Autor Wątek: radio...  (Przeczytany 8940 razy)

adam74

  • Gość
radio...
« dnia: Lipiec 16, 2008, 10:33:40 am »
Mam dwie sprawy
1. mój kotek pochodzi zza oceanu. radio było przestrojone ale wybiera tylko nieparzyste częstotliwości... może macie pomysł (wiedzę) komu powierzyć zadanie przywrócenia parzystych częstotliwościi - najchętniej w-wka okolice...
2. może ktoś mi napisać w jaki cudowny sposób przestawia się zegar?? (mam "normalne sterowanie nie z panelu dotykowego" lub tez ktoś jest w posiadaniu instrukcji do radia??

Z góry wielkie dzięki
Adam

Gerry

  • Gość
Odp: radio...
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 16, 2008, 12:27:52 pm »
Hej.
Co do częstotliwości to nie znam w wawce nikogo kto by to zrobił ale zegar przestawia się długo przytrzymując przycisk mode i jak pojawi się "TA VOLUME 1" to trzeba puscić przycisk i pojawi się 12 lub 24HR - wybrać jaki Ci tryb odpowiada przyciskami << i >>, a potem godzinę wbija się przyciskami z numerami stacji np. 0915. Potem znów MODE krótko i już. Mam nadzieję że zrozumiale to opisałem :)

adam74

  • Gość
Odp: radio...
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 16, 2008, 13:39:19 pm »
wielkie dzięki

Adam

adam74

  • Gość
Odp: radio...
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 17, 2008, 11:27:14 am »
radio ma "amerykanckie" częstotliwości........ ktoś wie w jaki sposób sobie z tym poradzić (radykalne rozwiązanie kupno nowego radia to ostateczność). Nie tylko okolice w-wki.
Z tego co widziałem jest kilka kotków zza oceanu - może Wy mi pomożecie........

kolega z VOLVO - dostał instrukcje klawiszową i u niego zadziałało. Może w kotku jest podobnie??

THX

adam74

  • Gość
Odp: radio...
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 24, 2008, 13:39:12 pm »
już wiem  :-yipee - może jeszcze komuś się przyda

należy jednocześnie nacisnąć przycisk do wyjmowania płyty/kasety oraz AM/FM. włączy sie set up.

pod klawiszem 0 (zero) jest regionalizacja - klika się w 0 i wybiera europe.

pod 1 zaś RDS (aktywacja/deaktywacja)

ponowne naciśnięcie przycisk do wyjmowania płyty/kasety oraz AM/FM powrót do normalności

 :-tylko

pozdrawiam

pablo

  • Gość
Odp: radio...
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 30, 2008, 11:56:46 am »
w x type z dotykowym monitorem ustawia sie tak samo !!!
dzieki bardzo za pomoc , w servisie niby za przestrojenie chcieli 400 zl !!!
dzieki :)

rufus1977

  • Gość
Odp: radio...
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 12, 2009, 17:16:36 pm »
Bawiłem się dzisiaj radiem i nie wiem czemu służą 2 funkcje.
Po przytrzymaniu klawisza mode pokazuje się TA VOLUME 1-6



Natomiast po przytrzymaniu kółka on/off włącza sie funkcja AVC LEVEL 1-5



Może ktoś wie do czego to jest?
X-type 2004 diesel (sport)wersja uk ,audio standart





qbaty

  • Gość
Odp: radio...
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 12, 2009, 17:54:05 pm »
TA - to traffic announcements (informacje drogowe), nie wiem czy ktoś to stosuje, ale w teorii stacja radiowa nadając informacje drogowe, wysyła równolegle RDSem flagę TA i radio powinno się automatycznie przełączyć (np. z CD) na te informacje z ustawioną głośnością, ewentualnie powinno zacząć głośniej grać, żebyś mógł lepiej usłyszeć te wiadomości.
AVC - automatic volume control, radio gra coraz głośniej wraz ze wzrostem prędkości, level decyduje o sile zwiększania głośności

maciejlodz

  • Gość
Odp: radio...
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 12, 2009, 18:00:07 pm »
sygnał TA niestety w Polsce jest ... zakazany !!  :-nuts :-nuts :-nuts

Od 1998 do 1999 RMF FM emitował ten sygnał (taki beep przed wiadomościami drogowymi)
a pod groźbą kary musieli zakończyć tą działalność. najlepszy przykład polskich głupot ! 
na zachodzie ten system działa i informuje kierowców przed korkami, wypadkami a nawet
o mobilnych fotoradarach. W Polsce niestety nie mamy prawa do takich informacji  :-zly

oskioski

  • Gość
Odp: radio...
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 12, 2009, 18:24:37 pm »
AVC - automatic volume control, radio gra coraz głośniej wraz ze wzrostem prędkości, level decyduje o sile zwiększania głośności
taki system mam prawdopodobnie zamontowany w telewizorze . Cały czas, co go ściszam to on robi jeszcze głośniej - od dziś zacznę powoli chodzić po pokoju  :-V

optre

  • Gość
Odp: radio...
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 13, 2009, 09:26:22 am »
sygnał TA niestety w Polsce jest ... zakazany !!  :-nuts :-nuts :-nuts

Od 1998 do 1999 RMF FM emitował ten sygnał (taki beep przed wiadomościami drogowymi)
a pod groźbą kary musieli zakończyć tą działalność. najlepszy przykład polskich głupot ! 
na zachodzie ten system działa i informuje kierowców przed korkami, wypadkami a nawet
o mobilnych fotoradarach. W Polsce niestety nie mamy prawa do takich informacji  :-zly

Jak miałem jeszcze nie jaguarowskie radio tylko takie zwykle i mialo tą funkcję to przełączalo mi sie na wiadomości drogowe (nie pamietam dokładnie na jaką stacje), w kazdym razie było to mocno wkurzające bo słuchalem sobie muzyki, a tu trach wiadomości, to ja przełączam na muzyke a to znowu sie przelącza z powrotem, trzeba było wysłuchać całych wiadomości i dopiero przełączało się z powrotem na muzyke. Ale działało to jeszcze jakieś 3-4 mieiace temu, więc podejżewam ze i  teraz działa.

Wiesiek

  • Gość
Odp: radio...
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 12, 2009, 20:43:30 pm »
Załoga 13
Duża wiedza. Brawo. Mój kotek niestety nie reaguje na wybór regionu. Po naciśnięciu wyjmowania płyty i AM/FM a potem O nie reaguje. Po naciśnięciu 1 pokazuje na wyświetlaczu US RDS ON lub US RDS OFF. Chyba muszę zmienić radio? A takie dobre - Alpine 10 głośników.

adam74

  • Gość
Odp: radio...
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 12, 2009, 22:37:10 pm »
Jezeli masz oryginalna instrukcję - poszukaj tam małym druczkiem - powinno być opisane

Wiesiek

  • Gość
Odp: radio...
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 13, 2009, 08:42:15 am »
Niestety nie mam instrukcji.
Moż ktoś z miłych forumowiczów ma (3,0 x-Type, AWD, 2006r)?

qbaty

  • Gość
Odp: radio...
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 13, 2009, 08:49:28 am »