Autor Wątek: subwoofer X-type  (Przeczytany 5414 razy)

gural8813

  • Gość
subwoofer X-type
« dnia: Maj 06, 2013, 08:58:13 am »
Drodzy koledzy, mam pytanie czy orientuje sie ktos czy jest możliwość podłączenie wzmacniacza i subwoofera powiedzmy blaupunkt pod seryjne radyjko. (bez dotykowego wyświetlacza) wydaje mi sie ze nie da się ale chciałem sie upewnic. :-thank

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 994
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: subwoofer X-type
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 06, 2013, 09:09:08 am »
Oryginalne radio nie ma takiej mozliwości , w wersji premium X-type miał subwoofer ze wzmacniaczem . Możesz zamontowac zwykłe radio i bedziesz miał wtedy wyjście na zewnetrzy wzmacniacz .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Jawe83

  • Gość
Odp: subwoofer X-type
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 06, 2013, 10:45:57 am »
To znaczy, jak się uprzesz, to dasz radę, ale źródło dźwięku ciągniesz wtedy z kabli głośnikowych.... nie jest to rozwiązanie pro, ale pozwala na podłączenie subka. Modziliśmy rok temu coś takiego u mojego sąsiada, znanego tutaj jako 'Pitmajster' i ma teraz fajną 25-kę alpine'a, napędzanego JBL'em... gra pięknie  :-za

gural8813

  • Gość
Odp: subwoofer X-type
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 06, 2013, 11:20:26 am »
hehe. no wlasnie Polak potrafi:) W sumie nie potrzebiuje miec pro, ale subek by sie przydał. gdyz pozostał mi cały zestaw po poprzednim aucie. odezwe sie do Pitmajstera w takim razie, czy może tu jakie wskazówki otrzymam jak to zrobić :) :-thank

gural8813

  • Gość
Odp: subwoofer X-type
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 07, 2013, 11:16:41 am »
Panowie znalazłem cos takiego po konsultacjach z pitmajstrem:)
http://www.sklep.axel2.pl/index.php?products=product&prod_id=496


jestem lewy w tych sprawach a chcialbym zrobic cos sam :) powiedzcie mi te kableki to podłączyc pod wtyczkę do radia? tylko który do którego?:)

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 994
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: subwoofer X-type
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 07, 2013, 13:24:04 pm »
Bardzo proste i skuteczne rozwiązanie :

L + ( lewy głosnik + ) - kabel zielony
L -  ( lewy głosnik - ) - kabel zielono-czarny
R + ( prawy głosnik +) - kabel szary
R -  ( prawy głośnik - ) - szaro-czarny

Wyjmujesz fabryczne radio , patrzysz na oznaczeniach kabelków do głosników , który prawy , który lewy ( który kabel to ,,+'' a który ,,-'' ) i podłączasz tą kostkę , z drugiej strony kostki masz cincha do wzmaka , plus regulacaja głosności prawy/lewy kanał .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

gural8813

  • Gość
Odp: subwoofer X-type
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 07, 2013, 13:33:58 pm »
hmm... czyli ten konwerter podłącze tylko pod dwa głośniki? tak? i co dalej koledzy? kabel zasilajacy od subka do aku, czarny do bagaznika czyli masy. chinch do chincha a kabel sterujący? kiedys taki niebieski mialem i podłączałem go pod radio.

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 994
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: subwoofer X-type
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 07, 2013, 15:21:16 pm »
Ten konwerter umozliwia podpięcie do wzmacniacza 2 kanałów ( stereo ) , jesli wzmacniacz jest bardziej zaawansowany , to te 2 kanały moze ci rozdzielic na 4 głosniki , a najlepiej jakbys miał wzmaka z wyjściem na suba , wtedy wzmacniacz będzie miał wbudowany filtr dolnoprzepustowy i na suba będzie szedł miękki i czysty bas , bo bez filtra to subwoofer zagra tak jak głosniki w drzwiach , tylko bardziej zduszonym dźwiekiem . Jesli chodzi o wysterowanie , to pewnie chodzi ci oto , ze po właczeniu radia ma sie razem z nim wzmak do suba właczyć . W kwestii złacza do wysterowania ja się nie będę wypowiadał , bo nie wiem czy radio X-typa takowe złącze posiada .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.281
Odp: subwoofer X-type
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 07, 2013, 16:32:53 pm »
hmm... czyli ten konwerter podłącze tylko pod dwa głośniki?tak?
... a z ilu chciałeś? Logiczne chyba jest że jeśli sygnał jest stereofoniczny to wystarczy z dwóch.

Cytuj
kabel zasilajacy od subka do aku
nie od suba do aku, tylko od aku do suba. To akumulator zasila wzmacniacz, a nie na odwrót.

Cytuj
chinch do chincha a kabel sterujący? kiedys taki niebieski mialem i podłączałem go pod radio.
... i w tym wypadku też tak będzie.

najlepiej jakbys miał wzmaka z wyjściem na suba , wtedy wzmacniacz będzie miał wbudowany filtr dolnoprzepustowy i na suba będzie szedł miękki i czysty bas , bo bez filtra to subwoofer zagra tak jak głosniki w drzwiach , tylko bardziej zduszonym dźwiekiem.
Nie pisz takich głupot, bo filtr służy do odcięcia częstotliwości i nie decyduje o jakości dźwięku. Za miękkość, twardość, szybkość itp rzeczy odpowiada głośnik, odpowiednio obliczona pojemność obudowy, typ obudowy, jakość wzmacniacza, moc, prąd, wytłumienie, a nawet i sam przewód.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 994
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: subwoofer X-type
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 07, 2013, 18:53:49 pm »
Choina ja wiem ze bas  zależy od pudła i jego litrażu , no i oczywiście od samego głośnika też , ale choćby pudło było idealnie obliczone do głosnika , to nie zagra on basem jakim chcesz bez filtra dolnoprzepustowego .   Mnie chodziło tylko oto , ze  gdy głosnik bedzie podłaczony poprzez filtr , to wtedy zagra basem , a to czy bedzie czysty i miekki to juz kwestia głosnika i pudła . Poza tym napisałem ze na suba będzie szedł  miekki i czysty bas , a nie ze sam sub dzieki filtrowi zyska miekki i czyste brzmienie .
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2013, 19:17:44 pm wysłana przez Jaguar XJ6 »
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

gural8813

  • Gość
Odp: subwoofer X-type
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 08, 2013, 08:19:43 am »