Autor Wątek: Bezpiecznik  (Przeczytany 3818 razy)

Offline G@briel

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 148
Bezpiecznik
« dnia: Sierpień 08, 2008, 12:23:20 pm »
No to mam kolejna zagadke z moim nowym kotem, za kazdym razem jak zapalam silnik przepala sie trzeci bezpiecznik w prawej skrzynce (podobno tylko od swiatel wnetrza, ale bez niego radio tez nie dziala).  ???

jannaf

  • Gość
Odp: Bezpiecznik
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 08, 2008, 13:27:41 pm »
Przyczyną jest więc właśnie coś z tych urządzeń, które po przepaleniu bezpiecznika przestają działać. Jeżeli oświetlenie wnętrza działa sprawnie przy wyłączonym kluczyku i nie powoduje przepalenia, to może winowajcą jest właśnie radio???

Offline G@briel

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 148
Odp: Bezpiecznik
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 24, 2008, 10:59:18 am »
Mialem niedawno problem z zatkanym odprowadzeniem wody od tej wentylacji pod wycieraczkami, i woda mi sie dostawala do srodka pod deske rozdzielcza. Podejzewam ze ta woda spowodowala zwarcie i dlatego bezpiecznik sie przepalil, ale naprawilem juz ta sprawe i poczekalem wiele dni aby jakakolwiek woda wyparowala, a bezpiecznik sie dalej przepala jak tylko go wloze. Na poczatku po wymianie bezpiecznika i radio i swiatla dzialaly prawidlowo przez pewien okres, a dopiero potem sie przepalal, teraz od razu przy wlozeniu nowego bezpiecznika.

Offline G@briel

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 148
Odp: Bezpiecznik
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 05, 2008, 17:30:45 pm »
Czy ma ktos jakis pomysl?  :-\

tomz

  • Gość
Odp: Bezpiecznik
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 05, 2008, 19:12:08 pm »
ja miałem podobny problem (x300)
u mnie przepalał się notorycznie bezpiecznik oświetlenia wnętrza.
irytowało mnie to niesamowicie i z braku czasu załatwiłem to w prosty, acz nieprofesjonalny sposób - mianowicie wymieniłem bezpiecznik na 15 zamiast zalecanej 5
problem zniknął, ale nie polecam takich rozwiązań  :-thumpdown

dołączam do G@briela i pytam czy KOT któregoś z Was miał podobną przypadłość?

Offline G@briel

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 148
Odp: Bezpiecznik
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 09, 2008, 13:41:39 pm »
Balem sie troszke wlozyc 15 amp bo nie chcialem nic spalic, ale sprobowalem mimo wszystko i tez spalil sie momentalnie jak go wlozylem. :-X Nie wiem juz co robic, najbardziej denerwuje mnie brak radia :p

tomz

  • Gość
Odp: Bezpiecznik
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 09, 2008, 16:05:35 pm »
:) znowu temat na czasie......
.........właśnie wczoraj, po kilku tygodniach spalił się 15A  :-\

na szczęście nie ma to u mnie związku z radiem........

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: Bezpiecznik
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 10, 2008, 07:57:19 am »
Jesli spalił sie tobie bezpiecznik C-2  7.5A to jest zasilanie radia jak i wszystkich wewnętrznych świateł również bagażnika .maski.przednich foteli lampek w zaglowkach Jedyna metoda to rozlaczanie na połączeniach i eliminowanie zwarć.
dobry elektryk powinien miec narzędzie do lokalizowania zwarcia.

Offline G@briel

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 148
Odp: Bezpiecznik
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 14, 2008, 15:47:42 pm »
Niestety narazie nie moge jezdzic po elektrykach, bo dopiero sprowadzilem auto z Niemiec i nie zdazylem go zarejestrowac jeszcze. Probowalem powyjmowac wszystkie zarowki na tym obwodzie zeby zobaczyc czy ktoras nie powodowala zwarcia, ale dalej przepala sie bezpiecznik jak tylko go wloze.  >:(

Offline G@briel

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 148
Odp: Bezpiecznik
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 02, 2008, 12:35:33 pm »
Kolejna ciekawostka... pomimo ze bezpiecznik jest przepalony (lub zupelnie wyjety) te swiatla punktowe na tylnich slupkach dzialaja jak sie je wyciagnie (chociaz bardzo slabo swieca.) Oprocz tego, regulacja foteli nie dziala chyba ze przekreci sie kluczyk, lub beda otwarte drzwi.  ??????

daniel

  • Gość
Odp: Bezpiecznik
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 02, 2008, 13:30:24 pm »
Regulacja foteli tak właśnie działa.