Autor Wątek: Wycieczka: Włochy, Francja, Gibraltar, Niemcy, Czechy 6-21 października 2017 r.  (Przeczytany 4781 razy)

Offline JCPF7777

  • Administrator
  • Forumowicz Executive
  • *****
  • Wiadomości: 128
  • Jaguar Club Poland Foundation
Drodzy Podróżnicy,
pojawiła się propozycja wyjazdu, jak to było w latach ubiegłych: 
1. trasa na Gibraltar przez Włochy (Mediolan), Francję, Monaco, Andorę, Hiszpanię (Barcelona, Sewilla) i powrót przez Portugalię (Lizbona), Francję (Paryż), Niemcy, Czechy (Praga), to około 8.000 km.

Poniższa mapka pokazuje rozmiar przedsięwzięcia.

Dotychczas zgłosili się:
Andrzej308 + 1
Dee + 1
Hroma + 1
Kotletor + 1
Marecki65 + 1
Skorpion7777 + 1 
Perun + 1
Fisch

Razem 15 osób, czyli
I bus - 8 osób - kierowca Skorpion7777
II bus - 7 osób, - kierowca Fisch - szukamy chętnego uczestnika na wolne miejsce
III bus - zapraszamy kolejnych 8-miu chętnych

Na tak długą trasę sugeruję maksymalnie 8 osób do busa, bo z przodu ciasno we troje, gdyż lewarek uwiera w kolana.
Termin pozostawiamy na razie ten sam: 6-21.10., ale to wyjdzie przy planowaniu trasy.

Czekamy na kolejne zgłoszenia.

Będziemy mieli do dyspozycji nowe samochody Toyota ProAce 9-os. LONG

Program wycieczki - GIBRALTAR
Krzanowice, Mediolan, Genua, Monaco, Nicea, Cannes, Saint Tropez, Andora, Barcelona, Gibraltar, Lizbona, Paryż, Salzburg, Praga, Krzanowice – łącznie ok. ok. 8.000 km
Październik 2017 r.

06-10-2017 r., piątek
Przesiadamy się do wynajętych busów, nasze samochody zostawiamy na parkingu w Krzanowicach.

8:00 – wyjazd z Krzanowic do Padwy – (950 km – 10h)
Jeśli wyjedziemy o 7:00, a do hotelu o 22:00, to możemy wpaść do Wenecji na 2-3h. 
20:00 – przyjazd do Padwy, nocleg
- Hotel Garibaldi

07-10-2017 r., sobota
8:00 – śniadanie
9:00 – wyjazd do Mediolanu (250 km, 2,5h)
11:30 – Zwiedzanie Mediolanu
17:00 – Wyjazd do Genui (150 km – 2h)
19:30 – kolacja, nocleg w okolicach Genui
- Hotel Nologo, Agriturismo Le Giare

08-10-2017 r., niedziela
8:00 – śniadanie
10:00 – wyjazd z Genui przez Nicea, Cannes, Saint Tropez, Marsylia do Montpellier (620 km – 12 h z postojami na zwiedzanie)
22:00 – nocleg w okolicach Montpellier
- Qualys Hôtel Restaurant Le Mas de Grille
- Abbeliss Polygone Hotel
- Hôtel des Frênes Euromédecine

09-10-2017 r., poniedziałek
8:00 – śniadanie
9:00 – wyjazd do Andory (320 km – 4,5h)
13:30 – zwiedzanie Andory
17:00 – wyjazd do Barcelony (200 km – 3h)
20:00 – przyjazd do Barcelony, nocleg
- Catalonia Park Putxet
- Aparthotel Bertrán
- Ibis Barcelona Meridiana

10-10-2017 r., wtorek
8:00 – śniadanie
9:00 – spacer po Barcelonie, zwiedzanie
15:00 – wyjazd do Costa Blanca (540 km – 5,5h)
20:30 – przyjazd do Costa Blanca, nocleg – 2 dni
- Villa Stefka – na wyłączność dla nas
- Bungalows Canuta Baja
- Hotel Gran Playa
- Hotel Ibis Budget Alicante

11-10-2017 r., środa
Wypoczynek Costa Blanca

12-10-2017 r., czwartek
9:00 – śniadanie
10:00 – Wyjazd na Gibraltar (620 km – 10h z postojami nad Morzem Alborańskim)
20:00 – przyjazd na Gibraltar, nocleg
- The Caleta Hotel Health, Beauty & Conference Centre
- Ohtels Campo De Gibraltar

13-10-2017 r., piątek
8:00 – śniadanie
9:00 – zwiedzanie Gibraltaru
http://www.przedreptacswiat.pl/zwiedzanie-gibraltaru/
18:00 – wyjazd do Sewilli (200 km – 2h)
20:00 – nocleg w Sewilli
- Silken Al-Andalus Palace
- Ibis Budget Sevilla
- Pasarela

14-10-2017 r., sobota
8:00 – śniadanie
9:00 – zwiedzanie Sewilli
17:00 – wyjazd do Lizbony przez Faro (463 km, 5h)
22:00 – nocleg w okolicach Sagres (!) lub Lizbony
- Sagres
- Memmo Baleeira - Design Hotels
- Mareta View - Boutique Bed & Breakfast
- Salema Beach Village

- Lizbona
- Castilho Lisbon Suites
- Hotel Alicante
- Dinya Lisbon Hotel
- TURIM Saldanha Hotel

15-10-2017 r., niedziela
8:00 – śniadanie
9:00 – zwiedzanie Lizbony
18:00 – wyjazd do Porto
21:00 – nocleg w okolicach Porto
- Star Inn Porto – Smart Choice Hotel
- Hotel S. Gabriel
- Grande Hotel de Paris
- Stay Hotel Porto Centro Trindade

16-10-2017 r., poniedziałek
8:00 – śniadanie
9:00 – zwiedzanie Porto
http://portoportugalguide.com/pl/3-Trzydniowa-wycieczka-do-Porto.html
15:00 – Wyjazd do Bilbao (700km - 6,5h)
21:30 – przyjazd do Bilbao, nocleg
- Hotel Zenit Bilbao
- Hotel Conde Duque Bilbao
- Petit Palace Arana Bilbao

17-10-2017 r., wtorek
8:00 – poranek nad Zatoką Biskajską
8:30 – śniadanie
9:30 – spacer nad zatoką
11:00 – wyjazd do Bordeaux (335 km, 3,5h)
14:30 – przyjazd do Bordeaux (zwiedzanie winnic Bordeaux)
22:00 – nocleg w okolicach Bordeaux
- All Suites Appart Hôtel Bordeaux Lac
- Best Western Golf Hotel Lacanau 
- Hotel L'Oyat – nad Zatoką Biskajską

18-10-2017 r., środa
8:00 – śniadanie,  poranek nad Zatoką Biskajską
9:00 – Wyjazd do Paryża (590 km – 6h)
15:00 – Przyjazd o Paryża, zwiedzanie
20:00 – Paris by night
00:00 – nocleg w Paryżu
- Hotel Montpellier Paris
- Hipotel Paris Sacre Coeur Olympiades
- ibis budget Paris Nord 18ème
- B&B Hôtel Paris Porte de la Villette

19-10-2017 r., czwartek
9:00 – śniadanie
10:00 – Zwiedzanie Paryża – możemy przedłużyć pobyt do dwóch dób
15:00 – wyjazd do Monachium (800km – 7h) – bez wjazdu do miasta
22:00 – nocleg w okolicach Monachium
- Best Western Atrium Hotel
- Hotel Sauerlacher Post

20-10-2017 r., piątek
8:00 – śniadanie
9:00 – wyjazd do Salzburga (144km – 1,5h)
10:30 – zwiedzanie Salzburga
15:30 – wyjazd do Pragi (380 km – 4,5h)
20:00 – Praga by night, piwo w Pradze, nocleg
- Hotel Wertheim
- Hotel Golden City Garni
- Old Time Hotel

21-10-2017 r., sobota
8:00 – śniadanie
9:00 – zwiedzanie Pragi
17:00 – wyjazd do Krzanowic (350 km – 5h)
22:00 – przyjazd o Krzanowic

Powyższy plan wymaga dopracowania, wyboru miejsc noclegowych i kosztorysu, ale stanowi pewną propozycję do dyskusji.
Ceny ukazanych powyżej hoteli mieszczą się w przedziale 110-150 zł/osoba/doba przy rezerwacji grupowej dla biur podróży, a my takim biurem jesteśmy :)

Hotele: 15 dób x 130 zł/osoba/doba = ok. 2.000 zł/osoba 
Kwotę na hotele powinniśmy zebrać jak najszybciej, aby zarezerwować hotele.
Pozostałą kwotę można zebrać na dzień przed wyjazdem.
Paliwo: ok. 8000 km - 10 l/100 km x 6 zł/l = 4.800 zł/8 osób w busie = ok. 600 zł/osoba
Wynajem samochodów: 270 zł/doba x 15 dób = 4.050 zł/8 osób w busie - ok. 510 zł/osoba
Koszty inne: winiety, parkingi, autostrady, ... - 100 zł/osoba

Uzyskujemy kwotę ok. 3.200 zł/osobę.
Plus: wyżywienie we własnym zakresie.

Zbieramy pieniądze do 20 maja.
Kwota do wpłaty: 2.000 zł (to pokrywa hotele).

Wpłaty na konto Klubu tytułem: Gibraltar 2017
Numer konta znajdziecie na stronie Klubu: www.jaguarclub.pl

Pozostała część będzie wpłacana do 15 września.

Powyższe ceny są cenami "katalogowymi" i powinny ulec zmniejszeniu na drodze negocjacji - chodzi o hotele i wynajem samochodów, ale do negocjacji potrzebne są pieniądze.
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2017, 18:50:58 pm wysłana przez JCPF7777 »

Offline Marecki65

  • JCPF Club Member
  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 86
Odp: Wycieczka: Włochy, Francja, Gibraltar, Niemcy, Czechy 6-21 października 2017 r.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 06, 2017, 20:19:34 pm »
bardzo nam z Izą podoba się ten plan  :-super
X300 3.2 R6 1995
S-type 4.2 V8 2005

Offline JCPF7777

  • Administrator
  • Forumowicz Executive
  • *****
  • Wiadomości: 128
  • Jaguar Club Poland Foundation
Odp: Wycieczka: Włochy, Francja, Gibraltar, Niemcy, Czechy 6-21 października 2017 r.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 06, 2017, 20:26:57 pm »
Plan powoli zapełnia się hotelami i wyliczeniem kwot.

Offline Hroma

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Wycieczka: Włochy, Francja, Gibraltar, Niemcy, Czechy 6-21 października 2017 r.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 07, 2017, 08:10:27 am »
Podziękowania za zaplanowanie trasy i włożony w to wysiłek. Jesteśmy za.

Offline Andrzej308

  • JCPF Club Member
  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 56
  • XJR 97, S-Type 02
Odp: Wycieczka: Włochy, Francja, Gibraltar, Niemcy, Czechy 6-21 października 2017 r.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 07, 2017, 13:50:09 pm »
Próbowałem ogarnąć tylko to co jest i już mam dosyć, a gdzie reszta szczegółów. Gratulacje.
Sama trasa to prawie 8400 km, czyli 86 godz. w busie. Mapka w załączeniu. Wygląda na to, że dobry kierowca nam zwiał – razem 3 osoby.
Zaczynam się po prostu zastanawiać, czy ta trasa nie jest zbyt „intensywna”, a wg mnie brakuje jeszcze leżącego na trasie Figueres koło Barcelony, czyli Muzeum Dalego.
Zmieniam więc głos na „tam gdzie większość”, czyli jest chyba i tak 4:3 dla Gibraltaru bo nie jestem pewien czy Hroma pisząc  „Jesteśmy za” miał na myśli opis trasy czy oznaczało to zmianę jego decyzji na Gibraltar. Skrócić czasu wycieczki do Gibraltaru się nie da, ale na Sardynię jakby co to można wydłużyć.
- "To nie jest tak, że uważamy się za najlepszy zespół na świecie. Sądzimy jedynie, że jesteśmy o wiele lepsi niż Numer Drugi, kimkolwiek by on nie był." R.Plant

Offline JCPF7777

  • Administrator
  • Forumowicz Executive
  • *****
  • Wiadomości: 128
  • Jaguar Club Poland Foundation
Odp: Wycieczka: Włochy, Francja, Gibraltar, Niemcy, Czechy 6-21 października 2017 r.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 07, 2017, 17:17:11 pm »
Andrzej308,
przeczytaj, co napisałeś i opisz, co to znaczy, bo znalazłem tyle wariantów interpretacji, że się pogubiłem w swoich domysłach. :)



Offline Andrzej308

  • JCPF Club Member
  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 56
  • XJR 97, S-Type 02
Odp: Wycieczka: Włochy, Francja, Gibraltar, Niemcy, Czechy 6-21 października 2017 r.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 08, 2017, 11:20:21 am »
 :) Jednym słowem :-za a nawet przeciw. :)
A na poważnie to co tu interpretować.  Gratulacje z ułożenia tego wszystkiego. Ja dawno utknąłbym już w jakimś tunelu na trasie i zastanawiał się co dalej.
Trochę się przestraszyłem ogromu trasy gibraltarskiej i dlatego decyzję zwalam na innych dołączając do tych co „tam gdzie większość”, ale to nie znaczy że jestem jej przeciwny. Jakby co to pakuję jedynie trochę większą walizkę i  w drogę via Moravia.
- "To nie jest tak, że uważamy się za najlepszy zespół na świecie. Sądzimy jedynie, że jesteśmy o wiele lepsi niż Numer Drugi, kimkolwiek by on nie był." R.Plant

Offline JCPF7777

  • Administrator
  • Forumowicz Executive
  • *****
  • Wiadomości: 128
  • Jaguar Club Poland Foundation
Odp: Wycieczka: Włochy, Francja, Gibraltar, Niemcy, Czechy 6-21 października 2017 r.
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 08, 2017, 11:29:28 am »
Andrzej308 + 1 - tam, gdzie większość - masz, jak chciałeś.

Jak wszyscy zmienią zdanie na "tam, gdzie większość", to większość i mniejszość przestanie istnieć i wtedy ja też zmienię zdanie i ... znowu będzie demokratycznie, gdyż, jak doskonale wiemy, każda demokracja pada bez dyktatora :)

Offline Niunia

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 400
Odp: Wycieczka: Włochy, Francja, Gibraltar, Niemcy, Czechy 6-21 października 2017 r.
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 09, 2017, 13:51:09 pm »
Mysle, ze u cystersow , po degustacji miodow dogadacie sie co do wyjazdu.
Dwie osoby  brakujace narazie do busa numer 2 zadecyduja gdzie pojedziecie ( w grupie dwoch busow )
Na dzien dzisiejszy nic nie jest definitywnie przesadzone. Sledze Wasze przymiarki z wielkim zainteresowaniem.

Bede dzialal w funkcji Waszego definitywnego wyboru. 
Pozdrawiam podroznikow.

niunia

Offline Kotletor

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 174
Odp: Wycieczka: Włochy, Francja, Gibraltar, Niemcy, Czechy 6-21 października 2017 r.
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 09, 2017, 16:44:59 pm »
Plan jazdy na Gibraltar podoba mi się  z tym że mam małą uwagę,  zwiedzanie Wenecji w  nocy po przejechaniu 950 km jest mało atrakcyjne. Proponował bym z Padwy pojechać rano do Wenecji i dalej bez zmian.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2017, 17:27:48 pm wysłana przez kotletor »
S-Type V6 3 l. po lifcie  Paweł Warszawa

Offline JCPF7777

  • Administrator
  • Forumowicz Executive
  • *****
  • Wiadomości: 128
  • Jaguar Club Poland Foundation
Odp: Wycieczka: Włochy, Francja, Gibraltar, Niemcy, Czechy 6-21 października 2017 r.
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 09, 2017, 19:03:25 pm »
Kotletor,
jeśli ruszymy bez przygód z Krzanowic, a mamy mieć nowe Toyoty ProAce od wieczora dnia poprzedniego, to do Wenecji zajedziemy na kolację i nie będziemy się włóczyć po ulicach Padwy, aby znaleźć jakiś bar z kanapkami :)
W połowie marca jechaliśmy z Ryanem trasą Krzanowice - Wenecja i jesienią 2017 mają oddać autostradę przed Wiedniem, prace idą pełną parą, więc odcinek Brno - Wiedeń będzie szybszy, a potem już tylko autostrada.
Z Krzanowic o 7:00, w Wenecji o 18-19-tej - to realne i mało męczące.
Oczywiście, można decydować spontanicznie i "odwiedzić" Wenecję następnego dnia rano.

Offline Perun

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • jeszcze jeden "kot" na utrzymaniu
Odp: Wycieczka: Włochy, Francja, Gibraltar, Niemcy, Czechy 6-21 października 2017 r.
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 19, 2017, 20:10:45 pm »
Witajcie
dobrze, że po miesiącach nieobecności postanowiłem sprawdzić co słychać, a słychać jak widzę sporo.
Przeczytałem kilka wątków, trasy są ciekawe chociaż po sprawdzeniu odległości skojarzył mi się bieg przełajowy "Rzeźnik" bo tak sobie  wyobrażam siebie po powrocie z takiej wyprawy. Więc może Sardynia ale na dziesięć dni byłoby coś z odpoczynkiem.
Nie chciałbym mieszać ale mam pytanie czy nie można przykładowo rozważyć trasę poprzednią z pominięciem Ukrainy od południa i objechać Mołdawię, Rumunię zahaczając o Morze Czarne następnie Bułgaria /znowu wino/, Grecja i Morze Egejskie, stara Jugosławia i Morze Adriatyckie, Węgry, Słowacja.
Taka sugestia gdyby szanowne grono chciało rozważyć byłoby bardziej "kolorowo" ??????

Co do wyznaczonych tras to jesteśmy z wami czyli tam gdzie większość.
Perun + moja jedynka

Do zobaczenia niebawem
Perun xj8

Offline JCPF7777

  • Administrator
  • Forumowicz Executive
  • *****
  • Wiadomości: 128
  • Jaguar Club Poland Foundation
Odp: Wycieczka: Włochy, Francja, Gibraltar, Niemcy, Czechy 6-21 października 2017 r.
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 19, 2017, 22:04:32 pm »
Perun,
jesteś już dopisany na listę w pierwszej wiadomości.

Masz rację, nie chcesz mieszać, to nie mieszaj, bo za chwilę będą trzy trasy, gdyż gdzie dwóch Polaków, tam trzy zdania i nie pojedziemy nigdzie. :)

Nie chcę Was straszyć, dlatego uprzedzam, po rajdzie kwietniowym i po Majówce, zabieramy się ostro za organizację tego wyjazdu, a to oznacza, że trzeba wpłacić pieniądze na rezerwację hoteli, czyli po 2.000 zł.

Offline JagFisch

  • JCPF Club Member
  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 78
    • Crazy Wheel
Odp: Wycieczka: Włochy, Francja, Gibraltar, Niemcy, Czechy 6-21 października 2017 r.
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 21, 2017, 00:18:40 am »
Po namowie, rozmowie i chwilach przemyśleń proszę mnie zapisać. Przykro byłoby nie odbyć tak ciekawej podróży :p

Offline Kotletor

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 174
Zwłoka w opłatach podwyższa koszty wycieczki!!!!
"Howk powiedziałem jakem Winnetou " >:D
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2017, 22:48:04 pm wysłana przez kotletor »
S-Type V6 3 l. po lifcie  Paweł Warszawa