Autor Wątek: WYMIANA CZUJNIKA SPALANIA STUKOWEGO  (Przeczytany 11676 razy)

discus9

  • Gość
WYMIANA CZUJNIKA SPALANIA STUKOWEGO
« dnia: Listopad 21, 2013, 19:23:37 pm »
Pamiętajcie,błąd czujnika spalania stukowego nie oznacza,że on jest uszkodzony.Może to oznaczać kłopoty z paliwem(czujnik położenia przepustnicy itp.)lub zakłócony przepływ informacji do komputera samochodu.Wystarczy  psiknąć "kontaktem"lub innym płynem przewodzącym do każdej wtyczki,w wielu przypadkach problem znika.

Oto jak dostać się do czujnika;



Po zdjęciu plastikowej osłony silnika,odkręceniu pokrywy filtra widoczne przewody gazowe.



Po zdjęciu pokrywy filtra i wyjęciu go zobaczymy dwie śróby,które należy odkręcić i pojemnik filtra wysunąć w górę.



Odłączamy przewód powietrzny oraz inne przewody i wtyczki;






Odkręcamy kolektor ssący;




Podnosimy jedną stronę kolektora;



Odkręcamy cztery śróby mocujące czarną wkładkę od strony przodu samochodu;
Zakrywamy otwory od kolektora żeby nam nic nie wpadło i odkręcamy listwę wtryskową(rurka między głowicami).Odłączamy od wtrtyskiwaczy,zdejmujemy przewody,może wycieknąć niewielka ilość pliwa,wyjmujemy wtryskiwacze;



Po zdjęciu listwy zasilającej zobaczymy przewód i rórkę z termostatem wewnątrz a obok śróba(przerobiłem na imbus),która trzyma czujnik stukowy,trudne dojście i trzeba trochę cierpliwości;



Wyjęcie wtyczki czujnika też stwarza problemy(przynajmniej u mnie).





« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2013, 19:32:25 pm wysłana przez discus9 »

Offline Michał123

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 51
Odp: WYMIANA CZUJNIKA SPALANIA STUKOWEGO
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 21, 2013, 23:28:39 pm »
Wielkie dzięki za ten opis ,mam problemy ze spalaniem stukowym właśnie i nie wiedziałem gdzie szukać czujnika.
Jakim momentem go dokręcałeś ?
X-TYPEK

discus9

  • Gość
Odp: WYMIANA CZUJNIKA SPALANIA STUKOWEGO
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 22, 2013, 14:42:43 pm »
Nie miałem klucza dynamometrycznego i przykręciłem dość mocno ale z wyczuciem.Czujnik ma w środku tuleję metalową,która chroni przed ściśnienciem zbyt mocnym.Więc śmiało przykręcaj bez klucza,na moje pytania kilku mechaników odpowiedziało,żeby przykręcić z wyczuciem,będzie dobrze i mieli rację.

Niewiem czy wiecie,że benzynowy silnik 2,5;3,0 do X-typa nazywa się Duratec,zaprojektowany przez Porsche i używany we wszystkim od Forda Taurusa i Mazdy do Aston Martina.
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2013, 17:13:25 pm wysłana przez Choina »

Offline radzioo

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 129
Odp: WYMIANA CZUJNIKA SPALANIA STUKOWEGO
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 22, 2013, 15:45:43 pm »
A  może by tak stworzyć osobny dział manuale, gdzie można by było wrzucać tego typu porady?
XJ Executive 4.0, 1999

discus9

  • Gość
Odp: WYMIANA CZUJNIKA SPALANIA STUKOWEGO
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 22, 2013, 15:53:34 pm »
Pomysł świetny,chciałem też go zaproponować,uniknelibyśmy zadawania tych samych pytań i były by w jednym miejscu wszystkie porady.

Offline Michał123

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 51
Odp: WYMIANA CZUJNIKA SPALANIA STUKOWEGO
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 22, 2013, 18:41:28 pm »
discus9 dzięki ,jutro będe walczył :)
X-TYPEK

discus9

  • Gość
Odp: WYMIANA CZUJNIKA SPALANIA STUKOWEGO
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 23, 2013, 09:59:44 am »
Powodzenia.

Offline Jacek90

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: WYMIANA CZUJNIKA SPALANIA STUKOWEGO
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 20, 2015, 12:40:12 pm »
Czy czujnik spalania stukowego w silniku benzynowym X-type jest taki sam jak w S-type? Nigdzie nie mogę dostać takiego czujnika, są jedynie do silników diesel'a. Czy będzie pasował?
My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo!
2002 X-Type V6 2.1 manual.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: WYMIANA CZUJNIKA SPALANIA STUKOWEGO
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 20, 2015, 14:46:14 pm »
Tam są 2 czujniki kolego - dla banku nr 1 i banku nr 2. Różni się długość kabla i chyba wtyczka nawet z tego co pamietam.
Numer górnego: AJ85676
Numer bocznego: LNE1692AA

Do S-Type niestety jest po 3 numery górnych i po 3 nr bocznych. Do 1 liftu, między 1 a 2 liftem i od 2 liftu do końca produkcji.
Aczkolwiek podejrzewam, że to jeden karabin. Chociaż najwięcej padających jest właśnie tych do 1 liftu.....Także bądź tu mądry
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Jacek90

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: WYMIANA CZUJNIKA SPALANIA STUKOWEGO
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 21, 2015, 18:45:29 pm »
Kod błędu to P0333, więc wnioskuję, że to ten pod kolektorem.
Wg: https://britishparts.co.uk/products/9062-knock-sensor-AJ85676 jest on dość uniwersalny, czyli powinien pasować.
Mam pytanie, cz uporał się już ktoś z błędem P0333 i czy wymiana tego czujnika pomogła?

Pokazuje kolejno:
P0333
P1646
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2015, 18:54:50 pm wysłana przez Jacek90 »
My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo!
2002 X-Type V6 2.1 manual.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: WYMIANA CZUJNIKA SPALANIA STUKOWEGO
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 21, 2015, 19:17:31 pm »
P0333 odpowiada za czujnik stukowy w banku nr 2 czyli powinien to być ten bliżej przodu auta.
Osobiście nowego bym nie kupował...używka załatwi temat. Nie dawno to przerabiałem u siebie ;)

Aha no i jeśli świece dawno zmieniane to bym od razu wymienił + obowiązkowo górne i dolne uszczelki kolektora.
Jak nie stać na oba komplety to chociaż dolne żeby później się nie okazało, że zaciąga lewe powietrze
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Jacek90

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: WYMIANA CZUJNIKA SPALANIA STUKOWEGO
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 01, 2015, 18:26:58 pm »
Niestety wymiana czujnika nie pomogła, tzn. nie dokońca. Po wymianie czujnika stukowego zniknął błąd P0333, ale został P1646. Czy wymiana (i której sondy) mogłaby pomóc?! Brak mi sił i cierpliwości do tego kota  :'(
Świece również wymienione na platynowe NGK.
Silnik pracuje tylko do 3 tys. obrotów.
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2015, 18:44:01 pm wysłana przez Jacek90 »
My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo!
2002 X-Type V6 2.1 manual.

Offline Jacek90

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: WYMIANA CZUJNIKA SPALANIA STUKOWEGO
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 02, 2015, 12:39:11 pm »
"linear o2 sensor control chip bank 1" Który to bank 1? U góry są dwie sondy (upstream) przed katalizatorem.
Czy to ta sonda? http://www.e-denso.pl/denso-dox0430-sonda-lambda-denso-dedykowana-do-jaguar-p-1785.html
My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo!
2002 X-Type V6 2.1 manual.

stargate1200

  • Gość
Odp: WYMIANA CZUJNIKA SPALANIA STUKOWEGO
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 08, 2015, 11:52:06 am »
Witam,

miałem ten sam problem w X-Type 2.1. Wyskakiwał błąd tempomatu, w tym momencie silnik nie wkręcał się powyżej 3 tys. obrotów, od czasu do czasu zapalał się check engine. Błąd z komputera - P0333. Wymieniłem czujnik spalania stukowego AJ85676 (bliżej przodu auta) i problem zniknął. Uprzedzam że mechanicy niechętnie się zabierają za taką wymianę, bo strasznie dużo roboty. Czujnik kupiłem z rozbiórki samochodu, w sklepach nowy jest raczej niedostępny.

Powodzenia!

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: WYMIANA CZUJNIKA SPALANIA STUKOWEGO
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 08, 2015, 11:57:10 am »
Kolego chyba nie czytałes powyższych odpowiedzi....
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8