Autor Wątek: Gaz LPG w Jaguarze  (Przeczytany 6210 razy)

Domixus

  • Gość
Gaz LPG w Jaguarze
« dnia: Październik 03, 2010, 16:34:30 pm »
Witam,
myślę, że przy znanej nam ilości spalania paliwa jaguarów, nie jeden zastanawiał się nad tym, jak sprawdzają się te silniki z instalacją gazową (szczególnie interesuje mnie ten z xj12 s. III), oraz czy w ogóle taki zabieg jest opłacalny. jakie macie drodzy forumowicze, z tym doświadczenia?

wichma

  • Gość
Odp: Gaz LPG w Jaguarze
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 03, 2010, 16:40:10 pm »
Nie ma nic przeciwko montowania gazu do samochodu do jazdy na codzień.
Ale w tak wiekowym aucie, prawie klasyku, jednak bym się wstrzymał z montażem instalacji gazowej...  ;)

rodger

  • Gość
Odp: Gaz LPG w Jaguarze
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 23, 2011, 14:14:49 pm »
Szkoda trochę jego oryginalności, ale finanse to inna sprawa.

tadelak

  • Gość
Odp: Gaz LPG w Jaguarze
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 25, 2011, 20:00:50 pm »
Witam!
Kiedyś, przed laty to na widok "zagazowanego" Jaguara myślałem - stać kogoś na taką furę a nie stać go na paliwo :-\ Teraz jednak wszystko się pozmieniało, ale to trzeba mocno przeliczyć. Instalacja gazowa do silnika o dwunastu cylindrach (jedna na pewno nie wystarczy) to musi trochę kosztować. Dlatego przydało by się dokładnie policzyć - ile trzeba natrzepać kilometrów żeby się zwróciła a pozostaje jeszcze bardzo uzasadniona obawa o kondycyjną reakcję silnika na takie paliwo. Tego najlepszy fachowiec nie jest w stanie przewidzieć a już na pewno nikt nie da żadnych gwarancji prawidłowego funkcjonowania pojazdu na gaz. Można wtopić mnóstwo kasy.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów serdecznie. Tadeusz.

Offline richie

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 443
Odp: Gaz LPG w Jaguarze
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 26, 2011, 13:02:32 pm »
lpg jest w stanie obsłużyć V12 ale nie na wprost, potrzeba sporo modyfikacji i w efekcie jesteśmy w stanie uzyskać spalanie na poziomie 20-25l.gazu na 100km. Tutaj macie wszystko dokładnie opisane:

http://www.msextra.com/forums/viewtopic.php?f=104&t=38517


ps.
tygrys zaspał i nie przeniósł jeszcze tematu kilka pięter wyżej ??????