Autor Wątek: Zmiana pozycji skrzyni bez silnika  (Przeczytany 8485 razy)

Force

  • Gość
Zmiana pozycji skrzyni bez silnika
« dnia: Luty 15, 2013, 12:40:30 pm »
Witam. Mam problem z elektryką auta i nie chce mi odpalić silnik. Jak mam wpakować auto na lawetę skoro przy nieodpalonym silniku nie idzie przesunąć skrzyni (automat) z P na N??

Ma ktoś jakieś porady jak to zrobić? Akumulator jest podłączony i działa ale nie działa zapłon z przyczyny błędu komputera. Chce auto przewieść lawetą tylko, że na pozycji P w skrzyni zablokowane są koła??

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Online Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 994
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Zmiana pozycji skrzyni bez silnika
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 15, 2013, 18:43:35 pm »
Jak masz automat , to nie jest mozliwe zebyś miał na N blokade ( blokada jest tylko na P , poto zeby niemusieć recznego używać ) skoro działa ci aku , to musi przełaczać na luz , bo pozycja N własnie poto jest zrobiona aby można było cholowac zepsuty automat ( z predkościa niewiekszą jak 30 km/h i z przerwami zeby olej mógł ostygnąć w skrzyni ) . Włącz zapłon , wcisnij pedał hamulca i spróbuj przesunąć lewarek na N , moze troche ciężej iść , bo skrzynia nie jest na obrotach , ale powinnien bez problemu wejść luz . Ostatnio jeden kolega z formu wciagał swojego XJ Executive na lawete i miał bład silnika , wziął na N i pchał go do lawety , potem na hak i go bez problemu wciągną . Jak nie bedziesz mugł wogule ruszyć lewarkiem to musisz miec cos w skrzyni uszkodzone . Powodzenia  :)
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

BlackV6

  • Gość
Odp: Zmiana pozycji skrzyni bez silnika
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 15, 2013, 22:59:05 pm »
Jak masz automat , to nie jest mozliwe zebyś miał na N blokade ( blokada jest tylko na P , poto zeby niemusieć recznego używać )

Gdzie wyczytałeś że ma blokadę na N ?


Wciśnij pedał hamulca i przełącz z P na N :P
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2013, 23:12:47 pm wysłana przez BlackV6 »

Force

  • Gość
Odp: Zmiana pozycji skrzyni bez silnika
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 16, 2013, 11:59:00 am »
Oczywiście chodziło o zmianę z P -----> N

Co już mi się udało. Trzeba zdjąć obudowy skrzyni i ramkę paneli, odkręcić kilka śrubek tak aby unieść czarną ramkę z literkami PND przy dźwigni i od strony kierowcy małym śrubokrętem przytrzymać takie coś. Wtedy można zmienić położenie bez włączenia silnika.

Teraz mam za to drugi problem.
 
Ręczny jest zaciągnięty i nie mogę go zwolnić, bo?? Bo silnik nie jest włączony. Już nigdy nie kupie sobie auta z takimi elektrycznymi gównami.
Wie ktoś co poradzić bez podłączania się do silniczków ręcznego "na krótko"??

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 441
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: Zmiana pozycji skrzyni bez silnika
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 16, 2013, 16:31:56 pm »
Teraz mam za to drugi problem.
 
Ręczny jest zaciągnięty i nie mogę go zwolnić, bo?? Bo silnik nie jest włączony. Już nigdy nie kupie sobie auta z takimi elektrycznymi gównami.
Wie ktoś co poradzić bez podłączania się do silniczków ręcznego "na krótko"??

A możesz zwolnić ręczny jak masz włączony zapłon (tj. II)? Jeśli tak to spróbuj tak:
1. włącz zapłon
2. zwolnij ręczny - przycisk w dół
3. ponownie wciśnij ręczny w dół i przytrzymaj
4. dalej przytrzymując ręczny w dół przełącz stacyjkę na 0 wyjmij kluczyk.
5. trzymaj klucz przy sobie, gdzieś było na forum, że jak zostawisz bez ręcznego, to auto potrafi samo się zamknąć ... z kluczykiem w środku...

Powodzenia i cierpliowści :-super
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

Online Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 994
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Zmiana pozycji skrzyni bez silnika
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 16, 2013, 19:01:53 pm »
BlackV6 z tym neutralem to troche źle napisałem , bo chodziło mi oto , ze jak niepracuje silnik , to powinno sie dać bez problemu móc ruszac lewarkiem bez żadnych oporów .  :-wstyd
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Offline Jaguar Wrocław

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 462
Odp: Zmiana pozycji skrzyni bez silnika
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 16, 2013, 19:15:49 pm »

'''Już nigdy nie kupie sobie auta z takimi elektrycznymi gównami.''''

Ja miałem taką skrzynię i nie narzekałem, może kupiłes minę i stąd frustracja...

Force

  • Gość
Odp: Zmiana pozycji skrzyni bez silnika
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 16, 2013, 20:43:10 pm »
Nie, nie... auto mam 3 lata i ogólnie jestem zadowolony ale takie pierdoły potrafią wkurzać. Nie da się też zaprzeczyć, że każda elektroniczna rzecz w aucie to utrapienie bo jak się popsuje to kaplica. Mechaniczna też się może popsuć jednak łatwiej ją naprawić lub obejść problem

Co do sposobu z ręcznym, czy pisząc zapłon masz na myśli odpalenie?? Jeśli tak to nie da rady. Pokazuje się błąd DCS( czy coś takiego) a gratis błąd skrzyni i AB

Generalnie prąd w aucie jest, radio działa, lampki tez, nawiew chodzi, komputer też bo dziarsko pokazuje błędy, za to ni cholery nie chce odpalić( rozrusznik się nie włącza) a jakakolwiek próba zmiany pozycji przycisku hamulca ręcznego NIE DAJE żadnego efektu. Powinno być słychać silniczek ale nie ma ŻADNEJ reakcji.