Autor Wątek: Spryskiwacze 2.0D Estate  (Przeczytany 4062 razy)

Offline muttley

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 227
Spryskiwacze 2.0D Estate
« dnia: Grudzień 27, 2010, 16:15:25 pm »
Witam,

Ze względu na obecnie panującą pogodę mam niemały problem ze spryskiwaczami. Działały działały aż pewnego razu po wypuszczeniu ostatniego strumienia płynu przestały mi działać spryskiwacze na przednią szybę. Płyn nie zamarzł i przewody też są drożne. Co lepsze, spryskiwacze na tył działają. Bezpieczniki też sprawdziłem i wygląda na to, że jest ok (sprawdziłem F19 zgodnie ze schematem na forum).

Z tego co wiem przy zbiorniczku jest jedna pompka z dwoma wyjściami, zgadza się? Czy ktoś wie jak można rozwiązać ten wyjątkowo upierdliwy problem?

Pitmajster

  • Gość
Odp: Spryskiwacze 2.0D Estate
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2011, 23:04:35 pm »
Witam,
Zdejmij przewody z dyszy spryskiwaczy i sprawdź czy pompka podaje płyn. Jeśli jest o.k. to znaczy że zatkały się dysze, przerabiałem to już dwa razy tej zimy. Za pierwszym razem nie demontowałem ich z samochodu więc przedmuchanie pomogło na chwilę. Dzisiaj dokonałem demontażu i podszedłem do sprawy bardziej kompleksowo. Wrzuciłem dyszę do wody z mydłem w płynie a po pół godziny, przy pomocy kompresora przedmuchałem je w jedną i drugą stronę. Mam jaga od roku i dopiero teraz "tryskają" tak jak powinny. Łączny czas operacji włącznie z ustawieniem dyszy:jedna godzina.
Miłej zabawy.

alek111

  • Gość
Odp: Spryskiwacze 2.0D Estate
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 05, 2011, 17:01:54 pm »
Witam,


właśnie dzisiaj zwalczyłem taki sam problem, nagle przy temperaturze plusowej pompka przestała działać. Bezpieczniki ok. Okazało się, że pompka się spaliła. Jak dzisiaj założyłem nową wszystko ok. Płyn mi też nie zamarzł. Pompka jest pod nadkolem przy zderzaku. W sumie bardzo łatwo ją zamienić. Kupiłem używaną za 120 zł z kosztem wysyłki.

pozdrawiam,
Alek

Offline muttley

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 227
Odp: Spryskiwacze 2.0D Estate
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 06, 2011, 00:21:15 am »
Wielkie dzięki za podpowiedzi.

Czyli do pompki da się dobrać bez odkręcania niczego? Pewnie wystarczy podnieść delikatnie samochód albo się pod niego wczołgać?

BTW: czy jedna pompka odpowiada zarówno za przód i tył? bo na tył mi działa tyle, że na przód nie.

alek111

  • Gość
Odp: Spryskiwacze 2.0D Estate
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 06, 2011, 18:32:32 pm »
Witam,


żeby zmienić pompkę trzeba zdjąć koło i nadkole plastikowe- ja mam xenony i sedana i są różne pompki do przedniej szyby i do xenonów

pozdr,
Alek

Offline muttley

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 227
Odp: Spryskiwacze 2.0D Estate
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 15, 2011, 22:00:39 pm »
jeszcze jedno pytanko. Czy jak miałeś zatkane dysze to przy próbie spryskania szyby wycieraczki sie uruchamiały i jezdzily po suchej szybie?

zadek07

  • Gość
Odp: Spryskiwacze 2.0D Estate
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 16, 2011, 12:03:51 pm »
tak, to chyba logiczne

Offline muttley

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 227
Odp: Spryskiwacze 2.0D Estate
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 16, 2011, 12:23:19 pm »
No własnie, a u mnie po naciśnięciu przycisku spryskiwaczy wycieraki ani drgną. bezpieczniki wyglądają na ok, chyba, że sprawdziłem nie te co trzeba...

zadek07

  • Gość
Odp: Spryskiwacze 2.0D Estate
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 16, 2011, 12:35:32 pm »
byc moze przekaznik, bezpiecznik w kabinie F93 Mini 30 Green Windscreen wipers, przekaznik pod maska R1 windshield wiper motor relay. Tu masz rozpiske bezpiecznikow http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,8596.0.html wydrukuj sobie i idz sprawdzic do auta. Przekaznik mozesz zamienic na chwile na jakis obok np z miejsca R2 o ile sa takie same. Na kazdym przekazniku jest narysowany maly schemat elektryczny po prostu musza sie zgadzac. To byl opis wycieraczek bo nie wiem czy wogole ci wycieraczki nie chodza czy tylko jak naciskasz spryskiwacz.

To sa bezpieczniki odpowiedzialne na sprywiacz
F19 Mini 15 Blue Screenwash pump, rain sensing system.
F36 Mini 10 Red Canister purge valve, airflow meter, throttle motor relay, power wash relay, air conditioning relay.

Obydwa sa pod maska. A po sprawdzeniu bezpiecznikow jezeli beda ok. To nalezaloby sciagnac nadkole i sprawdzic miernikiem czy jest prad na wtyczce jak ktos bedzie naciskal przyskisk w kabinie od spryskiwaczy. Ewentualnie mozna tez wyciagnac pompke i podlaczyc ja na krotko pod akumulator. Jakby sie okazala ze to pompka to mam taka pompke do spryskiwacza

warcz

  • Gość
Odp: Spryskiwacze 2.0D Estate
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 23, 2011, 18:34:13 pm »
Nie dzialaja mi spryskiwacze ksenonow. Podczas naprawy lampy (slawnych elementow regulujacych kat padania swiatla) okazalo sie ze brakuje mi spinki zaciskowej zakladanej na waz dyszy spryskiwacza. Ze wzgledu na polaczenie obu spryskiwaczy jednym systemem wezy, trace cisnienie plynu i spryskiwacze sie nie wysuwaja choc plyn leje sie za reflektorem. Czy ktos mial do czynienia z takim problemem? Gdzie kupic pasujacy zacisk? A moze ktos ma uzywane?
 :-A

zadek07

  • Gość
Odp: Spryskiwacze 2.0D Estate
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 23, 2011, 19:08:05 pm »
Jesli nie masz wyjscia a nie wiem czy ktos ci sprzeda takie zabezpieczeni (mi tez brakuje) ta sciagnij ten plastik z weza i naloz ten gumowy waz na koncowke od spryskiwacza i daj zacisk. Powinno to zalatwic problem.

warcz

  • Gość
Odp: Spryskiwacze 2.0D Estate
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 23, 2011, 23:00:14 pm »
Mialem taki plan ale troche ciezki jest tam dostep. Mozna tez zamienic spinke z innego miejsca (np. rozgalezienia) i zastapic ja zaciskiem bez plastiku, ale staram sie utrzymywac wszystko w fabrycznym stanie. Przy ewentualnej odsprzedazy ktos moze krecic nosem.
Pozdrawiam.

meter30

  • Gość
Odp: Spryskiwacze 2.0D Estate
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 11, 2014, 13:07:30 pm »
Nie będę zakładał nowego tematu, bo mój problem jest pokrewny, ale nie znalazłem odpowiedzi:
Czy jeśli skończy się płyn do spryskiwaczy w zbiorniczku to pompka zadziała na sucho czy nie?
Prawdopodobnie mam gdzieś nieszczelny układ, bo nie sądzę, żeby tak szybko skończył mi się płyn - w zbiorniczku zrobiło się sucho i przestały działać obydwie pompki (sprysk szyby i reflektorów) - nie słychać nawet brzęczenia, zero reakcji, jedynie wycieraczki trą po suchej szybie. Nie wiem czy te 2 fakty można połączyć w całość, czy pompki działają niezależnie od poziomu płynu. Bezpieczniki w porządku

warcz

  • Gość
Odp: Spryskiwacze 2.0D Estate
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 11, 2014, 23:51:01 pm »
Spinki pasuja on VW passata i Audi a8. Najlatwiej kupic najtanszy element systemu spryskiwaczy do tych aut ze spinka w komplecie. To typowy element Hella. W serwisie VW 3 sztuki kosztowaly mnie 45 zlotych jak pamietam. Od Audi a8 numer części to 1 J0 955 665 E lub 1 T0 955 665 adapter.