Autor Wątek: ile pali na klimie?  (Przeczytany 2507 razy)

Siara_nh

  • Gość
ile pali na klimie?
« dnia: Sierpień 18, 2008, 14:07:32 pm »
Witam tak sie zastanawiam ile jaguar pali więcej na klimie??, ciągle jeżdżę na włączonej klimatyzacji no i mnie to zastanawia....a drugie pytanie, czy komputer pokazując średnie spalanie,bierze pod uwagę że jadę na gazie?:) tzn pokasuje tyle ile by spalił benzyny czy pokazuje tyle i własnie pali gazu....oraz czy bierze też pod uwagę włączoną klime i dolicza do spalania????

czapka

  • Gość
Odp: ile pali na klimie?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 18, 2008, 21:51:59 pm »
Komputer licząc spalanie bierze pod uwagę prędkość samochodu i czasy wtrysków. Nie ważne na czym jedziesz i co masz włączone. Przeważnie podczas jazdy na gazie przekłamuje trochę i pokazuje mniej niż faktycznie pali. Wynika to z tego, że sygnały wtrysków są emulowane przez komputer gazowy a czasy na gazie są przeważnie nieco dłuższe od benzynowych.

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: ile pali na klimie?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 19, 2008, 08:45:53 am »
Czy rowniez czyta poziom  (ilości) gazu w zbiornikach (chodzi mnie czy rowniez podaje prawidłowo zasięg do konca zużycia gazu)

czapka

  • Gość
Odp: ile pali na klimie?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 19, 2008, 22:49:45 pm »
Niestety nie, zasięg pokazuje na benzynie która jest w zbiorniku. Ale myślę, że nie jest to dużym problemem przerobić wskazania. Jak będę miał chwilę to poćwiczę na swoim.