.

oktawian99

  • Gość
Odp: Kontrolka oleju
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 03, 2011, 18:50:50 pm »
Witajcie, olej wymieniony razem z filtrem oczewiscie. Po wlaniu silnik uruchomilem na jakis czas a potem dolewka oleju .
Sprawdzalem czy na wyrzszych obrotach zgasnie -niestety nie  :-zly dalej swieci kontrolka oleju!!! :-help
mam pytanie czy wymiana czujnika oleju wiaze sie ze spuszczeniem raz jeszcze oleju?

Whisnia

  • Gość
Odp: Kontrolka oleju
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 03, 2011, 20:01:39 pm »
W s-typie nie, wyleci tylko trochę, ale w x-typie nie wiem ale pewnie też nie :)

oktawian99

  • Gość
Odp: Kontrolka oleju
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 03, 2011, 20:06:24 pm »
Dzieki  za odpowiedz ,juz kupilem czujnik ,zobaczymy  :-boks

oktawian99

  • Gość
Odp: Kontrolka oleju
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 08, 2011, 17:29:29 pm »
Dzieki wszystkim !!! po wymianie czujnika problem zniknol!! :-thank