Autor Wątek: oświetlenie deski rodzielczej  (Przeczytany 10347 razy)

adams

  • Gość
oświetlenie deski rodzielczej
« dnia: Sierpień 13, 2008, 21:56:36 pm »
Witam!
Moze ktos wie jak wymienia sie zarowki oswietlajace liczniki.
pozdrowienia adams
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2008, 22:06:22 pm wysłana przez papatkiole »

Nemys

  • Gość
Odp: oświetlenie deski rodzielczej
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 13, 2008, 22:55:38 pm »
a z czym masz problem. Wyjmujesz licznik, następnie żarówkę. Wkładasz następną i zrobione :)

Jak nie wiesz jak wyjąć liczniki. To prędkościomierz jak i obrotomierz należy wcisnąć i obrócić.
Jak już to zrobisz to będziesz miał dostęp do wszystkich lampeczek.

Oświetlenie przełącznika świateł i stacyjki jest na światłowodach. Żarówka od tego jest pod osłoną zmiany biegów.


adams

  • Gość
Odp: oświetlenie deski rodzielczej
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 14, 2008, 21:03:01 pm »
Hi!
Dzeki za odpowiedz, wzyciu bym nie pomyslal ze to tak prosta sprawa. Chcialem juz rozbierac cala deske rozdzielcza!
pozdrowienia adams

adams

  • Gość
Odp: oświetlenie deski rodzielczej
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 15, 2008, 22:51:01 pm »
Witam!
Niestety ten sposob chyba nie dotyczy wersji III. Probowale i nic, licznikow nie mozna wcisnac!!!
pozdrowienia adams :(

Robson

  • Gość
Odp: oświetlenie deski rodzielczej
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 15, 2008, 23:32:33 pm »
W III serii trzeba zdemontować całą deske - przerabiałem to. Pół godź demontażu i troche więcej przy składaniu  ;D :-V

Nemys

  • Gość
Odp: oświetlenie deski rodzielczej
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 17, 2008, 23:44:25 pm »
Nie trzeba demontować deski. Wyjmij prędkościomierz i obrotomierz tak jak napisałem. Będziesz miał wtedy ładny dostęp. A jeżeli to będzie za mało, to wystarczy zdjąć dolną osłonę.

Nemys

  • Gość
Odp: oświetlenie deski rodzielczej
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 18, 2008, 11:27:12 am »
To co napisałem dotyczy 3 serii.
Nie bójcie się naciskać liczników. Dwoma rękoma po ramkach. Przekręcacie w lewo


Tutaj prędkościomierz w trakcie przekręcania :


Tutaj jest już przekręcony do końca. W stanie do wysunięcia



Wysunięty. Widać sprężynę i wkręty ustalające pozycję. Resztę załatwiają wycięcia w samej desce.


Czas liczony w sekundach.

P.S.
Jak dawno nie było wyjmowane. To będzie to faktycznie troszkę ciężej szło.

adams

  • Gość
Odp: oświetlenie deski rodzielczej
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 18, 2008, 22:21:46 pm »
Witam!!!
Drogi kolego musze przyznac ze wyglada to zachecajaco. Po pierwszej probie, myslalem ze jestes amatorem i mylisz wersje jagow. Chociaz to tylko byly mysli, to musze Cie przeprosic. Jutro bede probowal tak jak na zdjeciach. Jest to duze ulatwienie do alternatywy rozbrajania deski rozdzielczej!!!
pozdrowienia adams

Nemys

  • Gość
Odp: oświetlenie deski rodzielczej
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 21, 2008, 09:39:21 am »
Hehe, spoko. Co do 3 serii to ma ona dużo "głupich" rozwiązań. Na początku nie idzie załapać co konstruktor miał na myśli. Ale wystarczy zmienić myślenie na ichniejsze i jest ok. Bardzo dużo rzeczy jest przemyślana, trzeba tylko pokminić jak to zrobić i jak się do nich dostać.

Napisz czy udało się wysunąć liczniki.

adams

  • Gość
Odp: oświetlenie deski rodzielczej
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 22, 2008, 18:53:37 pm »
Hi<
Udalo sie, dobze ze mi podpowiedziales tak proste rozwiazanie. Przegladalem ksiazke serwisowa i nie natknolem sie na takie rozwiazanie, moze dlatego ze bazuje praktycznie na zdjeciach bo z angielskim u mnie  na bakier. Zarowka od predkosciomierza byla przepalona. Pozniej wziolem sie za swiatlowody i okazalo sie ze zarowka jest zla, ale co mnie zdziwilo wymiana na nowa, niestety 4watowa nie przynioslo rezultatu. Orginalna jaka wyjolem miala 6W, czyzby dwa waty robily taka roznice ze nie podswietlaja przelacznika i stacyjki. Pewnie jest inny problem, moze Wiesz jaki?
pozdrowieni aadams

Nemys

  • Gość
Odp: oświetlenie deski rodzielczej
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 26, 2008, 13:13:00 pm »
Co do światłowodów. Sprawdź czy nie wypadły ze swoich osad w przełącznikach. Jak grzebałeś pod deską lub rozbierałeś auto, to jest to prawdopodobne.

adams

  • Gość
Odp: oświetlenie deski rodzielczej
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 26, 2008, 19:57:22 pm »
Hi,
Pozostala tylko stacyjka , czy ona jest podswietlana swiatlowodami?
Potencjometry od klimy i wiatraka tez podswietlone, nawet suwak AIR swieci. Wyglada to pieknie!!! Czy to tez swiatlowody pod lewarkiemm odpowiadaja za ten efekt?
pozdrowienia adams

Nemys

  • Gość
Odp: oświetlenie deski rodzielczej
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 26, 2008, 21:52:13 pm »
Stacyjka też na światłowodach

Wszystko przy obsłudze nawiewów też idzie światłowodami.

Gosek

  • Gość
Odp: oświetlenie deski rodzielczej
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 25, 2009, 06:55:57 am »
Koledzy, u mnie udalo mi sie zdjac predkosciomierz i obrotomierz ale nie moge sobie poradzic ze zdjeciem wskaznikow od cisnienia oleju i temperatury. Rowniez chcialbym poruszyc sprawe tego ze czesto jak jade autem podswietlenie regulacji nawiewow mryga i w koncu gasnie dopoki nie porusze skrzynia biegow na parking. a stacyjki wogole juz nie podswietla. Moje auto to xj6 sII. Jakby ktos mi mogl pomoc to byl bym bardzo wdzieczny.


PoZdrawiam!

adams

  • Gość
Odp: oświetlenie deski rodzielczej
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 25, 2009, 19:41:56 pm »
Witaj Gosek!
Pewnie i te male sie przekreca, ale jak masz wyjety predkosciomierz i obrotomierz to mozesz podejzec lub wyczuc  reka. Jezeli dobze pamietam to juz po wyjeciu tych licznikow byl dostep do zarowek. Jezeli chodzi o podswietlenie deski musisz zdjac panel sirodkowy ten pod lewarkiem i szukac masy, pewnie gdzies nie kontaktuje, moze zrowka luzna