Autor Wątek: S Type R Wymiana poduszek silnika.  (Przeczytany 1078 razy)

Offline edi_roza

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Kocham to forum
S Type R Wymiana poduszek silnika.
« dnia: Listopad 25, 2020, 20:06:39 pm »
Siemka. Wymieniał ktoś poduchy silnika w wersji R? Zbieram się do wymiany i szukam wskazówek i rad. Czy belka do podnoszenia silnika będzie potrzebna?  :-thank
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2020, 20:10:54 pm wysłana przez edi_roza »

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: S Type R Wymiana poduszek silnika.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 27, 2020, 23:26:30 pm »
No przydałaby się belka. Prawa strona idzie dość szybko. Do lewej trzeba magiel odkręcić kolumny kierowniczej i od sanek żeby opadł.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline edi_roza

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Kocham to forum
Odp: S Type R Wymiana poduszek silnika.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2020, 09:06:34 am »
Tak myślałem właśnie. A powiedz mi czy trzeba ściągać tarczę hamulcową? Bo widziałem film na YT i tam gościu ściągał, żeby mieć więcej miejsca ale czy jest to niezbędne, ale on podnosił lewarkiem silnik i robił pojedynczo, ja zamontuję belkę i zrobię dwie strony za jednym zamachem wtedy. 
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2020, 09:13:02 am wysłana przez edi_roza »

Offline PeterX

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • X358L/4.2/2008
Odp: S Type R Wymiana poduszek silnika.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 28, 2020, 21:04:50 pm »
Nie wiem jak jest w eSce, ale lewarowanie i wymiana po jednej to jakby ryzyko zerwania drugiej poduszki. Belka kosztuje od 110 zeta, gwarantuje bezpieczeństwo i na pewno jeszcze się przyda, tylko jeszcze trzeba dorobić uchwyty pod silnik, bo dostanie z rynku wtórnego special-tool 303-749 jest niemożliwe, a nowe to chora cena za kawałem grubszej blachy.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: S Type R Wymiana poduszek silnika.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 28, 2020, 22:21:44 pm »
Nie zerwiesz. Jak wyciągasz alternator to musisz wyciągnąć prawa poduchę i nic się nie urywa, tylko robić to z głową.

Na prawej głowicy od przodu masz otwór gwintowany chyba M12 albo M14. Wkrec sobie tam śrubę i jakimś hakiem do belki złap.
Na lewej nie pamiętam ale chyba też jest miejsce żeby wkręcić
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline edi_roza

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Kocham to forum
Odp: S Type R Wymiana poduszek silnika.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 03, 2020, 15:24:26 pm »
Cześć. Znalazłem przyczynę tych odgłosów. Szkoda, że kupiłem belkę bo była niepotrzebna. Drodzy 'mechanicy' dali popis i nie przykręcili poduszek silnika dolnymi śrubami. Lewa strona wyskoczyła z gniazda, prawa siedziała dobrze ale bez śruby. Powiem wam, że jestem w szoku i strach gdziekolwiek oddać samochód. Nie licząc belki to koszt naprawy wyniósł mnie 1.70zł  ;D Był klient i bał się, że to od skrzyni, obniżyłem nawet cenę o 3500zł. Całe szczęście, że nie kupił :D Spód auta w świetnym stanie. Jest to naprawę zadbany egzemplarz jakby ktoś chciał :D