Autor Wątek: Priorytetem rozwoju Jaguara: Niewielki sedan  (Przeczytany 5975 razy)

micky

  • Gość
Priorytetem rozwoju Jaguara: Niewielki sedan
« dnia: Luty 01, 2013, 08:49:47 am »
Priorytetem rozwoju Jaguara jest niewielki sedan, niepisany następca modelu X-Type. Auto miałoby konkurować z Audi A4, Mercedesem Klasy C oraz BMW Serii 3. W kuluarach mówi się, że niewielki sedan bazowałby na platformie PLA (Premium Lightweight Architecture).

Ta sama platforma niedawno zadebiutowała za sprawą modelu Land Rover Range Rover, więc widać wyraźnie, że jest to bardzo uniwersalne i elastyczne rozwiązanie. Ponadto platforma ta współpracuje z bardzo szeroką ofertą benzynowych i wysokoprężnych silników czterocylindrowych, co byłoby idealnym rozwiązaniem w wyjściowym sedanie.

Mało tego, JLR twierdzi że nawet 90 procent podzespołów i komponentów mogłoby pochodzić z przyszłych modeli XF i XJ. Imponuje również podejście globalnego dyrektora marki, Adriana Hallmarka, który wprost powiedział, że równe konkurowanie z Mercedesem i BMW nie będzie łatwym zadaniem:

"Dojście do dzisiejszych wyników w tej klasie, marce Audi zajęło niemal 20 lat. Dla nas wejście w ten segment i dojście na szczyt może być wręcz niemożliwe, dlatego też musimy znaleźć sposób, aby sprawić, by ten krok był dla nas opłacalny. Z pewnością będziemy się rozwijać w tym kierunku."



Wizja "Baby-Jag"-a magazynu Autocar

Pokora - bardzo rzadko spotykana cecha na rynku motoryzacyjnym. Hallmark powiedział również, że szykują model w "swoim stylu". Z pewnością dobrą wiadomością jest fakt, że w ofercie obok sedana pojawi się również kombi, a nawet wersja coupe i cabrio. Widać Jaguar wyciąga ciężkie działa i może być świetną alternatywą dla niemieckiej trójcy.

MacAnk

  • Gość
Odp: Priorytetem rozwoju Jaguara: Niewielki sedan
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 01, 2013, 17:10:44 pm »
Priorytetem dla rozwoju Jaguara powinien być lekki regres stylistyczny - szczególnie moim zdaniem jeśli chodzi o XJ. Pojawiły się u mnie w mieście dwie sztuki i szczerze - mam bardzo mieszane odczucia. Auto oczywiście przepiękne - ale czy na pierwszy rzut oka to Jag czy jakaś Toyota produkowana na rynek USA... trzeba się zastanowić... .

ghrh

  • Gość
Odp: Priorytetem rozwoju Jaguara: Niewielki sedan
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 01, 2013, 20:35:40 pm »
Mnie tam się nowe Jagi podobają. Jeżeli chodzi o nowego X-a to chciałbym tylko żeby miał tak jak stary napęd 4x4, wolnossący silnik benzynowy, cenę przyzwoitą i chętnie kupuję.

Offline franiux

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 253
  • Rzeszów, podkarpackie
Odp: Priorytetem rozwoju Jaguara: Niewielki sedan
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 02, 2013, 17:01:52 pm »
O takim silniku zapomnij, będzie rzędowa 4  1,6-2.0 180-220KM i z 3 rodzaje klekotów. To już nie te czasy niestety.  :-thumpdown
Jaguar XJR X350 4,2 V8 ,2004r.
Jaguar XJ L X351 3,0 V6, AWD, 2014r.
Peugeot 508sw 2.0 HDi, 2013r.

Offline Jaguar Wrocław

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 462
Odp: Priorytetem rozwoju Jaguara: Niewielki sedan
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 03, 2013, 15:01:47 pm »
niestety o klasycznych liniach i czterch lampach z przodu chyba można zapomnieć jak na razie...

Jag Daniels

  • Gość
Odp: Priorytetem rozwoju Jaguara: Niewielki sedan
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 15, 2013, 13:52:17 pm »









Grodzisk

  • Gość
Odp: Priorytetem rozwoju Jaguara: Niewielki sedan
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 15, 2013, 13:56:49 pm »
 :-10points :-10points :-10points

DJ Krystian

  • Gość
Odp: Priorytetem rozwoju Jaguara: Niewielki sedan
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 16, 2013, 15:01:20 pm »
Ma hak :-hehe


British

  • Gość
Odp: Priorytetem rozwoju Jaguara: Niewielki sedan
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 19, 2013, 13:42:16 pm »
Podobno ma się nazywać XS :-clap

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Priorytetem rozwoju Jaguara: Niewielki sedan
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 19, 2013, 14:29:42 pm »
A według mnie ten samochód to kpina i zupełny brak wyobraźni projektantów. To jest skurczony o 5% XF, pewnie nawet niektóre blachy są takie same, bo tylne lampy na pewno. Ja wiem, że jest w każdej marce pewna tendencja stylistyczna i dane przetłoczenia, kształty i ogólny trend jest podobny, ale to co zrobił Jaguar to zwykłe ordynarne skurczenie istniejącego auta. Wiem, że XJ był podobny do X type, ale na pierwszy rzut oka wiadomo było który jest który. Tutaj jest to niemal nie do odróżnienia! Aż mi się przypomina film"Kochanie zmniejszyłem dzieciaki" :-gwizd

jarkrzy1

  • Gość
Odp: Priorytetem rozwoju Jaguara: Niewielki sedan
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 20, 2013, 13:08:11 pm »
E tam...czepiasz się Dla NIE posiadacza ,albo znawcy marki XJ do 2009 to tylko przerośnięty X-typek ;D
A jak takim podjedziesz pod miejscowy supermarket to nawet z rzędową 4 zrobisz furorę ;D ;D ;D

Przemek

  • Gość
Odp: Priorytetem rozwoju Jaguara: Niewielki sedan
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 23, 2013, 22:58:17 pm »
A według mnie ten samochód to kpina i zupełny brak wyobraźni projektantów. To jest skurczony o 5% XF, pewnie nawet niektóre blachy są takie same, bo tylne lampy na pewno. Ja wiem, że jest w każdej marce pewna tendencja stylistyczna i dane przetłoczenia, kształty i ogólny trend jest podobny, ale to co zrobił Jaguar to zwykłe ordynarne skurczenie istniejącego auta. Wiem, że XJ był podobny do X type, ale na pierwszy rzut oka wiadomo było który jest który. Tutaj jest to niemal nie do odróżnienia! Aż mi się przypomina film"Kochanie zmniejszyłem dzieciaki" :-gwizd


To jest tylko muł testowy ubrany w nadwozie XF ...  :-hehe

Offline Jacatu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 222
Odp: Priorytetem rozwoju Jaguara: Niewielki sedan
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 27, 2013, 09:36:54 am »
Są pozytywy , dobrze ,że nie wpadli na pomysł zwojowania rynku w segmencie aut małych by powalczyć z Audi A1. ::)
S-type 2,5 ***** XJ-S H.E. V12* **XJ350***XJ358***XJS Cabrio 4,0***