Autor Wątek: Problem z odpalaniem  (Przeczytany 2471 razy)

Roten

  • Gość
Problem z odpalaniem
« dnia: Lipiec 31, 2008, 10:12:55 am »
Mam problem z odpalaniem ciepłego silnika. Kontrolki świecą, rozrusznik nie działa, jak gdyby odcinał sobie prąd na rozrusznik. Gdy trochę przestygnie, kręci i zapala narmalnie. Przy zimnym silniku zjawisko nie występuje.Czy może ktoś bardziej doświadczony spotkał się z takimi objawami?
Kotek jest z 1995, silnik V12. Roten.

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: Problem z odpalaniem
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 05, 2008, 23:46:25 pm »
Sprawdzić przekaźnik startera . znajduje sie z lewej strony przed filtrem powietrza
jest tam ich 4 powinien być ostatni  licząc od lewej (patrząc od strony kierowcy).
kolor przewodów NW-brązowo biały zasilanie z bezpiecznika,  W- Biały ,idący do startera, WK-bialo-rozowy idący od bezpiecznika (klucz przekręcony)
GO- zielono-pomarańczowy idący od komputera wewnętrznego.
sprawdz spadek napięcia podczas przykręcania kluczykiem. podlacz woltomierz do przewodów NW i W powinno być 0-05v podczas krecenia jeśli jest więcej wymień przekaźnik(albo spróbuj podmienić przekaźnik)

Roten

  • Gość
Odp: Problem z odpalaniem
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 10, 2008, 11:48:13 am »
Zamiana przekaźników pomogła. Jaguś pali, kiedy tylko mam na to ochotę. Z pomiaru spadku napięcia zrezygnowałem ze względu na różnicę w kolorach kabli i brak schematu elektrycznego. W najbiższym czasie wymienię uszkodzony przekaźnik. Mam nadzieję na osobiste podziękowanie, może na jakimś zlocie. :)
Roten.