Autor Wątek: POMPA PALIWA.  (Przeczytany 6003 razy)

mariusz

  • Gość
POMPA PALIWA.
« dnia: Lipiec 03, 2008, 11:38:34 am »
MAM PROBLEM Z POMPĄ PALIWA.A W ZASADZIE TO ZE ZBIORNIKAMI, BO SA DWA AU MNIE JEST PODLACZONY TYLKO JEDEN BO KTOS PRZY TYM KIEDYS MAJSTROWAL :-\ MA KTOS MOZE SCHEMAT ELEKTRYKI, CHCIAL BYM ZOBACZYC JAK TO POWINNO BYC PODLĄCZONE.

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: POMPA PALIWA.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 06, 2008, 06:59:32 am »
system posiada 3 zawory . dwa schowane za tylnymi kolami .jeden jest otwarty drugi zamknięty(powrót benzyny)przy przelaczeniu jeden sie zamyka a drugi otwiera)
w bagażniku jest 3 zawór który reguluje dopływ benzyny ze zbiorników do silnika.
Najczesciej boczne zawory przestają dzialac i benzyna wychodzi z jednego zbiornika a powraca do drugiego.schemat jest od 6 ale jest to samo w 12.

mariusz

  • Gość
Odp: POMPA PALIWA.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 06, 2008, 10:12:59 am »
dzieki wielkie, wlasnie o to mi chodzilo, moze teraz uda mi sie to podlaczyc tak jak poinno byc.
jeszcze raz dzieki ;D ;D ;D

djevel

  • Gość
Odp: POMPA PALIWA.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 09, 2008, 21:03:45 pm »
Witam,

czy masz moze schemat do serii II? W moim XJ6C '75 sa dwie pompy paliwa, osobno dla kazdego zbiornika. W zbiornikach nie znajduje zaworow bocznych, nie znalazlem takze linii powrotnej. Na desce jest tylko przelacznik zbiornikow. Do ukladu paliwowego jeszcze nie dotarlem, nie wiem czy jest sprawny. Na razie zdemontowany, grzebie sie teraz z podloga z tylu auta wiec zbiornikami zajme sie niebawem. Bede wdzieczny za pomoc.

pozdrawiam

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: POMPA PALIWA.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 11, 2008, 09:47:09 am »
1975 xj6c  były dwie pompy umieszczone zakolem zapasowym system jest dosc prosty
jak podłączysz przycisk na desce jedna pompa zaczyna zasysać paliwo ze zbiornika i wysyla go przez filtr do gaznikow .przed filtrem jest rozdzielenie na przesyłanie paliwa z drugiej pompy(podczas przelaczenia na drugi zbiornik) Pompy maja wbudowane zaworki przeciwko cofaniu sie benzyny .od 1976 jaguary miały pompy wbudowane w zbiorniki a V12 to jeszcze inna historia.
Posiadam dwa XJ6C z 1975 i 1977 obydwa wymagające kompletnej odnowy. chce przerobić 1977 na wtryskiwacze (System z XJ6 z1986)

djevel

  • Gość
Odp: POMPA PALIWA.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 13, 2008, 13:31:06 pm »
Dzieki za wskazowki. Planujesz moze pozbyc sie kilku czesci  ;D ? Mam braki wewnatrz auta, powoli kompletuje ;D.

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: POMPA PALIWA.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 14, 2008, 08:26:58 am »
Napisz co potrzebujesz na PW zobaczę co będę mógł zrobić

maciekk

  • Gość
Odp: POMPA PALIWA.
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 13, 2008, 22:13:57 pm »
Mam Jaguara Xj6 LONG 4,2 SERIA  2 wersję europejską i nie mogę znaleźć w nim pompy paliwa. W tym miejscu, które wskazuje ten schemat jej nie ma.czy ktoś by mi mógł pomóc w tej kwestii? samochód kupiłem niedawno i próbuje go odpalić. zapaliłem pompując bezpośrednio paliwo do gażników ale pompa chyba nie działa. Dzięki z góry za pomoc.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2008, 22:21:08 pm wysłana przez maciekk »

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: POMPA PALIWA.
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 13, 2008, 23:36:57 pm »
Nie wiem który rok jest twój Jag.,ale mysle ze 1976 -78 . modele te maja pompy w zbiornikach.dostęp po zdjęciu kola lewego albo prawego(sa dwie pompy) na dole zakola jest okragle przykrycie(dostęp do pompy)
Pompy te mozna zastapic pompami z Chevy Vega 1974-1978 cena w USA okolo $50.
co jest tańsze od sprzedawców czesci  do starszych Jagow. 

maciekk

  • Gość
Odp: POMPA PALIWA.
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 14, 2008, 08:56:01 am »
Mój Jaguar jest z roku 1975. Czy w nim pompy są w tym samym miejscu ,co w rocznikach 76-78 ?
Ps.Który przełącznik służy do przełączania baków? Przycisk "FUEL" pod deską rozdzielczą??

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: POMPA PALIWA.
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 14, 2008, 10:18:04 am »
Prawdo-podobnie twój model jest wczesnym modelem z pompami  w baku. przełącznik jest pod deska FUEL
przełącza pompy jak również mierniki - pływaki benzyny w zbiornikach.

maciekk

  • Gość
Odp: POMPA PALIWA.
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 16, 2008, 20:49:16 pm »
Tak pompy są umieszczone w bakach, ale prąd w ogóle nie dochodzi do żadnej z pomp. Nie wiem co to może być, trzeba to jakoś uruchomić jakimś przełącznikiem w samochodzie? Proszę o pomoc...