Autor Wątek: Stukanie , trzeszczenie, tylnie zawieszenie.  (Przeczytany 4499 razy)

bobas

  • Gość
Stukanie , trzeszczenie, tylnie zawieszenie.
« dnia: Wrzesień 16, 2013, 17:33:49 pm »
Witam , mam spory problem z XJR 99r a dokladnie z tylnim zawieszeniem ktore stuka , trzeszczy a dokladnie nie wiem jak nazwac te dzwieki ktore wydobywaja sie z pod tylnie polki , gdy jest sucho na ulicach dzwiek jest straszny na wybojach , dziurach natomiast po przejechani krotkiego odcinka w czasie deszczu stukanie ustaje , rozbieralem tylnie zawieszeni myslac ,ze to tuleje amortyzatorow i gorne poduszki ktore wymienilem na nowe ale nie ustapilo . Dzwieki wydobywaja sie zaraz z pod polki tylniej wszytsko wskazuje na to , ze powinna byc to wunna gornego mocowania amortyzatorow lub samych amortyzatorow ACD ale woda sie tam nie dostanie po malym deszczyku wuec gdzie szukac , co tak przenosi dzwieki , dodam , ze psikalem chyba wszystkie tuleje tlnie silikonem w sprayu , prosilbym o jakies rady . Z gory dziekuje :-K

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.282
Odp: Stukanie , trzeszczenie, tylnie zawieszenie.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 16, 2013, 18:39:20 pm »
Na 99% będzie to izolator sprężyny tylnej MMD3565AA



Jest XE MY20, XJ6 1995
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

bobas

  • Gość
Odp: Stukanie , trzeszczenie, tylnie zawieszenie.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 16, 2013, 18:45:11 pm »
Tez tak wlasnie podejrzewam ale czemu po deszczu przestaje skrzypiec , musialbym jechac chyba rzeka zeby sie tam woda dostala , tak mi sie wydaje. Psikalem tam silkonem i nic nie przeszlo to dlaczego po dostaniu sie wody przechodzi? Ciezko to zdiagnozowac bo na postoju jak sie rusza samochode nic nie slychac . Moze jakas rada bo w srode jade do mechanika z tym probleme, a zmieniac ten gumy ktore sa po 230zl i to nie pomoze troche bez sensu , moze je czyms posmarowac i zobaczyc czy pomoze?

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.282
Odp: Stukanie , trzeszczenie, tylnie zawieszenie.
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 16, 2013, 19:03:55 pm »
Te izolatory są wykonane z takiej pianki jak poduszka górna amortyzatora i wody raczej nie przyjmują.
Nie mam pojęcia czemu to skrzypi. U mnie w Jagu w poprzednim roku skrzypiały tylko w upał. Wystarczyło że zrobiło się wilgotno i przestawało. Zanim ustaliłem co to, przestało i po dziś dzień bez wymiany nie skrzypi.
Jest XE MY20, XJ6 1995
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

bobas

  • Gość
Odp: Stukanie , trzeszczenie, tylnie zawieszenie.
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 16, 2013, 20:15:32 pm »
Izolatory zamowione koszt 257zl za 2 szt. orginal . Modle sie zeby to bylo to bo mam dosyc jazdy jak jest ladna pogoda . Jesli ktos jeszcze ma jakies pomysly gdzie szukac i co to moze byc bede wdzieczny.  :-K

lysyyy

  • Gość
Odp: Stukanie , trzeszczenie, tylnie zawieszenie.
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 16, 2013, 20:39:30 pm »
Ja obecnie przerabiam to samo w swoim dostawczaku. Jak jest wilgotno - zero skrzypienia. Przychodzi cieplejszy, suchy dzień - i jakby kogoś zarzynali! Przy każdym wyboju i przy skręcaniu jest niemiłosierny pisk/zgrzyt... Psikałem wszędzie, szukałem przyczyny i miejsca wydostawania się dźwięku - na razie bezskutecznie ;(

Marcel

  • Gość
Odp: Stukanie , trzeszczenie, tylnie zawieszenie.
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 17, 2013, 12:08:27 pm »
Tak czy smak dobrze jest je wysmarowac smarem sylikonowym przed zlozeniem. Przerabialismy to w voyagerach w przednim zawieszeniu nieraz. Tam byl macpherson wiec dodatkowo ruch wokol osi dochodzil. Smarowanie przy skladaniu eliminowalo skrzypienie na dosc dlugo.

bobas

  • Gość
Odp: Stukanie , trzeszczenie, tylnie zawieszenie.
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 22, 2013, 15:06:33 pm »
 :-clap Witam wszystkich , jestem juz po naprawach zwiazanych z trzeszczeniem tylu XJR ,poprostu takiej pierdoly sie nie spodziewalem , za wszystko winne bylu gumy natylniej  klapie bagaznika ktore sie wkreca i wykreca stoper chyba , jedna z nich dociskala blachy po zamknieciu bagaznika natomiast druga dotykala tylko minimalnie blachy , smerala blache i wlasnie to tak trzesczalo. Tazke czasami warto wszystko dobrze przejzec zanim zrobi sie zakupy za kilkia stowek. Dziekuje za pomoc  ;)

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 565
Odp: Stukanie , trzeszczenie, tylnie zawieszenie.
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 02, 2016, 19:05:25 pm »
Odkopuje temat, sprawa dotyczy x300. Wypsikalem silikonem wszystko co się da bez żadnego efektu.

Jak się objawia zużycie łożyska tylnego wachacza?

Przy ostatniej diagnostyce zawieszenia tylnego był mały luz na wachaczu, jednak nie było żadnych niepokojących odgłosów więc odlozylem to na później. A teraz coś mi skrzypiec zaczęło, może taki dźwięk powodować łożysko wachacza?

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 565
Odp: Stukanie , trzeszczenie, tylnie zawieszenie.
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 21, 2016, 08:03:42 am »
Sam sobie odpowiem na powyższe, może komuś się przyda.

Jestem po wymianie łożysk w wachaczu, to one w moim przypadku powodowały skrzypienie/trzeszczenie.