Autor Wątek: Serwis olejowy...  (Przeczytany 3497 razy)

Offline kupis99

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Zauroczony Kotem
Odp: Serwis olejowy...
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 17, 2022, 10:12:49 am »
Panowie, ja jednak nie demonizowałbym ASO, oczywiście każdy robi jak chce i gdzie chce, ale wydaje mi się, a wręcz jestem przekonany, że auto które jest serwisowane przez ASO do samego końca, a właściciel może to udokumentować, szybciej się sprzeda na rynku wtórnym, a dwa sprzeda się za wyższą cenę, czyli jedo wartość rezydualna będzie większa.

Sami sobie odpowiedzcie, czy szukając auta używanego kupilibyście takie, które jest serwisowane, gdzieś, przez kogoś, ufając tylko słowom sprzedającego, czy może jednak wybralibyście auto, którego właściciel serwisował je do końca w ASO i możecie to sprawdzić.

Ja wiem, że różne rzeczy wszędzie mogą się zdarzyć, ale nie bierzmy patologii na normę.
Obecnie Jaguar XE 2021 R-Dynamic HSE

Offline Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 380
Odp: Serwis olejowy...
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 17, 2022, 10:44:18 am »
Wpis do „książki” czyli elektronicznej jaka teraz jest na pewno podwyższa wartość pojazdu. Można sobie też założyć swoją papierową (ja tak zrobiłem) i wszystko co robię jest wpisane z pieczątkami tego kto wykonał taką usługę.
Dla mnie to wystarcza że obie te książki potwierdzają usługę. Jednak najważniejsze to przy jakich przebiegach miała miejsce ta usługa. Jeżeli ktoś wymienia olej zgodnie z tym co przewiduje ASO a drugi ma wpis taki jak użytkownicy potwierdzają że jest on 3 razy szybciej to samo to mówi kto lepiej dbał.
Wiem że można też wymieniać w ASO częściej ale w moim przypadku nie będę jechał do serwisu prawie 80 km w jedną stronę, robię to u zaufanego mechanika, wychodzi mnie taniej a jestem na 100% pewny że jest to zrobione tak jak ja to chcę i widzę jak jest to robione.
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017

Offline M737

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 398
  • The White Cat
Odp: Serwis olejowy...
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 17, 2022, 15:18:52 pm »
jak wyżej
zakup oleju - faktura, filtry - to samo
wymiana - udokumentowana fotograficznie, przebieg data... co 10kkm

ASO - wymiana co 30 czy 34kkm o ile się rzeczywiscie odbyła
niestety ale dobry mechanik prowadzi swój warsztat, w ASO... bywa bardzo różnie

ktoś kto jest w temacie nie zaufa obsłudze ASO

Online piotrrf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Jaguar XF 20d AWD R-Sport
Odp: Serwis olejowy...
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 18, 2022, 10:27:25 am »
Kolega Kupis99 ma dużo racji, że auto z udokumentowany serwisem w ASO może się szybciej sprzedać ale czy będzie miało wyższą cenę to już inna sprawa.
Ja sprzedając Hondę, miałem pół przebiegu w ASO a pozostałe rachunki z normalnego warsztatu. I rachunki na części także zachowałem. Sprzedałem za wyższą cenę niż inni na Mobile.Klient przyleciał samolotem z Francji a wrócił zadowolony na kołach. Wcześniej było sporo zdjęć szczegółów i wszystkiego co chciał.
Interesowały go szczególnie wymiany oleju bo Niemcy i Francuzi mogą sobie rękę podać, jeśli chodzi o wiarę w ASO i cudowny olej z filtrem wytrzymujący 34 tyś.km.
Porsche 987 S
SLK R 171

Offline M737

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 398
  • The White Cat
Odp: Serwis olejowy...
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 18, 2022, 12:19:53 pm »
na zachodzie przynajmniej odpada problem patologii wymian tylko na papierze... interwał niestety pozostaje taki jaki pozostaje
z ogromną szkodą dla silnika

Online piotrrf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Jaguar XF 20d AWD R-Sport
Odp: Serwis olejowy...
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 18, 2022, 13:25:57 pm »

Niestety wszędzie pracują ludzie, którzy chcą dorobić na boku. Robią krzyżyk, że wymieniono a płyn czy filtr idzie na sprzedaż.
Szkoda, że wykasowałem fotkę, którą mi przesłał znajomy. Kupił auto po serwisie a filtr powietrza czarny od brudu. Siostrzeniec kupił Audi A6 ,po serwisie. Olej na minimum był.
To przypadki z Niemiec.
Właściciel polskiego warsztatu, opowiadał mi ostatnio jak pracownik ASO przyjechał do niego z płynem hamulcowym. Klientowi wyssał strzykawką ze zbiorniczka stary i nalał nowego. Reszta na sprzedaż. Naprawdę wiara w uczciwość mi siadła.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2022, 14:45:31 pm wysłana przez MicGin »
Porsche 987 S
SLK R 171

Offline kupis99

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Zauroczony Kotem
Odp: Serwis olejowy...
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 19, 2022, 11:13:25 am »
Chłopaki, ja tam nie mam jakiegoś wielkiego doświadczenia serwisowego, ale np. w serwisie JLR w Łodzi, robiony jest film, na którym widać jak wygląda wyjmowany filtr z samochodu i jak wygląda montowany nowy, owszem wiem, zaraz pojawią się głosy film filmem, a po wyłączeniu kamery można wszystko. Tylko pytanie czy tak się dzieje ? Może za bardzo idziemy w patologiczny strach przed oszukiwaniem ? Jasne że takie przypadki się zdarzają i pewnie będą się zdarzać, ale nie traktujmy patologii jak coś co nas otacza zawsze i wszędzie i nie patrzmy na każdego mechanika w ASO jak na złodzieja.
Obecnie Jaguar XE 2021 R-Dynamic HSE

Online piotrrf

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Jaguar XF 20d AWD R-Sport
Odp: Serwis olejowy...
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 19, 2022, 11:59:38 am »
Bardzo chce wierzyc w uczciwosc,bo sam jestem taki. I choc zostalem juz oszukany ,to nadal wierze,ze to tylko pojedyncze przypadki. Poniewaz aut jest sporo,,,napraw rowniez ,to wydaje sie ,ze to czesty proceder. A pewnie jest to maly procent. Nikt nie chwali sie,ze serwis byl super,tylko pisze co mu zrobiono zle. Taka natura ;D
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2022, 09:23:42 am wysłana przez MicGin »
Porsche 987 S
SLK R 171

Offline xbeyond

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 33
  • E-Pace S P200 MY20
Odp: Serwis olejowy...
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 20, 2022, 20:25:15 pm »
Wniosek jest jeden. Samochody się w tej chwili wynajmuje a nie leasinguje czy nie daj .... kupuje za gotówkę.

Offline kupis99

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Zauroczony Kotem
Odp: Serwis olejowy...
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 22, 2022, 17:49:54 pm »
Haha. ja akurat trochę na przekór nie idę z duchem czasu i nie wynajmuję, wolę raczej posiadać niż wynajmować, wiem może to staromodne i staroświeckie, ale moje :) :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2022, 18:52:59 pm wysłana przez MicGin »
Obecnie Jaguar XE 2021 R-Dynamic HSE

Offline Zbyszek01

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 380
Odp: Serwis olejowy...
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 22, 2022, 19:02:30 pm »
Gdybym miał firmę tak bym robił a że nie mam to mam za gotówkę.
Jest - XE AWD 2.0d R Dynamic MY2020
Było - XE 25d AWD MY2017

Offline M737

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 398
  • The White Cat
Odp: Serwis olejowy...
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 22, 2022, 20:38:10 pm »
w wynajmowanym nie mógłbym poświęcić 60 godzin na prace przy montażu nagłośnienia  ;D

Offline kupis99

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Zauroczony Kotem
Odp: Serwis olejowy...
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 23, 2022, 13:28:17 pm »
 ooooo to to to, a ja bym nie robił polerki i woskowania co sezon  :-clap :-clap :-clap
 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2022, 18:53:15 pm wysłana przez MicGin »
Obecnie Jaguar XE 2021 R-Dynamic HSE

Offline brawet

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Kocham to forum
Odp: Serwis olejowy...
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 03, 2022, 22:56:39 pm »
A ja leasingowany traktuję jak swój. Zawsze mogę go kupić. Tylko bez powodu nie wydaję od razu całej kwoty tylko np 1/60 co miesiąc.
BTW wczoraj zmieniałem olej po 13 tyś chyba około. Od razu jak odebrałem samochód to słyszałem że silnik ciszej pracuje. Wymiana chyba 300 coś zł dostałem zastępczego Ranga, jeździłem nim cały dzień. Odebrałem czyste auto itp. Ja jestem zadowolony.