Autor Wątek: Automat w Iksie  (Przeczytany 6684 razy)

Gerry

  • Gość
Automat w Iksie
« dnia: Lipiec 29, 2008, 14:51:40 pm »
Witam.
Czy zmieniał ktoś z Was olej i filtr w X-typku 2,5l w skrzyni automatycznej? bo nie mogę się nigdzie dowiedzieć jakie zastosować. Albo chociaż jaką skrzynię ma to auto.
Pozdroxy z Kielc.

adam74

  • Gość
Odp: Automat w Iksie
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 31, 2008, 13:14:32 pm »
Gerry

w instrukcji stoi - skrzynia bez obsługowa.....

mnie tez to zastanowiło.... pierwszy automat bez bagnetu do skrzyni biegów  ;D
z drugiej jednak strony - czemu nie  ;D

Gerry

  • Gość
Odp: Automat w Iksie
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 01, 2008, 09:11:42 am »
Wiem Adamie że tak w instrukcji pisze ale nigdy nie wierzyłem w skomplikowane bezobsługowe urządzenia, na ruskim forum piszą np. że zmieniają olej co 50 000km - na zdrowy rozum jestem za. Na innym forum znalazłem że te skrzynie są też w 2002+ Land Rover Freelander ; 2002-? Mazda MPV ; 2003-? Mazda 6   i jeszcze w wielu innych - ciekawe czy w nich też nie trzeba zmieniać oleju. Znalazłem że powinny być to takie oleje : Esso LT 71141; Shell ATF 3403 M115; Shell M1375.4; MERCON V XT-5-QM ATF; IDEMITSU K17; Jatco 3100 PL085 . Widział ktoś takie gdzieś w sprzedaży?

adam74

  • Gość
Odp: Automat w Iksie
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 01, 2008, 09:21:39 am »
i znowu bogowie w poplamionych fartuchach z kotem na plecach okażą się bezwzględni i jak zaleca producent tylko oni będą w stanie to zrobić  :-thumpdown.
Ponieważ  :-za utrzymaniem kotka w dobrym stanie technicznym czekam na rozwikłanie zagadki. Gerry jak by co - to się przyłączam

Gerry

  • Gość
Odp: Automat w Iksie
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 04, 2008, 09:18:53 am »
Troche to szukanie może potrwać, bo chcę aby to była pewna informacja. Tak więc proszę o cierpliwość, która na pewno dobrze się przysłuży naszym kotkom :)

adam74

  • Gość
Odp: Automat w Iksie
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 04, 2008, 09:26:13 am »
w sobotę odwiedziłem serwis...
zadałem pytanie o rozrząd - i znowu mnie powalono na kolana - w iksie rozrząd wymienia się dopiero jak słychać nie ma określonego przebiegu.... i bądź tu mądry - jak nic nie słychać albo nie wiem jak ma być słychać - jak wielokrotnie mówiłem laik jestem  ??? to co mam usłyszeć....

może ktoś się ze mną podzieli wiedza odnośnie zalecanych wymian itp itd..

Gerry

  • Gość
Odp: Automat w Iksie
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 04, 2008, 11:14:46 am »
Ja też nie mam pojącia kiedy się rozrząd wymienie w Iksie. Może jakiś fachura się wypowie w tym temcie, było by miło.

tibi

  • Gość
Odp: Automat w Iksie
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 05, 2008, 10:32:46 am »
Hallo!

Tutaj jest FAQ vsestykch problemov v X-Type. Jest po niemiecku, ale moze komuz pomoze i moze przetlumaczi dla wsestkych.  ;)
http://www.jaguar-forum.de/forum/viewtopic.php?t=18926

Sa tam problemi z automatem, tez popis zmiany oleju, itp.

Po prostu, wsestkie problemi s X-Type i popisy na naprave (nie raz i z zdiecami).

Powodzenie!

tibi

P.S. olej w autoacie zamienac!!
Lacuch rozzadu sie niezamienia!



adam74

  • Gość
Odp: Automat w Iksie
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 05, 2008, 10:43:51 am »
Dzięki Tibi

poszukiwany niemieckojęzyczny forumowicz.... no może nie na gwałt ale pilnie  ;D

Robson

  • Gość
Odp: Automat w Iksie
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 05, 2008, 10:48:26 am »
Kontakt z Kogutki - na pewno pomoże

adam74

  • Gość
Odp: Automat w Iksie
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 14, 2008, 14:53:54 pm »
Gerry

daj znać co z Twoim oleum  :-V bo tak się zastanawiam  :-\ może ja tez się skuszę :-\

w sandomingo się konsultowałeś i miałeś zrelacjonować

pozdrowionka dla Zyrci