Autor Wątek: XK coupe,cabrio w dieslu  (Przeczytany 4155 razy)

Pati

  • Gość
XK coupe,cabrio w dieslu
« dnia: Sierpień 01, 2008, 17:10:07 pm »
W dzisiejszym Daily Mirror na stronie 54 jest krotka wzmianka o tym ze sa zapowiedzi 3.0 l diesla w nowym XK,ktory ma dawac Okolo 30mpg -+ 10l/100km..

zkar

  • Gość
Odp: XK coupe,cabrio w dieslu
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 02, 2008, 23:15:41 pm »
Oho, coś ciekawego. Tylko jaka jest geneza tego silnika. Czy pochodzi z bloku francusko-amerykańskiego, czy może niemieckiego. Są może jeszcze jakieś inne informacje na jego temat?

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: XK coupe,cabrio w dieslu
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 03, 2008, 09:02:46 am »
Cytuj
Oho, coś ciekawego. Tylko jaka jest geneza tego silnika. Czy pochodzi z bloku francusko-amerykańskiego, czy może niemieckiego.
amerykanie nie sprowadzają diesli a tym bardziej nie wchodzą w korporacje z Francja .
Glownie Jaguar przez Forda sprowadził diesla z Francji  ( chyba jeden z lepszych silników a dodając podwójne turbo !!! )może nowy będzie  francuski
(mysle ze nie Amerykański bo to będzie koniec Diesla Jaguara.

zkar

  • Gość
Odp: XK coupe,cabrio w dieslu
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 03, 2008, 09:17:43 am »
amerykanie nie sprowadzają diesli a tym bardziej nie wchodzą w korporacje z Francja .
Glownie Jaguar przez Forda sprowadził diesla z Francji  ( chyba jeden z lepszych silników a dodając podwójne turbo !!! )może nowy będzie  francuski
(mysle ze nie Amerykański bo to będzie koniec Diesla Jaguara.

No a Ford to nie amerykańska firma? Silniki 2.0, 2.2 to wspólne dzieło Ford-PSA. Możliwe, że będzie to większy 2,7, który i tak w większości powstał w Jaguarze (i na takie rozwiązanie sprawy liczę).

Gerry

  • Gość
Odp: XK coupe,cabrio w dieslu
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 07, 2008, 20:15:52 pm »
Diesel , a feeeee. Wcale mi się te silniki nie podobają. W koparce, w spychaczu tak ale w Jagu  ??? ;D ;D ;D

ja$

  • Gość
Odp: XK coupe,cabrio w dieslu
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 07, 2008, 22:01:09 pm »
Diesel , a feeeee. Wcale mi się te silniki nie podobają. W koparce, w spychaczu tak ale w Jagu  ??? ;D ;D ;D---------- :-RGerry-- to uwazasz ,ze na gaz ziemny jest lepszy :-wstyd :-wstyd----Tata wprowadzi taniego diesla w jaguarze  :-za  czuje ze w Sandomierzu już takiego będziesz podziwiał ]na tegorocznym zlocie--będzie prototyp---my z walcem właśnie przeprowadzamy rozmowy z producentem tego ---cacka :-A :-W :-za :-za

zkar

  • Gość
Odp: XK coupe,cabrio w dieslu
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 08, 2008, 17:21:12 pm »
http://www.autokrata.pl/lod/4497/sportowy_jag_z_dieslem/

"Zwiększyć pojemność" - Więc pewnie zostaje nasz 2,7d

Zresztą kto wie... Autokracie nie można ufać  ;D

Gerry

  • Gość
Odp: XK coupe,cabrio w dieslu
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 08, 2008, 18:56:55 pm »
Jasiu pewnie że tak uważam że CNG jest zdecydowanie lepsze od oleju napędowego. O ekologi nie wspomnę 8). Do tego czarny dym wydobywający się z rury mnie osłabia.  Zreszta już się kończy era diesli, bo zaczęły się sprzedawać gdyż miały być dużo tańsze w eksploatacji, a tu zmieniła się cena ON w stosunku do PB95. Do tego auta z dieslem są sporo droższe od normalnych. Więc trzeba sporo tymi klekotami się najeździć aby się opłaciło. Aha nie podważam tego że to rozwijająca się dziedzina motoryzacji.
Pozdroxy dla wszystkich.

ja$

  • Gość
Odp: XK coupe,cabrio w dieslu
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 08, 2008, 19:54:12 pm »
[quote author=Gerry --odnosnie ekonomi ....u nas w Warszawie w MZA własnie testują autobus Scanie na etanol--wiesz ile to pali na 100 km---???? ponad 80 litrów do 90  zklimą po stolicy  --sporo -2 razy wiecej niż zwykła scania na olej napędowy--- no i smierdzi na pętli  autobusowej jak z bimbrowni ;D

Gerry

  • Gość
Odp: XK coupe,cabrio w dieslu
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 09, 2008, 08:41:24 am »
To nie ważne ile pali, bo gaz CNG sprzedaje się w m3 i w złotówkach to wychodzi 2 do 2,5 raza taniej(u mnie 52zł/100km na PB i 22zł/100km na CNG po mieście). Nie wiem jak to wychodzi w dieslach ale kierowcy autobusów nie lubią tego gazu, bo nie da się nic dla siebie przyciąć. Jak śmierdzi to trzeba wyregulować instalacje, bo z mojej nic nie pachnie. Ciekawi mnie jak pachnie jak jeżdzą na ON  ;D ;D ;D

bombki

  • Gość
Odp: XK coupe,cabrio w dieslu
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 10, 2008, 21:49:57 pm »
Cytuj
Do tego auta z dieslem są sporo droższe od normalnych. Więc trzeba sporo tymi klekotami się najeździć aby się opłaciło
niektórzy dilerzy sprzedają już auta na benzynę i na ropę w tej samej cenie