Autor Wątek: Zmiana na lift MY08 (zderzaki, grill)  (Przeczytany 8397 razy)

eMWuGSM

  • Gość
Zmiana na lift MY08 (zderzaki, grill)
« dnia: Kwiecień 16, 2013, 11:51:22 am »
Witam.
Mam pytanie, czy jest jakiś problem ze zmianą elementów na poliftowe:
- zderzak przód
- zderzak tył
- grill
- lusterka

Mam kombi 2004, ale i mam do kupienia graty w kolorze z 2009r (grill, lusterka, zderzaki, zaślepki zderzaków, zaślepki sprysków, zaślepki kierunków), podoba mi się poliftowy i w sumie z chęcią bym sobie przełożył, tylko pozostaje kwestia wiązki lusterka (wiadomo polift ma kierunki), kwestia mocowania grilla (czy jest zamienny polift i przedlift) i mocowań zderzaków (choć to chyba najmniejszy problem).

I pytanie, czy wszystkie kombi mialy z przodu obrysy boczne w zderzaku a z tylu nie (tylko ten w lampie)?

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Zmiana na lift MY08 (zderzaki, grill)
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 16, 2013, 13:09:16 pm »
Przeglądałem wstepnie EPC i jakiś różnic za bardzo nie widze. Jesli chodzi o lusterka, możesz przeciągnąć instalacje z tych kierunków z błotnika do lusterka

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Zmiana na lift MY08 (zderzaki, grill)
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 16, 2013, 14:08:23 pm »
Nie ma problemów ze zrobieniem liftu. Zderzak tylny do kombi mam i to nowy w bardzo dobrej cenie.

BOGDA

  • Gość
Odp: Zmiana na lift MY08 (zderzaki, grill)
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 16, 2013, 14:55:50 pm »
mile widziane fotki ..PRZED i PO zmianach

Offline Kocur666

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.670
  • Zdrowie szybkich pań i pięknych Jaguarów...
Odp: Zmiana na lift MY08 (zderzaki, grill)
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 16, 2013, 16:15:55 pm »
Tylko przy sprzedaży jak się trafi kupiec to zaraz będzie ględził, że był bity i dlatego kilka części jest po lifcie... :/
Jaguar X-type 2,5 V6 AWD 02r

Yamaha YZF-R1 RN19

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Zmiana na lift MY08 (zderzaki, grill)
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 16, 2013, 16:28:00 pm »
Nie koniecznie...ale za to powie, że nie da za niego więcej tylko dlatego, że jest lift. Jeśli to zrobisz to dla siebie, klient za to później nie zapłaci.

Offline maksiu

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Zmiana na lift MY08 (zderzaki, grill)
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 21, 2014, 15:30:00 pm »
Nie tworząc nowego wątku zadam pytanie, a bardziej poproszę o poradę tutaj. Pytałem kilku osób, jednak zdania są podzielone... są gusta i guściki.

Mój Jag, 2004 sedan brał udział w kolizji, finalnie do wymiany 2 zderzaki. Zacząłem przeglądać różne serwisy aukcyjne i nasunęło mi to pewne możliwości

Opcja 1: zostajemy przy oryginalne, przedni zderzak wymieniamy na starszy wraz z belką (inne mocowanie do holowania), albo szukam z tym okienkiem, tył bez problemów

Opcja 2: znalazłem taki lekko obniżony komplet z bodykitem, z tego co widzę wymaga drobnych napraw: http://www.ebay.co.uk/itm/JAGUAR-X-TYPE-LOWERED-SKIRT-KIT-BUMPERS-LOWER-MESH-/380882932791?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item58ae645437 + oryginalny spoiler, aby w efekcie uzyskać mniej więcej taki efekt: http://pl.tinypic.com/r/2cyim29/8. Mam jednak pewne obawy, czy przekładać chrmowane listwy oraz jak komponowałby się ten zestaw w moimi felgami. Jednak najważniejsze wątpliwości to: obniżenie na polskie drogi i krawężniki, na które czasem wjeżdżam jak miejsc do parkowania brak oraz charakter, Jag to jednak bardziej limuzyna i nie wiem czy 'sportowa' wersja nie psuje jednak trochę całego wizerunku

Opcja 3: zmiana na wersję po lifcie, co raz bardziej przekonuje się do tej opcji :-gwizd
Przód: wszędzie widzę gołe zderzaki, potrzebowałbym jednak całego kompletu, z chromem na dole atrapą, halogenami i osłonkami, dołem i plastikiem pod tablice oraz kierunkowskazami (podłączenie ich odbywa się bezproblemowo?), nie wiem jeszcze jak z belką (2004), istnieje w ogóle szansa na skompletowanie wszystkiego w w miarę przyzwoitej cenie?
Tył: oczywiście zderzak, zastanawiają mnie jednak czujniki, mam je na listwie pod zderzakiem i są one chyba większe niż te w wersji po lifcie, musiałbym zmieniać cały komplet? oraz listwa na klapie - cała klapa do wymiany czy można wymienić tylko ten chrom aby był od lampy do lampy?

"Niesprzedawalnością" raczej się nie przejmuję, planuję jeździć nim jeszcze ok. 2,5 roku  :P Potem cena będzie niższa, albo 'zostanie w rodzinie', a przed ewentualnym kupującym nie widzę sensu ukrywania niczego  ;)
X-Type 2.0D 2004

Offline maksiu

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Zmiana na lift MY08 (zderzaki, grill)
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 24, 2014, 16:53:10 pm »
Wybaczcie 2 posty pod rząd, ale najbardziej skłaniam się ku opcji nr 3. Jak orientujecie się w wyżej wymienionych sprawach (belka, czujniki, listwa, kierunkowskazy, etc) oraz dostępności części to proszę o info, bo wstyd już jeździć takim poobijanym kotem  :-gwizd
X-Type 2.0D 2004

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Zmiana na lift MY08 (zderzaki, grill)
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 25, 2014, 11:19:03 am »
Opcja 3: zmiana na wersję po lifcie, co raz bardziej przekonuje się do tej opcji gdwizd
Przód: wszędzie widzę gołe zderzaki, potrzebowałbym jednak całego kompletu, z chromem na dole atrapą, halogenami i osłonkami, dołem i plastikiem pod tablice oraz kierunkowskazami (podłączenie ich odbywa się bezproblemowo?), nie wiem jeszcze jak z belką (2004), istnieje w ogóle szansa na skompletowanie wszystkiego w w miarę przyzwoitej cenie?
Tył: oczywiście zderzak, zastanawiają mnie jednak czujniki, mam je na listwie pod zderzakiem i są one chyba większe niż te w wersji po lifcie, musiałbym zmieniać cały komplet? oraz listwa na klapie - cała klapa do wymiany czy można wymienić tylko ten chrom aby był od lampy do lampy?

Jak masz 2004 (z VIN) to masz po pierwszym lifcie.
Belki zderzaka przód są te same.
Zderzaki na allegro są ze 2 z osłonami na halogeny, listwe chromowaną ktoś miał też na allegro. Obrusy (nie kierunki) są dość problematyczne, zarówno przednie jak i tylne.
Czujniki parktronic są inne, nie pamiętam czy są na tą samą wtyczkę. Co do listwy Ci nie powiem, ja mam Estate, a w sedanach widzialem tylko listwe do 2003 i od 2004.

Offline maksiu

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Zmiana na lift MY08 (zderzaki, grill)
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 05, 2014, 23:39:16 pm »
Przeanalizowałem dokładniej temat i jednak wybrałem części ze swojego rocznika. Poniżej zamieszczę orientacyjny cennik na dzień dzisiejszy jakby ktoś był zainteresowany upgradem do wersji po lifcie

Przód (bez PDC i xenonów):
- goły zderzak (300-500)
- grill (~500, ciężko dostać)
- listwa chrom + kratka (~500, ciężko dostać)
- halogeny ~200
- osłonki halogenów x2 (150-200 za sztukę)
- ślizgi (możemy dostać już ze zderzakiem)
- mocowania halogenów (możemy dostać już ze zderzakiem)
- obrysy x2 (150-200 za sztukę)
- zaślepka od holowania (100)
- osłona - podłoga (250)
- nadkola (tego nie jestem pewien)
- belka (od 2004 jest bez zmian, w przypadku wcześniejszych roczników trzeba wymienić), ew. pianka

Tył:
- zderzak goły (300-500)
- obrysy x2 (150-200)
- czujniki parkowania (400, nie wiem co z wtyczką)
- listwa dolna (ciężko dostać)
- klapa (nie wiem czy można wymienić samą listwę, w innym wypadku cała klapa 800)
- ew. pianka, odboje

Bok (tutaj już wg uznania)
- progi (z tego co się orientuje od 2004 bez zmian)
- zaślepki kierunkowskazów chrom
- listwy na drzwiach (x4) drobne zmiany
- felgi
- lusterka

Podsumowując zabawy sporo, szczególnie przy kompletowaniu wszystkich elementów. Za przód i tył liczyć musimy jakieś 5000zł + robocizna i lakierowanie, co stanowi już widoczny procent wartości całego auta. Ja zostałem przy swoim roczniku, jednak nie zniechęcam  :-V
X-Type 2.0D 2004

kurak22

  • Gość
Odp: Zmiana na lift MY08 (zderzaki, grill)
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 06, 2014, 07:22:49 am »
Powiem tak, sam grill poliftowy bardzo dużo daje:) polecam

Offline maksiu

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Zmiana na lift MY08 (zderzaki, grill)
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 06, 2014, 13:55:53 pm »
Powiem tak, sam grill poliftowy bardzo dużo daje:) polecam

Widziałem ostatnio taki na otomoto:

Zdjęcia zapożyczone  :-gwizd



Wygląda ładnie, to fakt, ale jak ma już ktoś jakieś pojęcie to chyba rzuca się w oczy że "coś nie pasuje"
X-Type 2.0D 2004

bullet

  • Gość
Odp: Zmiana na lift MY08 (zderzaki, grill)
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 22, 2015, 23:10:16 pm »
jako nowy tutaj mam moze smieszne pytanie ale powiedzcie mi prosze o co chodzi w grillu poliftowym...
patrze na allegro i z tego co widze to jedyne roznice to grill w koloerze auta lub chromowany
albo w kolorze z siateczka lub chrom z siateczka lub chrom z zeberkami lub kolor  z zeberkami.

moze sie nie znam ale wydaje mi sie ze jesli lifting obejmowal grill pomalowany w kolor zamiast chromu tomoje subiektywne zdanie jest takie ze ten z chromem jest gody jaguara a ten w kolorze zabiera ta cala "jaguarowatosc" bo JAG bez chromu to jak kot bez ogona

cyberda

  • Gość
Odp: Zmiana na lift MY08 (zderzaki, grill)
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 23, 2015, 02:00:25 am »
Na zdjęciach w poprzednim poście masz autko z założonym grillem poliftowym (lepiej wygląda - bardziej zadziorny)
Grill przedliftowy to ten z pionowymi paskami i połączeniem na środku (czasami zamiast pionowych "pasków"w wsadza się siatkę metalową)

Poliftowy zawsze jest w kolorze nadwozia, a przedliftowy najczęściej spotyka się chromowany.

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Zmiana na lift MY08 (zderzaki, grill)
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 23, 2015, 09:52:19 am »
Jakby był ktoś zainteresowany to mam NOWY tylny zderzak i listwę dolną do polifta w wersji kombi z 1 rurą.