Autor Wątek: Gniazdo zarowki pozycyjnej  (Przeczytany 3781 razy)

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Gniazdo zarowki pozycyjnej
« dnia: Grudzień 23, 2010, 13:47:47 pm »
Witajcie koledzy
Taki to mnie wczoraj spotkal problem, padla zarowka z przodu no i chcialem ja wymienic. Jako ze juz to kiedys robilem to najpierw myjnia zeby futerko przemyc a potem pod lampe i naprawic oczko temu kotku. Wyjalem zarowke z lampy i sie zaczalem silowac.. a tu nic.. az w koncu wyrwalem zarowke.. ale bez konektorka.. zostal w srodku, w gniezdzie.. i cale gniazdo jakies takie czarne jakby przypalone. Dzis kombinerkami wydarlem konektor ale po wsadzeniu nowej zarowki nie chce swiecic. Trzeba poruszac gniazdem zeby zalapala. Moje pytanie teraz.. skad to gniazdo wziac i jak sie ustrzec przed taka sytuacja ponownie. Zarowka byla osram albo bosh jakas standard. Pytanie 2 jak sie wydziera postojowke? W tej samej lampie sie spalila troszke wczesniej. Ciezko sie dostac a jedyne co to zdjecie mi sie udalo zrobic zeby cos zobaczyc, a z tego co widze to jest wsadzona po prostu ale nie chce wyjsc na sile a po co mam cos urwac.
Dzieki z gory za rady, w poprzednim forum bylo cos takiego ale sie poszlo ..... scigac.
pozdrawiam
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Godan

  • Gość
Odp: Gniazdo zarowki pozycyjnej
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 24, 2010, 14:37:51 pm »
Mnie stopił sie plastik w kształcie kostki mocujący żarówkę światła mijania ( nie wiem czy o to ci chodzi ???) to pasował na 100 %  :-super plastik od Mondeo 1999, wiem że też coś można było podpasować od Peugeota( niestety nie wiem jakiego ). Nie masz się co siłować bo ten plastik to taka jednorazówka g...o to potęgi entej. Ta kostka jest na stałe niestety połączona z kabelkami. Żeby wymienić musisz obciąć te kable i dosztukować - wiesz Polak potrafi i z taką prowizorką jezdzi sie latami.Pozdrawiam.

Innowierca

  • Gość
Odp: Gniazdo zarowki pozycyjnej
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 25, 2010, 09:33:13 am »
Może mam to gniazdo, sprawdzę  i wieczorem napiszę.

Lucky

  • Gość
Odp: Gniazdo zarowki pozycyjnej
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 28, 2010, 12:35:46 pm »
Witam,

a moglibyście podpowiedzieć jakie są typy żarówek postojowych i mijania ? ostatnio na dziurach zapaliła mi się kontrolka check engine- no i już mówię :) ale okazało się że nie świeciła się lewa żarówka pozycji/mijania. Po przejechaniu jeszcze kilku dziur check engine zgasł i reflektor się zapalił. Muszę się jakoś dobrać do tych żarówek i sprawdzić mocowanie lub wymienić.

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Gniazdo zarowki pozycyjnej
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 28, 2010, 16:32:16 pm »
h1 mijania, h1 drogowe i w5w postojowka, wiem bo wymienialem w weekend. Mi tez zaczela migac.. raz dzialala raz nie. No i sie okazalo ze kostka sie spalila ale Polak potrafi az go szlag trafi;) wiec lutownica, konektory i swieci ladnie wszystko.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Godan

  • Gość
Odp: Gniazdo zarowki pozycyjnej
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 31, 2010, 21:12:26 pm »
z tą kostką zawsze się tak zaczyna od mrugania. Pukniesz w reflektor - zapali jest OK myślisz... a tu zmyłka i topi sie ta kostka. Najgorzej z tym wyciąganiem , wymyslałem jakieś druciane narzędzia żeby zamknąć klamrę na kloszu reflektora jak w epoce brązu :-tylko czy tych angoli pogięło przecież tam nawet krasnal łapy nie wsadzi :-thumpdown

Innowierca

  • Gość
Odp: Gniazdo zarowki pozycyjnej
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 31, 2010, 22:39:20 pm »
Niestety nie mam tej kostki. A propos wymiany żarówki. Kot to jest nic w porównaniu z 206-tką 2.0 hdi. Tam to jest masakra. A Ibiza 6L........ 45 minut z lewą lampą.

troy

  • Gość
Odp: Gniazdo zarowki pozycyjnej
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 16, 2012, 09:53:14 am »
Do zamykania klamry reflektorów kupiłem tzw. drapaczkę do pleców z bambusa 30 cm długa zakoczona jakby małą dłonią  u chinoli. Teraz rewelacja bez problemu sięga do klamer i je zapina wystarczy zahaczyć i lekko pociągnąć. Polecam