Autor Wątek: Wycieczka: Ukraina, Mołdowa, Rumunia, Węgry, Słowacja 6-15 października 2017 r.  (Przeczytany 5202 razy)

Offline JCPF7777

  • Administrator
  • Forumowicz Executive
  • *****
  • Wiadomości: 128
  • Jaguar Club Poland Foundation
Odp: Wycieczka: Ukraina, Mołdowa, Rumunia, Węgry, Słowacja 6-15 października 2017 r.
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 03, 2017, 21:43:32 pm »
AnGina,
wyrazić zdanie możesz, ale czy mamy Cię liczyć oddzielnie, niż z MicGinem, który napisał: "Druga opcja mi się bardziej podoba."
AnGina - Sardynia,
MicGin - Gibraltar.
a VikGin,a gdzie?  :-hehe



Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 611
  • JCPF Club Member
Odp: Wycieczka: Ukraina, Mołdowa, Rumunia, Węgry, Słowacja 6-15 października 2017 r.
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 03, 2017, 22:56:30 pm »
Niejasno się wyraziłem. Stawiam na Sardynię.
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 719
Odp: Wycieczka: Ukraina, Mołdowa, Rumunia, Węgry, Słowacja 6-15 października 2017 r.
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 04, 2017, 08:24:44 am »
To ja też zmieniam decyzję na : Sardynia lub tam gdzie większość.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline JCPF7777

  • Administrator
  • Forumowicz Executive
  • *****
  • Wiadomości: 128
  • Jaguar Club Poland Foundation
Odp: Wycieczka: Ukraina, Mołdowa, Rumunia, Węgry, Słowacja 6-15 października 2017 r.
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 04, 2017, 10:41:45 am »
Drodzy Podróżnicy,
trasa na Gibraltar przez Włochy (Mediolan), Francję (Monaco), Andorę, Hiszpanię (Barcelona, Sewilla) i powrót przez Portugalię (Lizbona), Francję (Paryż), Niemcy, Czechy (Praga), to około 7.500 km.
Aby nie gonić i zobaczyć wiele, należy założyć, że taka trasa, to 12-14 dni = 500 km dziennie plus zwiedzanie, a w Hiszpanii lub Portugalii należałoby się na 2 dni zatrzymać i nogi w Morzu Balearskim i w Atlantyku pomoczyć.
Poniższa mapka pokazuje rozmiar przedsięwzięcia i należy się liczyć z tym, że chętnych będzie mniej, niż na krótszą, a co za tym idzie mniej kosztowną wycieczkę na Sardynię.

Ja osobiście podłączę się pod każdą demokratyczną większość i pojadę w każdym terminie i na każdy czas, więc od Was zależy, gdzie jedziemy.

Jeśli dobrze rozumiem dotychczasowe wpisy, to jest Wam obojętne gdzie jedziemy, ważne, aby było ciekawie i w dobrym towarzystwie. Wszyscy zgodzili się na Gibraltar, więc mamy: 

Andrzej308 + 1 - Gibraltar
Dee + 1 - tam, gdzie większość
Hroma + 1 - Sardynia lub tam, gdzie większość
Jazabek Wacław -  Sardynia lub tam gdzie większość
Kotletor + 1 - Gibraltar lub tam, gdzie większość
Marecki65 + 1 - Gibraltar lub tam, gdzie większość
MicGin + 2 - Sardynia lub tam, gdzie większość
Skorpion7777 + 1 - tam, gdzie większość

Na razie
- sześć osób za Gibraltarem,
- pięć osób za Sardynią,
a reszta, tam gdzie większość, więc ... Gibraltar na razie prowadzi ;)

Razem 16 osób, czyli
I bus - 8 osób,
II bus - 8 osób,   
III bus - ...

Niunia nie jest brany pod uwagę, gdyż dla Niego Gibraltar, to tylko "... skała z morza wystająca...", więc wyskoczy z Paryża do nas, na tę skałę, pokaże nam tę knajpkę w porcie, gdzie "...kalmary w sosie własnym - za mały pieniądz...".
Następnie naszego Cicerone podrzucimy do Paryża, który również nam pokaże w połączeniu z degustacją kasztanów na Placu Pigalle. :)

Na tak długą trasę sugeruję maksymalnie 8 osób do busa, bo z przodu ciasno we troje, gdyż lewarek uwiera w kolana.
Termin pozostawiamy na razie ten sam: 6-20.10., może uda się 2-3 dni krócej, ale to wyjdzie przy budowie trasy.

Nie potrafię jeszcze określić kosztów wyprawy na Gibraltar, ok. 7.500 km, ale należy założyć, że będzie to ok. 2.500 zł od osoby.
W zeszłym roku wycieczka do Wenecji, Rzymu, Neapolu, San Marino (7 dni) kosztowała 1.200 zł na jedną osobę, wszystkie koszty oprócz obiadów i kolacji, które uczestnicy płacili indywidualnie - to informacja dla tych, których z nami nie było.

Poniżej załączam również trasę na Sardynię, ok. 4.500 km, przy takim samym założeniu, tj. 500 km dziennie, plus zwiedzanie, zajmie to nam 9-11 dni.
Można tę trasę rozbudować o wycieczkę na Korsykę. Genua - Korsyka - Sardynia - Civitavecchia/Rzym.
O kosztach promu napisałem w którymś z postów powyżej.

Czekamy na kolejne zgłoszenia oraz WYBÓR TRASY.

Z ostatniej chwili: będziemy mieli do dyspozycji nowe samochody Toyota ProAce 9-os. LONG

Program wycieczki
Krzanowice, Mediolan, Genua, Monaco, Nicea, Cannes, Saint Tropez, Andora, Barcelona, Gibraltar, Lizbona, Paryż, Salzburg, Praga, Krzanowice – łącznie ok. ok. 7.500 km
Październik 2017 r.

06-10-2017 r., piątek
Przesiadamy się do wynajętych busów, nasze samochody zostawiamy na parkingu w Krzanowicach.

8:00 – wyjazd z Krzanowic do Padwy – (950 km – 10h)
Jeśli wyjedziemy o 7:00, a do hotelu o 22:00, to możemy wpaść do Wenecji na 2-3h. 
20:00 – przyjazd do Padwy, nocleg w Hotel Garibaldi

07-10-2017 r., sobota
8:00 – śniadanie
9:00 – wyjazd do Mediolanu (250 km, 2,5h)
11:30 – Zwiedzanie Mediolanu
17:00 – Wyjazd do Genui (150 km – 2h)
19:30 – kolacja, nocleg w okolicach Genui

08-10-2017 r., niedziela
8:00 – śniadanie
10:00 – wyjazd z Genui przez Nicea, Cannes, Saint Tropez, Marsylia do Montpellier (620 km – 12 h z postojami na zwiedzanie)
22:00 – nocleg w okolicach Montpellier

09-10-2017 r., poniedziałek
8:00 – śniadanie
9:00 – wyjazd do Andory (320 km – 4,5h)
13:30 – zwiedzanie Andory
17:00 – wyjazd do Barcelony (200 km – 3h)
20:00 – przyjazd do Barcelony, nocleg   

10-10-2017 r., wtorek
8:00 – śniadanie
9:00 – spacer po Barcelonie, zwiedzanie
15:00 – wyjazd do Costa Blanca (540 km – 5,5h)
20:30 – przyjazd do Costa Blanca, nocleg

11-10-2017 r., środa
Wypoczynek w Costa Blanca

12-10-2017 r., czwartek
9:00 – śniadanie
10:00 – Wyjazd na Gibraltar (620 km – 10h z postojami nad Morzem Alborańskim)
20:00 – przyjazd na Gibraltar, nocleg 

13-10-2017 r., piątek
8:00 – śniadanie
9:00 – zwiedzanie Gibraltaru
http://www.przedreptacswiat.pl/zwiedzanie-gibraltaru/
18:00 – wyjazd do Sewilli (200 km – 2h)
20:00 – nocleg w Sewilli 

14-10-2017 r., sobota
8:00 – śniadanie
9:00 – zwiedzanie Sewilli
17:00 – wyjazd do Lizbony przez Faro (463 km, 5h)
22:00 – nocleg w okolicach Sagres (!) lub Lizbony

15-10-2017 r., niedziela
8:00 – śniadanie
9:00 – zwiedzanie Lizbony
18:00 – wyjazd do Porto
21:00 – nocleg w okolicach Porto

16-10-2017 r., poniedziałek
8:00 – śniadanie
9:00 – zwiedzanie Porto
http://portoportugalguide.com/pl/3-Trzydniowa-wycieczka-do-Porto.html
15:00 – Wyjazd do Bilbao (700km - 6,5h)
21:30 – przyjazd do Bilbao, nocleg

17-10-2017 r., wtorek
8:00 – poranek nad Zatoką Biskajską
8:30 – śniadanie
9:30 – spacer nad zatoką
11:00 – wyjazd do Bordeaux (335 km, 3,5h)
14:30 – przyjazd do Bordeaux (zwiedzanie winnic Bordeaux)
22:00 – nocleg w okolicach Bodreaux

18-10-2017 r., środa
8:00 – śniadanie
9:00 – Wyjazd do Paryża (590 km – 6h)
15:00 – Przyjazd o Paryża, zwiedzanie
20:00 – Paris by night
00:00 – nocleg w Paryżu

19-10-2017 r., czwartek
9:00 – śniadanie
10:00 – Zwiedzanie Paryża
15:00 – wyjazd do Monachium (800km – 7h) – bez wjazdu do miasta
22:00 – nocleg w okolicach Monachium 

20-10-2017 r., piątek
8:00 – śniadanie
9:00 – wyjazd do Salzburga (144km – 1,5h)
10:30 – zwiedzanie Salzburga
15:30 – wyjazd do Pragi (380 km – 4,5h)
20:00 – Praga by night, piwo w Pradze, nocleg

21-10-2017 r., sobota
8:00 – śniadanie
9:00 – zwiedzanie Pragi
17:00 – wyjazd do Krzanowic (350 km – 5h)
22:00 – przyjazd o Krzanowic


Powyższy plan wymaga dopracowania, wyboru miejsc noclegowych i kosztorysu, ale stanowi pewną propozycję do dyskusji.

Pamiętajmy, że mając 2-3 busy, możemy spontanicznie podejmować decyzje o zmianie trasy i czasie zwiedzania określonych miejsc, każdy bus może pojechać inną trasą, zwiedzić inne miejsca, a spotykać możemy się w grupie przy kolacji i śniadaniu, aby  wymienić wrażenia.

Rozliczenie zrobimy busami, a jedynie noclegi grupowo.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2017, 15:57:20 pm wysłana przez JCPF7777 »

Offline Niunia

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 400
Odp: Wycieczka: Ukraina, Mołdowa, Rumunia, Węgry, Słowacja 6-15 października 2017 r.
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 04, 2017, 22:41:04 pm »
Wszystko bedzie jak trza!

Nie uczestniczac w calym rajdzie nie wypada mi czegokolwiek sugerowac .
W wariancie gibraltarskim bede Was oczekiwal w Gibraltarze. W wariancie sardynskim - jeszcze nie wiem gdzie.

Gdzie jechac?  Powazna medytacja polaczona z degustacja miodow u cystersow powinna nas natchnac na wlasciwy kierunek... :)



Offline Hroma

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Wycieczka: Ukraina, Mołdowa, Rumunia, Węgry, Słowacja 6-15 października 2017 r.
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 05, 2017, 09:06:16 am »
Nie można zjeść dwóch kotletów jednocześnie, ale można je zjeść po kolei. Jedźmy w tym roku  na Gibraltar itd., a w przyszłym na Sardynię.
 

Offline JCPF7777

  • Administrator
  • Forumowicz Executive
  • *****
  • Wiadomości: 128
  • Jaguar Club Poland Foundation
Odp: Wycieczka: Ukraina, Mołdowa, Rumunia, Węgry, Słowacja 6-15 października 2017 r.
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 05, 2017, 11:15:53 am »
Hroma,
to musiałbyś zmienić swoje zdanie i przedłożyć Gibraltar na pierwsze miejsce. :)
Opracowuję dwie trasy (za 2-3 dni wrzucę tutaj do wglądu), więc mamy jeszcze chwilę, aby wybrać kierunek.

Offline Hroma

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Wycieczka: Ukraina, Mołdowa, Rumunia, Węgry, Słowacja 6-15 października 2017 r.
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 05, 2017, 11:55:38 am »
Jednoznacznie wynika z wpisu, że w tym roku jesteśmy za Gibraltarem.

Offline JCPF7777

  • Administrator
  • Forumowicz Executive
  • *****
  • Wiadomości: 128
  • Jaguar Club Poland Foundation
Odp: Wycieczka: Ukraina, Mołdowa, Rumunia, Węgry, Słowacja 6-15 października 2017 r.
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 06, 2017, 16:04:36 pm »
Z uwagi na zmianę kierunku wyjazdu, ten wątek zostaje zamknięty i utworzony nowy.

Zapraszamy do wątku:
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,35279.0.html