Dział Techniczny > E-PACE (2017 - obecnie)

Opinie, wady i ocena auta przez prasę i użytkowników z forum

(1/11) > >>

MaArek77:
Założę nowy wątek bo dział E-Pace się rozrasta a lepiej aby był porządek.
Obecnie nie posiadam E-Pace’a ale na naszym forum niebawem pojawi się drugi egzemplarz

Pozwoliłem sobie zebrać czego sie dowiedziałem


Wady zauważone przez kolegę „mojomr”:

- brak stałej dezaktywacji Start/Stop

- zestaw multimediów często się „zawiesza”, znikają zapisane adresy w nawigacji

- znika „język polski” w ustawieniach komputera. Pomimo ręcznej zmiany każde ponowne uruchomienie silnika i wraca język angielski

- elektroniczny wybierak/joystick do zmiany biegów łatwo niechcący i niezauważalnie musnąć w czasie postoju i wtedy zamiast „Drive” mamy „Neutral”

- brak wskaźnika niskiego poziomu płynu do spryskiwaczy. Dowiadujemy się ze zbiornik jest pusty jak nie pryska na szybę

- w „polskiej specyfikacji” przeszkadzająca gaśnica montowana przy fotelu pasażera utrudnia wsiadanie i brak miejsca na nogi

- żeby sprawdzić poziom AdBlue trzeba mieć zgaszony silnik i nie wolno naciskać hamulca - inaczej się nie wyświetli


Wady zauważone przeze mnie i przez dziennikarzy testujących:

- auto nie posiada regulacji wysokości zakotwiczenia pasów bezpieczeństwa z przodu

- w każdej wersji auto ma „nadwagę”, pomimo ze mniejsze to równie ciężkie jak F-Pace, przez te 150 kg mamy słabsze osiągi i wyższe spalanie. Silnik 180 koni w dieslu robi wrażenie jakby miał 150 koni
F-Pace z takim samym silnikiem jest ok 70 kg lżejszy bo nie ma stalowej płyty podłogowej

- podawana w danych technicznych pojemność bagażnika do dachu to 577 litrów, realnie od podłogi do półki jest około 410-420 litrów

- kieszenie w drzwiach bocznych nie są wyłożone materiałem, położone w nich przedmioty hałasują. Nawet Vw golf ma welur w kieszeniach



Powyższą listę mogę uzupełniać/edytować.
Możecie dodawać wady, komentować i dyskutować.
Zalet nie wypisuje bo każdy widzi inne a skupiamy się na tym co nas denerwuje

Myślę że dział "E-Pace jest juz w miarę" sensowny i zawiera to co istotne

Jacatu:
Dobra idea . Jak odbiorę będę przesyłał uwagi .

MaArek77:
Zaczynam sie niepokoić. Rozumiem pewne opóźnienia ale miał kolega dostać auto w grudniu a mamy 10 styczeń.
Nie możemy sie doczekać ;)

Jacatu:
Tak mój niepokój też był duży , nie są w stanie spełnić oczekiwań . Pewnie sprzedali zamówione auto . To granda czekać od końca września , wczoraj zrezygnowałem . Mieli termin do 2.0 ,ze 2.2019 , oświadczyli , że nie są w stanie sprostać zamówieniu . tyle na ten temat .

zibikm:
Witam
Też zamierzam nabyć jaguara e-pace 150 km diesel w manual ,zastanawiam się tylko dlaczego tak wielu testującym przeszkadza waga tego samochodu, przecież cięższe auto ma niżej umieszczony środek ciężkości przez co jest bardziej stabilne i nie będzie wychylać się na zakrętach i lepiej trzymać się drogi,a ktoś kiedyś powiedział że produkty cięższe są podobno zrobione z lepszych materiałó∑ ;) :).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej