Autor Wątek: zawieszenie z poliuretanu  (Przeczytany 35359 razy)

MARASGD

  • Gość
Odp: zawieszenie z poliuretanu
« Odpowiedź #90 dnia: Październik 31, 2012, 08:48:15 am »
Miałem mega problem aby dostać tuleje do tylnego dolnego wahacza w Gdańsku i okolicach... 
ale dzięki Wam znalazłem odpowiednie w Olkuszu  ;D  dziś je zamawiam i mam nadzieje że problem zniknie :)
pozdrawiam Wszystkich :)

Jeśli ktoś ma inny dobry sklep z częściami do X-typa z trójmiasta i okolicach dajcie znać.
Pozdro
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2012, 09:27:15 am wysłana przez Choina »

Offline Vovapl

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: zawieszenie z poliuretanu
« Odpowiedź #91 dnia: Październik 01, 2013, 18:03:47 pm »
Panowie odświeżam. Czy ktoś może z perspektywy czasu wypowiedzieć się na temat zawieszenia z poliuretanu? :-W Pierwsza osoba zakładała to jeszcze w 2010, więc już jakąś opinie pewnie ma :) W sumie już zamówiłem u nich (całość wyszła 807zl po rabacie :-V), auto u mechanika powiedział że koszt wymiany 600zł + jeszcze później geometria, chyba troche drogo chociaz.... :- pojecia Chciał bym wiedzieć czego się spodziewać po tym zawieszeniu, jak to działa u Was pod upływem czasu :-gwizd

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: zawieszenie z poliuretanu
« Odpowiedź #92 dnia: Październik 01, 2013, 20:44:41 pm »
Jeżeli zamówiłeś żeczywiście wszystko, również poduszki stabilizatora to Ci powiedział dobrą cene. Generalnie żeby wymienić wszystko trzeba zdjąć cale sanie przód i tył, roboty na 2-3 dni.

Norbert1985

  • Gość
Odp: zawieszenie z poliuretanu
« Odpowiedź #93 dnia: Marzec 04, 2014, 13:25:25 pm »
Witam, ja już mam prezent pod choinkę, całość już jeździ, w środku cisza i spokój pozdrawiam i wesołych świąt:)



http://picasaweb.google.com/lh/photo/af31xBA8mVFZe3E9LTLlUCHJ8n7gv6-8SrGHRj4uVAs?feat=directlink

Witam, czy tuleja z pierwszego zdjęcia ma jakąś nazwę? Czy to jest ta żółta dostępna na olkuszu?

Mike_G

  • Gość
Odp: zawieszenie z poliuretanu
« Odpowiedź #94 dnia: Marzec 04, 2014, 16:08:09 pm »
mam takie 2 bo niepotrzebnie zamówiłem :)

BOGDA

  • Gość
Odp: zawieszenie z poliuretanu
« Odpowiedź #95 dnia: Marzec 04, 2014, 16:43:05 pm »
Mam wszystkie tuleje poliuretanowe w wahaczch przednich i tylnych ...polecam

Norbert1985

  • Gość
Odp: zawieszenie z poliuretanu
« Odpowiedź #96 dnia: Marzec 04, 2014, 17:14:04 pm »
MIKE... może jakiś rabat? :) ile byś chciał za te tulejki?

Mike_G

  • Gość
Odp: zawieszenie z poliuretanu
« Odpowiedź #97 dnia: Marzec 04, 2014, 22:37:34 pm »
50zl za szt? A Rabat jedt stolicą Maroka... ;)

Norbert1985

  • Gość
Odp: zawieszenie z poliuretanu
« Odpowiedź #98 dnia: Marzec 05, 2014, 07:04:55 am »
to wejdę na priv ;)

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: zawieszenie z poliuretanu
« Odpowiedź #99 dnia: Marzec 05, 2014, 20:03:31 pm »
Ostatnio przy okazji wymiany łożysk miałem okazję zajrzeć pod auto i stwierdzam, że jedna z wymienionych ok rok temu gum stabilizatora z tyłu jest dziwnie wyrobiona. Poliuretan jest przecięty w jednym miejscu (po to aby go można było założyć na drążek) i właśnie w tym miejscu jeden brzeg jest przesunięty wobec drugiego ok. 1-2 cm co nie wygląda dobrze. Nie wpływa to w żadnym stopniu na skrzypienie, ale być może nieznacznie cierpi na tym prowadzenie auta. Ogólnie to średnio mi się podoba coś takiego w rok po wymianie.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Norbert1985

  • Gość
Odp: zawieszenie z poliuretanu
« Odpowiedź #100 dnia: Marzec 05, 2014, 20:09:30 pm »
A właśnie miałem zacząć temat łożysk.  Bodi powiedz mi ile kosztuje taka impreza? Coś mi wyje z tyłu i szukam części.  Ciezko znaleźć coś do AWD na allegro. Daj jakiś kosztorys i pokieruj do części.

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: zawieszenie z poliuretanu
« Odpowiedź #101 dnia: Marzec 05, 2014, 20:21:54 pm »
Piasty z tyłu SKF lub FAG ok 400PLN za sztukę (słabo dostęone, ale ostatnio Fagi były w iParts za 414pln), a przód łożyska różnie. Są jakieś kiepskie firmy za nawet 50 pln, ale ja dałem SKF i zależy jak wyrwiesz. Ja jedno kupiłem nawet za 70PLN ostatnia sztuka z wyprzedaży magazynowej drugie za 125PLN. Mechanik mówił, że może mieć po 150PLN/sztukę. Piastę zamawiał on i policzył mi równo 400PLN, a w skelpach była kilkanaście złotych droższa. Więc nie ma reguł.
Wymiana piasty tył kosztowała mnie 120PLN, natomiast dwóch łozysk w przodzie 250PLN (niby jeszcze były czyszczone przy tym zaciski hamulcowe co troche wydłużyło operację i cenę - akurat nie miałem czasu dogladać tej wymiany).
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Norbert1985

  • Gość
Odp: zawieszenie z poliuretanu
« Odpowiedź #102 dnia: Marzec 05, 2014, 20:37:09 pm »
Więc na przód kupiłeś tylko same łożyska A na ttył całe piasty? Z podpisu wynika, że masz też napęd na 4 koła.

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: zawieszenie z poliuretanu
« Odpowiedź #103 dnia: Marzec 05, 2014, 21:27:51 pm »
tak jest
tył jest kompletny z tym, że wersje przednionapędowe mają wtyczkę do abs-u w piascie i są dużo tańsze
natomiast przód wszystkie wersje jest to samo (tylko różnicę w cenie robi firma produkująca łożyska)
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: zawieszenie z poliuretanu
« Odpowiedź #104 dnia: Czerwiec 21, 2014, 13:36:08 pm »
Odświeżę trochę temat. Wymieniłem wczoraj cały komplet zawieszenia tylnego 16 szt tulei z poliuretanu, ale po ustawieniu zbieżności okazało się, że pochylenie kół tylnych jest 3 stopnie w minusie (obu) a norma to max 1,5.
Miał może ktoś z Was podobny problem?
Diagnosta mówił, że kąty w x-typie nie są do regulacji.
Na starych, wybitych tulejach wydawało mi się, że było lepiej.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała