Autor Wątek: WITAM WITAM  (Przeczytany 3530 razy)

adam74

  • Gość
WITAM WITAM
« dnia: Lipiec 11, 2008, 19:35:00 pm »
Witam wszystkich kocuro-maniaków....

od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem kota X-type 2,5l z 2004 roku (marzenia są po to aby je spełniać)

w załączeniu pierwsza fotka po długiej podróży ( :-tylko) - mam nadzieję że sie załączy

jestem z Wawy i to mój pierwszy kot.

Będe potrzebował wszej pomocy jak i gdzie i co kiedy wymienic i zrobić. Mój kotek przyjechał zza oceanu i niestety nie mam żadnej jego historii serwisowej paski itp.... tu potrzebna wasza pomoc (ma przejechane 95 tys km)

pozdrawiam koty, kotki i kocury
Adam

KINSKY1975Y

  • Gość
Odp: WITAM WITAM
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 11, 2008, 20:08:32 pm »
No to ja jako pierwszy pozwole sobie Ciebie przywitac ,chociaz krotko istnieje na tym forum,ale wciaz odczuwam wielka radosc z posiadania jaga bo 2 tygodnie temu go nabylem .Milego poruszania sie zycze i pozdrawiam  :-tylko :-V

adam74

  • Gość
Odp: WITAM WITAM
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 11, 2008, 21:21:01 pm »
to może być mieszanka wybuchowa.......
angielski styl z amerykańskim poczuciem humoru.......... a do tego jeszcze ułańska fantazja  :-yipee

Dzięki za powitanie

martwi mnie ten rozrząd.... kiedyś spotkały mi się zawory z tłokami - bardzo bolesne  :-thumpdown




adam74

  • Gość
Odp: WITAM WITAM
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 11, 2008, 23:48:04 pm »
pytanie techniczne:

co ile producent zaleca wymianę rozrządu??

160 tys km (100tys mil) ??

może mi ktoś podpowiedzieć ??

płyny, oleje już zmienione  ;D, ale zastanawiam się nad rozrządem...
hmm - może są inne newralgiczne punkty w które powinienem zajrzeć....

moje poprzednie autko to cytrynka C5..... baaardzo polubiliśmy  :-\ się z serwisem.....

Batman

  • Gość
Odp: WITAM WITAM
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 12, 2008, 13:44:14 pm »
Poczekajmy na jagoholika bo być moze masz silnik na łańcuchu. Ja mam mondeo i tam jest właśnie pasek, być może ford stosował ten zabieg i w większych silnikach.

A i zapomniałem....  witaj w gronie zakręconych

adam74

  • Gość
Odp: WITAM WITAM
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 14, 2008, 10:12:08 am »
teraz w pełnej krasie.....
malutki koteczek  ;D

Gerry

  • Gość
Odp: WITAM WITAM
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 14, 2008, 14:08:24 pm »
Witaj kolego.
My z Zyrcią w czwartek kupiliśmy Iksa 2,5l w automacie z 2001 roku z gazem CNG i póki co mamy problem z rejestracją, bo niby w Unii jesteśmy ale certyfikaty włoskie u nas nie obowiązują - PARANOJA!!!. Gratuluje zakupu bo X-type to chyba najbardziej bezawaryjny Jag. Będziesz miał z niego mnóstwo pociechy. W naszym jest łańcuch więc nie ma co wynieniać. Pozdroxy z Kielc.

adam74

  • Gość
Odp: WITAM WITAM
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 14, 2008, 15:31:24 pm »
dzięki za info - co do autek laik totalny jestem - zuuupelnie inna branża, ale lubię mieć spokojne sny. Rzeczywiście w wyborze kierowałem sie opiniami o bezawaryjności (sporo km mi lata pomiędzy kołami :-A). Bynajmniej tak brzmi wersja oficjalna..... :-W
Po prostu kotek mnie zakręcił na maxa.

Gratuluję tez zakupu - i ciesze się że mój kotek będzie miał kolegę.


Batman

  • Gość
Odp: WITAM WITAM
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 14, 2008, 23:01:50 pm »
Gerry macie w kielcach gdzie cng tankować?

Ja dziś zobaczyłem pięknego złotego X-type z jasną skóreczką i się k***a zakochałem
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2008, 01:12:12 am wysłana przez papatkiole »

Gerry

  • Gość
Odp: WITAM WITAM
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 15, 2008, 09:03:27 am »
Nie ma u nas stacji CNG ale to nie jest większy problem, bo tą istalację traktuje jako bonus do tego auta. Złoty Iks to musi być czadzik 8).

Offline walec

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.277
Odp: WITAM WITAM
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 15, 2008, 12:42:17 pm »
można dokupić urządzenie dzięki któremu będziesz mógł w domu tankkować CNG tylko mieszkając w bloku to chyba odpada, a poza tym to jest ok 12 koła ;D
'XJR XJ40

Gerry

  • Gość
Odp: WITAM WITAM
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 15, 2008, 15:12:04 pm »
nio 12 to może nie ale z 7 minimum trzeba wydać na takie cacko. Mógł bym u teściowej to zamontować (słyszałem że to nielegalne, bo nie ma w tym podatku drogowego  8) )ale nie mam ciśnienia na ten CNG, jak będzie auto przejeżdzać koło takowej stacji to się zatankuje. A tak całkiem poważnie to ma być służbowy samochód dla pracowników :).

Batman

  • Gość
Odp: WITAM WITAM
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 16, 2008, 12:56:05 pm »
Kiedy Wam CV wysłać??

Offline walec

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.277
Odp: WITAM WITAM
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 16, 2008, 16:45:08 pm »
pracownicy niech jeżdża poprzednim Xem  ;D
'XJR XJ40