Autor Wątek: x300, lusterko wewnętrzne elektrofotochromatyczne  (Przeczytany 34611 razy)

Offline a1410

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
  • X350 XJR 2004, X308 XJR 1998
Odp: x300, lusterko wewnętrzne elektrofotochromatyczne
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 05, 2021, 14:54:49 pm »
Uda się, musisz jednak kompletnie rozmontować oba lusterka, odkleić płytkę sterującą ze swojego i przekleić ją do lusterka Citroena, bo gdy masz lusterko z żółtą wtyczką, to z płytki lusterka Jaga wychodzi 6 kabli, a z płytki Citroena tylko 3. Płytka jest tylko przyklejona do białej dwustronnej taśmy z pianki i ta sama taśma trzyma też lusterko do obudowy. Najpierw rozbierz lusterko Jaga to nabierzesz praktyki.

Offline katar83

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 997
Odp: x300, lusterko wewnętrzne elektrofotochromatyczne
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 05, 2021, 17:26:51 pm »
Jest jakis mniej inwazyjny sposób na rozbieranie tych lusterek czy tylko metoda silowa? Plastiki sa na zatrzaskach i kleju, generalnie da sie je rozebrac jakkolwiek zawsze zostaja slady po srubokrecie etc na laczeniu.

Offline a1410

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
  • X350 XJR 2004, X308 XJR 1998
Odp: x300, lusterko wewnętrzne elektrofotochromatyczne
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 05, 2021, 18:51:07 pm »
Ja podważałem obudowę od strony ramki cienkim, małym nożykiem do tapet i pomalutku odcinałem klej oraz zaczepy. Udało się to zrobić praktycznie beż szkód. Przy ponownym montowaniu skleiłem ramkę z obudową klejem CX80. Trzeba tylko z wyczuciem odklejać szybę lusterka od obudowy, a potem płytkę sterowania od szyby, gdyż ta taśma dwustronna trzyma bardzo solidnie i jest ryzyko uszkodzenia albo szkła albo płytki. Ja płytkę jaguarowską też wycinałem z taśmy nożykiem, potem oczyściłem z resztek taśmy i przykleiłem w miejsce citroenowskiej, która na szczęście była o połowę mniejsza i odkleiła się dużo łatwiej i to bez uszkodzenia taśmy. Podczas przyklejania płytki dobrze jest wsadzić lusterko do ramki, żeby przyklejając precyzyjnie trafić czujnikami na otwory w ramce.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2021, 18:55:53 pm wysłana przez a1410 »

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 477
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: x300, lusterko wewnętrzne elektrofotochromatyczne
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 25, 2022, 13:23:52 pm »
Cześć
Ja poszedłem na łatwiznę i zrezygnowałem z opcji ściemniania, mam za to inny problem
Coś źle robię bo wymieniam już trzecie lusterko - za każdym razem pękają mi te pazurki mocujące kulkę.
Niby robię wszystko skrajnie ostrożnie, smaruję kulkę zanim ją wcisnę w to gniazdo, potem zakładam pierścień obejmujący pazurki, potem mija rok , półtora i przychodzi dzień gdy lusterko zaczyna się ruszać i kupuję kolejne.
Co robię nie tak ?
Piotr

Offline a1410

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
  • X350 XJR 2004, X308 XJR 1998
Odp: x300, lusterko wewnętrzne elektrofotochromatyczne
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 26, 2022, 14:47:10 pm »
Myślę, że wszystko robisz prawidłowo tylko plastik, z którego są zrobione te uchwyty z pazurkami, nie wytrzymuje próby czasu i wieloletniego działania promieni słonecznych. Gdyby tego nie ruszać to pewnie wytrzymałby jeszcze kolejne 25 lat, ale rozgięcie przy zdejmowaniu i potem ponowne zaciśnięcie pierścieniem mocującym jest chyba za dużym stresem dla takiego zmaltretowanego przez czas i temperaturę plastiku.

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 671
  • XJ x300 sovereign
Odp: x300, lusterko wewnętrzne elektrofotochromatyczne
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 09, 2024, 12:39:39 pm »
Cześć
Niby robię wszystko skrajnie ostrożnie, smaruję kulkę zanim ją wcisnę w to gniazdo, potem zakładam pierścień obejmujący pazurki, potem mija rok , półtora i przychodzi dzień gdy lusterko zaczyna się ruszać i kupuję kolejne.
Co robię nie tak ?
Piotr

Na powyższe poradziłem sobie dokręcając wkrętem blaszkę wyprofilowaną tak, żeby dociskała kulkę do gniazda  :- pojecia
W sumie działa. Ale z czasem może druknę coś sensowniejszego w 3D..
Jak się za to wezmę, to tu zamieszczę  :-V
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<