Autor Wątek: zawieszenie z poliuretanu  (Przeczytany 36427 razy)

Gelerth

  • Gość
Odp: zawieszenie z poliuretanu
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 12, 2011, 12:38:15 pm »
Podłączam się pod pytanie poprzednika, czy rabat tylko przy komplecie czy przy dowolnym zakupie?

I druga sprawa, podobno trzeba użyć jakiegoś specjalnego smaru aby po kilku tyś. kilometrów nie zaczęło zawieszenie skrzypieć?

Konradop

  • Gość
Odp: zawieszenie z poliuretanu
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 12, 2011, 14:01:27 pm »
A ja polecam jesli chodzi o dolne wahacze poprzeczne:
wewnętrzne tulejki tzw "wahliwe/pływajace" kupic tulejki od mercedesa np takie: http://allegro.pl/tuleja-plywajaca-tyl-wahliwa-mercedes-lemforder-i1571198342.html , ja kupowałem w Inter Carsie po 44 zł za szt . zewnętrzne tulejki od forda mondeo II / III np takie : http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Tuleja-wahacza-poprzecznego-Mondeo-FO-20005/1763 ,  które zresztą pasują tez do poprzecznego górnego po 22 zł.
Do tulejki wahliwej trzeba dotoczyć redukcję wewnętrzna bo X-Typ ma 12mm a w tulejkach z mercedesa jest  14mm, ekstra wychodzi z starych tulejek wyciągniętych z wahacza. Toczyłem sam ale zrobi to każdy tokarz po max 15 zł za szt.
No i dwa wahacze wyszły mnie w sumie 140 zł a przynajmniej tulejki sa takie jak maja byc (wahliwe) a nie sztywne na poliuretanie  i zawieszenie pracuje jak w oryginale. Po cos przecież konstruktor dal tulejki wahliwe a nie stałe...
No i bazując na własnym doświadczeniu z zawieszeniem z poliuretanu (z Jeepa Cherokee) :
nie muszę sie martwic ze co kilka/kilkanaście tysięcy zawieszenie mi sie rozskrzypi jak juz smar wyjdzie.
(A propo smaru to odpowiadam - powinien być silikonowy a najlepiej silikonowo teflonowy.)
bo jak już się rozskrzypi to rany boskie  :o :-K gorzej niż stary żuk  :-hehe
Poliuretan polecam ale do terenu i sportu, choć przy braku opcji to i do normalnego auta jak najbardziej z pewnymi ograniczeniami :)

Offline natas1

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: zawieszenie z poliuretanu
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 12, 2011, 15:01:15 pm »
Witam
Rabat jest prawdopodobnie przy całym komplecie, ja zamawiałem tylko tuleje stabilizatora tył i przód. Nie dostałem rabatu. Co do smaru wysyłają taki razem z częściami. Pozdrawiam
X-Type 2.0D 2005

Gelerth

  • Gość
Odp: zawieszenie z poliuretanu
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 12, 2011, 15:48:17 pm »
A czy te tuleje z linku nie będą przypadkiem pasowały to X-type'a
http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Tuleja-wahacza-poprzecznego-Mondeo-FO-20005/1763
Bo wizualnie to są bardzo podobne?

W InterCarsie w opisie tych tulei jest chyba poważny błąd:
Strona zabudowy: oś tylna
Strona zabudowy: na dole
Strona zabudowy: z obu stron
Strona zabudowy: zewnętrzny
średnica zewnętrzna [mm]: 36,5
Średnica wewnętrzna [mm]: 35???
Długość [mm]: 30

teddybear69

  • Gość
Odp: zawieszenie z poliuretanu
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 12, 2011, 15:53:18 pm »
To ja też się przyłączę do pytania powyżej, a w kwestii poliuretanowych... ta firma robi je już w dobrym rozmiarze, czy nadal za duże? bo na stronie ciagle pisze o 19,5 rozmiarze...

Pozdrawiam

Konradop

  • Gość
Odp: zawieszenie z poliuretanu
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 13, 2011, 18:54:17 pm »
A czy te tuleje z linku nie będą przypadkiem pasowały to X-type'a
http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Tuleja-wahacza-poprzecznego-Mondeo-FO-20005/1763
Bo wizualnie to są bardzo podobne?

W InterCarsie w opisie tych tulei jest chyba poważny błąd:
Strona zabudowy: oś tylna
Strona zabudowy: na dole
Strona zabudowy: z obu stron
Strona zabudowy: zewnętrzny
średnica zewnętrzna [mm]: 36,5
Średnica wewnętrzna [mm]: 35???
Długość [mm]: 30


Gelerth , pasuja - własnie o nich pisałem w swoim wątku, tylko wymiary na stronce maja cos pokopane, średnica zewn jest 36,5mm, długość jest 35mm, a to so podane jako 30 mm to długosc zewnetrznej szalki. ogolnie sa OK i pasuja do dolnego poprzecznego od strony zewnetrznej i do gornego poprzecznego na obie strony

Offline koczis

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 285
Odp: zawieszenie z poliuretanu
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 16, 2011, 12:57:07 pm »
Jeśli chodzi o skrzypiące zawieszenie, to właśnie skrzypią oryginalne tuleje pływające jeśli są już zużyte, skrzypienie jest takie że wstyd jeździć:)

Innowierca

  • Gość
Odp: zawieszenie z poliuretanu
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 30, 2011, 16:22:13 pm »
Ja też już jestem po wymianie kilku rzeczy na poliuretan (tuleje stabilizatora przód/tył, tuleje wahaczy tylnych dolnych, tuleje wahaczy mocowanych do nadwozia). Najpierw kupowałem tylko tuleje, ale przy późniejszym zamówieniu poprosiłem o rabat i bez problemu dostałem 10%. Wszystko pasuje idealnie, samochód zachowuje się na drodze tak, jak powinien. Ciekawe tylko jak długo to wszystko wytrzyma...

andrew140785

  • Gość
Odp: zawieszenie z poliuretanu
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 01, 2011, 21:15:59 pm »
Ja również zastanawiam się nad wymianą przednich gum stabilizatora na poliuretanowe tylko czy one mają większy przekrój niż tylne? Bo na stronie Firmy mają przekrój 19,5mm i jak one w ogóle spisują się? :-R

 :-thank

Offline natas1

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: zawieszenie z poliuretanu
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 01, 2011, 21:50:35 pm »
Ja mam wymienione gumy stabilizatora przód i tył na poliuretan, jak na razie spisują się znakomicie, powinny być 18,5 w poprzednim sklepie takie mieli najlepiej sobie do nich zadzwonić i zamówić. Jeśli któraś guma będzie wymagała wymiany to tylko na poliuretan. Pozdrawiam
X-Type 2.0D 2005

Innowierca

  • Gość
Odp: zawieszenie z poliuretanu
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 01, 2011, 21:51:18 pm »
Oni coś mieszają na tej stronie: Jak zamawiałem swoje graty to były do wyboru dwie średnice (tylko nie pamiętam przód czy tył), teraz jest tylko 19.5 w obydwu przypadkach. Ogólnie nie widzę różnicy między jazdą na poliuretanie a zwykłymi gumami. Nie są ani sztywniejsze, ani bardziej "sflaczałe".  Cena jest akceptowalna, pod autem zrobiło się kolorowo  :-R , a o trwałości pogadamy pewnie za rok czy więcej.

andrew140785

  • Gość
Odp: zawieszenie z poliuretanu
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 01, 2011, 22:32:58 pm »
Z tylnymi gumami stabilizatora pospieszyłem się i kupiłem zamienniki za 90zł za sztukę a chwilę po tym dostępne były poliuretanowe :-zly
Dlatego przód chciałbym w poliuretanie zrobić za przystępną cenę :-za

zadek07

  • Gość
Odp: zawieszenie z poliuretanu
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 02, 2011, 07:01:25 am »
Przednie gumy stabilizatora wymienilem na poliuretan i chyba znowu mi stuka a zrobilem moze z 1000km, takze nie wiem czy warto wogole

Offline natas1

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: zawieszenie z poliuretanu
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 02, 2011, 11:46:59 am »
„zadek07” a może poluźniły Ci się śruby od łączników stabilizatora?? Ja tak miałem i bardzo stukało, po dokręceniu łączników + podkładka sprężynująca jest spokój. Pozdrawiam
X-Type 2.0D 2005

zadek07

  • Gość
Odp: zawieszenie z poliuretanu
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 02, 2011, 15:01:41 pm »
Nie wiem jak bede mial czas to zajrze co i jak