Autor Wątek: Numer lakieru S-Type  (Przeczytany 6688 razy)

Profesorek

  • Gość
Numer lakieru S-Type
« dnia: Lipiec 01, 2008, 12:52:13 pm »
Witam,
znalazłem na krawędzi błotnika minimalny ubytek lakieru. Nie pierwszej świeżości ale nie będę czekał, aż się posunie dalej.
Chciałem to potraktować lakierem zaprawkowym, które za parę zł można kupić na Alledrogo. Tam mnie pytają o numer lakieru... :-W
W mojej poprzedniej gablocie (W201 z 1987 roku) wiedziałem gdzie jest ten numer..
A gdzie jest w kociaku ??
Chyba że wystarczy info, że to granatowy metalic... pomóżcie, proszę ..  :-K :-K :-K


EDIT: znalazłem : http://motoprodukty.pl/dobor_lakieru.php
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2008, 13:00:40 pm wysłana przez Profesorek »

Dorsześ

  • Gość
Odp: Numer lakieru S-Type
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 05, 2009, 18:39:11 pm »
Wybacz, że odkopuję temat - ale zakładanie nowego temat jest bez sensu. Również mam kilka kruczków na powłoce lakierniczej i teraz mam zgryz:
Auto jest z 99r i czeka mnie malowanie ale do brzegu:

czy kupić lakier po jego kodzie (jeśli tak to gdzie on jest - gdzieś musi być tabliczka z numerem lakieru czy coś)
czy wziąć np. obudowę lusterka lub klapkę wlewu paliwa i dorobić lakier na podstawie elementu.
Bo jak POwszechnie wiadomo prawie 11 lat lakieru to już nie odcień fabryczny, bo był wystawiony na działanie deszczy, spalin, UV itd.

supermotox

  • Gość
Odp: Numer lakieru S-Type
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 11, 2009, 15:02:57 pm »
Witam,

nr lakiery w s-typie jest we wnęce drzwi kierowcy ( tabliczka) moja czarna perła ma nr PED mimo że rok 2000 pasuje z podstawowej receptury bez przerabiania.


pozdrawiam

Dorsześ

  • Gość
Odp: Numer lakieru S-Type
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 11, 2009, 16:11:59 pm »
No dobrze, lecz nadal nie wiem jak dobrać lakier.
Czy zrobić to z numeru, którego jak szukać podałeś czy też wziąć ze sobą do mieszalni wzór lakieru np. klapkę wlewu..

supermotox

  • Gość
Odp: Numer lakieru S-Type
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 12, 2009, 16:47:14 pm »
No dobrze, lecz nadal nie wiem jak dobrać lakier.
Czy zrobić to z numeru, którego jak szukać podałeś czy też wziąć ze sobą do mieszalni wzór lakieru np. klapkę wlewu..


najlepiej wziąć klapke i nr lakieru, najważniejsze - mieszalnia która zrobi natrysk próbny czy pasuje do Twojej klapki.
Jeśli nie masz daleko do Poznania do zapraszam do mnie.

Dorsześ

  • Gość
Odp: Numer lakieru S-Type
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 12, 2009, 17:52:29 pm »
Dzięki, ale do Poznania mam jakieś 3000km ;)
A naprawę muszę wykonać tu na miejscu w UK.
Tak czy owak, już o to pytałem, ale czy jeśli pójdę do mieszalni tylko z numerem to otrzymam produkt taki jaki był w roku 99-tym na samochodzie, a wiadomo że po 10 latach lakier zmienia swoje właściwości... blaknie etc..
Więc jak to wygląda z tym mieszaniem...?

supermotox

  • Gość
Odp: Numer lakieru S-Type
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 14, 2009, 22:29:42 pm »
Dzięki, ale do Poznania mam jakieś 3000km ;)
A naprawę muszę wykonać tu na miejscu w UK.
Tak czy owak, już o to pytałem, ale czy jeśli pójdę do mieszalni tylko z numerem to otrzymam produkt taki jaki był w roku 99-tym na samochodzie, a wiadomo że po 10 latach lakier zmienia swoje właściwości... blaknie etc..
Więc jak to wygląda z tym mieszaniem...?


piszesz w pierwszym poście że masz granatowy METALLIC więc nie ma mowy o blaknięciu.


Dorsześ

  • Gość
Odp: Numer lakieru S-Type
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 25, 2009, 18:00:05 pm »
Dzięki, ale do Poznania mam jakieś 3000km ;)
A naprawę muszę wykonać tu na miejscu w UK.
Tak czy owak, już o to pytałem, ale czy jeśli pójdę do mieszalni tylko z numerem to otrzymam produkt taki jaki był w roku 99-tym na samochodzie, a wiadomo że po 10 latach lakier zmienia swoje właściwości... blaknie etc..
Więc jak to wygląda z tym mieszaniem...?


piszesz w pierwszym poście że masz granatowy METALLIC więc nie ma mowy o blaknięciu.



Ja niestety nie jestem posiadaczem granatowego metallic'a tylko srebro w topazie z lekką nutką kawy z mlekiem

piotruspan

  • Gość
Odp: Numer lakieru S-Type
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 26, 2009, 20:49:03 pm »
Witam w mojum S-typie numer lakieru znajduje się we wnęce na koło zapasowe, na ściance od strony kabiny.
Jak coś służę pomocą.
Pozdrawiam