Autor Wątek: Problem z elektryką!  (Przeczytany 5250 razy)

wojt

  • Gość
Problem z elektryką!
« dnia: Wrzesień 30, 2010, 17:05:06 pm »
Może ktoś z was miał podobny problem i podpowie mi co zrobić!
Brak u mnie automatycznej regulacji kierownicy i fotela po wyjeciu kluczyka-bezpieczniki sprawne.
Ręczna działa góra dół,fotel również,oprócz przycisku lędzwiowego ??????

dziej076

  • Gość
Odp: Problem z elektryką!
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 30, 2010, 19:09:18 pm »
Hejka
Po pierwsze sprawdz czy przelacznik na kolumnie kierownicy jest ustawiony na auto a nie na manual ,bo piszesz ze recznie idzie ja ustawiac .Ustaw na manualu tak jak ci przypasuje a pozniej zapisz ustawienia poprzez manual 1 lub 2 w pamieci komputera i  przestaw ten wlacznik na auto.Powinno dzialac bez zazutow jesli nie to hmmmm grubsza sprawa .
Pozdrawiam z .... ( chwilowo z pyrlandji ) dziej

sromotnik

  • Gość
Odp: Problem z elektryką!
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 02, 2016, 21:33:01 pm »
Witam nie działa mi ustawianie kierownicy to znaczy  góra/dół chodzi bez problemu na off czy manual . Ale  nie reaguje kierownica na przesuniecia do mnie i ode mnie słychać cykanie przekaźnika przy próbie przybliżenia kierownicy ręcznie pokrętłem  czy coś tam można zreperować  i gdzie czy trzeba szukać nowego przekaźnika i gdzie go można dostać?

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: Problem z elektryką!
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 02, 2016, 23:22:18 pm »
To cykanie to pewnie przekaźnik własnie, więc nie działa silnik bo albo on padł albo przekaźnik po mimo  że cyka nie podaje napięcia.
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

sromotnik

  • Gość
Odp: Problem z elektryką!
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 03, 2016, 09:02:20 am »
Da się to ręcznie zreperować ? czy trzeba gdzieś szukać po świecie takiego przekaźnika

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Problem z elektryką!
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 03, 2016, 18:34:50 pm »
No przekaznika nie naprawisz. Można najwyżej na chwile zworke zrobić i zobaczyć czy silniczek sie odezwie czy nie. Aczkolwiek stawiam na zjarany silniczek
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline ArturP

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Kocham to forum
Odp: Problem z elektryką!
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 03, 2016, 18:45:40 pm »
 Pytam z czystej ciekawości - czy ustawianie kierownicy ma dwa osobne silniczki, czyli jeden dla sterowania góra/dół  a drugi dla sterowania do mnie/ode mnie?

sromotnik

  • Gość
Odp: Problem z elektryką!
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 03, 2016, 19:01:29 pm »
Dobre pytanie myślę że wszystko jest na jednym i padł tylko przekaźnik bo tego może uda się zreanimować na jakiś inne bo jak się okaże że jest to silniczek Kierownicy to pewnie będzie nie dostępne na Polskim rynku  :-boks
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2016, 10:13:33 am wysłana przez MicGin »

Offline ArturP

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Kocham to forum
Odp: Problem z elektryką!
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 03, 2016, 19:09:51 pm »
U Ciebie działa góra/dół, więc to mnie zaczęło zastanawiać. Jeśli jest na jednym silniczku to raczej też na jednym przekaźniku. MOże coś się "pokruszyło" w mechanizmie sterowania do mnie/ode mnie. To tylko spekulacje, ale coś musi wprawiać kierownice w ruch. Może jest tam jakiś mechanizm śrubowy i uszkodził się gwint i blokuje.

sromotnik

  • Gość
Odp: Problem z elektryką!
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 03, 2016, 20:00:19 pm »
Mądrze powiedziałeś nie długo zwolni się miejsce w znajomym warsztacie i tam w kącie będę mógł spróbować jakoś to ogarnąć najgorzej że w tej chwili kierownica jest w położeniu max dociśniętej do deski to też nie wiem jak tam będzie z odkręceniem osłonek kolumny
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2016, 10:13:57 am wysłana przez MicGin »

Offline ArturP

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Kocham to forum
Odp: Problem z elektryką!
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 03, 2016, 20:25:36 pm »
Poszukałem trochę na forum i znalazłem wątek dotyczący XJ (możliwe, że s-type ma tak samo) - http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php?topic=2488.0
W jednym poście piszą o dwóch silniczkach "na kolumnie sa zamocowane dwa motorki (patrzac od strony kierowcy )jeden na dole kolumny dokręcony w poprzek reguluje kierownice góra dol
drugi na gorze kolumny nasadzony na plastikowa obejma podluznie  do kolumny. reguluje wysuwanie i wsuwanie kierownicy. Dolne silniczki były ulepszane ze 3 razy
aktualnie sprzedaja silniczek z modulem-kompem Duze $.
Lepsza sprawa wygląda z górnym motorem polaczony jest z mechanizmem metalowym kablem dlugosci okolo 10cm(kabel na koncach jest spłaszczony -na kwadrat.(kabel ten rozpada sie) (...) "

A to już kolumna kierownicy s-type'a (przedlift) i wygląda jakby rzeczywiście były 2 silniczki
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2016, 20:39:08 pm wysłana przez ArturP »

sromotnik

  • Gość
Odp: Problem z elektryką!
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 05, 2016, 11:04:55 am »
Masakra to sobie chyba nie poradzę z tym :(