Autor Wątek: webasto w xtype  (Przeczytany 8768 razy)

Offline muttley

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 227
webasto w xtype
« dnia: Styczeń 31, 2009, 22:22:29 pm »
witam

pytanko zwiazane z moim poprzednim tematem...

gdzie w waszych iksach znajduje sie wydech webasto?

Offline muttley

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 227
Odp: webasto w xtype
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 18, 2009, 14:23:51 pm »
W serwisie odpowiedzieli mi na te pytanie....
ponoć moj samochod był u nich drugim x-type'em ktory mial zainstalowane fabryczne webasto, wiec ogolnie to bardzo rzadki przypadek

patron

  • Gość
Odp: webasto w xtype
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 14, 2009, 22:56:15 pm »
Witam! rurka od webasto jest tylko w przypadku jeżeli zamontowano w aucie model spalinowy, bo są też elektryczne i zależy jak się trafiło, jeśli jest spalinowe to rurka w kształcie miniaturki tłumika znajduje się pod podłogą na wysokości fotela kierowcy, można się schylić pod auto w tym miejscu i widać taką małą rurkę wygiętą do dołu tak jak tłumiki w dieslach, a przy okazji, czy posiadasz takie właśnie webasto? jeśli znajdziesz rurkę daj proszę znać jak to u ciebie działa, bo ja mam z tym urządzeniem problem, otóż strasznie to kopci, niby ma trochę kopcić po rozruchu silnika, bo wywala spaliny po użyciu ropy do nagrzania silnika, ale u mnie wyrzuca takie ilości wręcz niebieskiej chmury (jak w ikarusach), że ludzie podbiegają na ulicy, że mi się niby auto pali, aż w końcu odpiąłem bezpiecznik od tego ustrojstwa bo mi wstyd było jeżdzić ;-/ zastanawiam się czy coś jest nie tak z moim webasto czy producent tak beznadziejnie to rozwiązał, zaznaczam że dzieje się tak tylko jak temp. spada poniżej 5 stopni na plusie bo wtedy tylko się to włącza a ze względu na położenie rurki spaliny z webasto idą w górę wszystkimi możliwymi szparami, przez nadkola, niby z silnika, wygląda to na prawdę jakby auto się jarało ;-) no i otwarcie w tym momencie drzwi powoduje że to wszystko leci do środka, można się udusić!

Offline muttley

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 227
Odp: webasto w xtype
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 15, 2009, 09:31:21 am »
tez mialem taki problem... kupa spalin, kupa gapiów, kupa wstydu. Moj mechanior mówił zeby nie odpinać zasilania bo w zime zamrazne (nowoczesne diesle oddaja bardzo malo ciepla i nagrzewaja sie dopiero po 10 km).
Pojechalem z tym problemem do salonu no i jak to w salonie powiedzieli ze uklad mam rozszczelniony i oni nie sa w stanie tego naprawic ale z wielka checia wymienia mi webasto na nowe (6500 zl + robocizna ok.2000zl) :))

Pojechalem do serwisu webasto w Rembertowie - super obsluga! - koles powiedzial ze jest to standardowa wada ukladu ktora wystepuje w samochodach wyposazonych w ten uklad po ok. 3-4 latach.

za 650 zl naprawilem wszystko i dziala swietnie. Nie dymi a silnik nagrzewa sie blyskawicznie (oczywiscie jesli temp. jest ponizej 5 stopni). No i oczywiscie spalanie spadlo. Jak bedziesz mial jeszcze jakies pytania to dawaj na priva.

patron

  • Gość
Odp: webasto w xtype
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 15, 2009, 12:13:08 pm »
Hej! wysłałem Ci pytanko na priva ale jestem nowy i nie wiem czy na pewno się wysłało, jakbyś nic nie dostał to daj proszę znać, pozdrawiam!

whitewons

  • Gość
Odp: webasto w xtype
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 28, 2010, 19:00:38 pm »
Witam!

Ja tez mam podobny problem , starszny wstyd mi czasem przynosi mój Jag jak zaczyna kopcić ale nie o to chodzi, problem w tym że nie mam do tego sterowania, mój model to x-type 2.0 tdci rocznik 2004 sprowadziłem go pół roku temu ze Szwajcari może nie mam full opcji bo jest welur brak navi ale webasto mam. Od samego początku nie wiem jak to ustawiać żeby sie nagrzewał, nie miałem do tego pilota a w instrukcji Jaga nic nie znalazłem z resztą jest po niemiecku, czy mógłby mi kotś pomóc w tej sprawie, czy mam dokpić jakiegoś pilota do tego czy może ustawia się to manualnie, pliss bardzo by mi się teraz to przydało , pozdro :-R

Offline muttley

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 227
Odp: webasto w xtype
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 29, 2010, 11:29:23 am »
szczerze mowiac to nie slyszalem o pilocie i manualnym sterowaniu. Tak jak juz kiedys pisalem (pewnie nie w tym temacie) - jak naprawiałem swoje, koleś w serwisie zaproponował dodanie modułu sterującego za jedyne 3 tys.

roman

  • Gość
Odp: webasto w xtype
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 29, 2010, 18:56:12 pm »
Nie ma zadnej mozliwosci sterowania w seryjnym aucie.
Przeczytaj moj watek " Vebasto w x-typie"  na tym forum. Chodzilo mi w nim o to samo.