Autor Wątek: alarm w x300  (Przeczytany 4206 razy)

Offline zachradek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 180
alarm w x300
« dnia: Wrzesień 11, 2008, 21:39:04 pm »
mam pytanko od pewnego czasu nie działa mi syrena z alarmu w x300 . czy moze ktoś juz myiał podobny problem . Niewiem jak sie do tego zabrac
czy szukac nowej syreny [sygnału] czy cos  jest nie tak z całym alarmem, choc reszte alarmu działa normalnie tzn kierunkowskazy i swiatła

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: alarm w x300
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 12, 2008, 00:15:59 am »
zakładam ze auto X300 jest nie z USA
sprawdz dwa bezpieczniki pod maska z prawej strony #10 5 A i #6 10A(patrząc od strony kierowcy)
czy sprezarka do klimy Działa ,czy spryskiwacz na przednia Szybę dziala?

Offline zachradek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 180
Odp: alarm w x300
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 12, 2008, 21:08:12 pm »
dzieki  :) juz ide sprawdzic
 :)

Offline zachradek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 180
Odp: alarm w x300
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 12, 2008, 21:27:09 pm »
bezpieczniki sa ok ??? jak mozna sprawdzic samą syrene czy działa?

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: alarm w x300
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 13, 2008, 00:53:08 am »
W USA byl montowana syrena z dwoma przewodami które dochodziły od komputera alarmu (sygnał byl 5 V 460-1200Hz na obydwóch przewodach). reszta swata miala doprowadzone do syreny 4 przewody jeden od komputera(sygnał nie wiem jaki byl podawany  , dwa od bezpieczników (które sprawdziłeś) i ostatni masa.
System alarmowy mozna zaprogramowac przez PDU-komputer w serwisach Jaguara .Mozna wyeliminowac syrenę albo ja podlaczyc . Prawdopodobnie twoja jeśli dzialala a teraz nie dziala to moze byc zle polaczenie ,przewody albo sama syrena.

Offline zachradek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 180
Odp: alarm w x300
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 14, 2008, 09:38:03 am »
 tylko najgorsze jest w tym to ze syrena działała raz sobie jechałem autem i sama sie właczyła tag bez powodu. wiec ja rozłaczyłem puzniej w garazu ja znów właczyłem i juz nie działała :(. a mozliwosci złego połaczenia zabardzo niema bo są tam dwa kom plety kosci z czterema wyjsciami a odwrotnie sie połaczyc nieda [wyciecia na kosci ] kiedys miłem problem z wtykiem w jednej z kosci ale wlutowałem na nowo i znowu wszystko działało. sprawdzałem takze i tym razem ten wtyk i jest ok. czyzby czekała mnie wizyta w serwisie ? ???

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: alarm w x300
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 15, 2008, 10:07:53 am »
Czy moglbys podac kolor przewodu który lutowales

Offline zachradek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 180
Odp: alarm w x300
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 15, 2008, 20:00:44 pm »
wiec przewód który tam był został zmieniony na nowy. ale pozostałe trzy kable które tam sa , są kloru czarnego . kabel który wymieniłem jest opisany na kosci numerem 4 czyli wtyk ktory jest z tego kabla w kosci wchodzoncej do syreny ma nr4.

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: alarm w x300
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 16, 2008, 22:25:32 pm »
 podwójnie sprawdź ten przewód ktory reperowałeś czy połączenia w kostkach maja kontakt.

Offline zachradek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 180
Odp: alarm w x300
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 19, 2008, 21:20:58 pm »
 jak tylko znajde chwilke sprwdze to jeszcze raz . mam nadzieje ze to nic powarznego i faktycznie niema gdzies styku. napisze puzniej co znalazłem narazie dzieki serdeczne

Offline zachradek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 180
Odp: alarm w x300
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 21, 2008, 17:14:33 pm »
 wiec znalazłem chwilke i sprawdziłem. wiec przewód który wymieniłem jest ok wogóle cała wiazka łacznik która łaczy syrene z wiazką wychodzacą bezposrednio z auta jest ok. co zauwarzyłem to w głownej wiązce tej w instalacji z auta był uszkodzony jeden przewód to znaczy kontynuacja tego przewodu któr wymieniłem juz w łaczce. cały ten przewód wyglada na przegrzany bo nawet nie da sie do niego lutowac koncówki .  jest to przewód koloru czarnego. gdzie on idzie bo chciałbym go wymienic  ??????  syrena ciaglenie działa :(

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: alarm w x300
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 22, 2008, 02:29:40 am »
Z glownej wiązce czarny przewód idzie do masy (prawa strona kolo chłodnicy pomiędzy przekaźnikami (przednimi) a lampami) jesli będziesz mial problem wyśle zdjecie

Offline zachradek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 180
Odp: alarm w x300
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 27, 2008, 18:17:07 pm »
sprawdziłem ten przewód . jest ok. czekam na syrene zamówiłem ją