Dział Techniczny > XJ X300, X305, X308 (1994-2003)

x300 anglik przeróbka

(1/1)

bilu:
Witam. Potrzebuje rady w temacie przerobki przelacznikow elektrycznych szyb przednich z anglika na lewa strone. Kupilem nie do konca przerobionego jaga xj6 rocznik 1997r i troche teraz widza ze się wpakowalem. Czy jest mozliwość przelożenia instalacji czy trzeba przedluzać kable.|Moze ktos to robil to prosze o radę. gdzie w jagu jest czujnik temperatury zewnetrznej i ile kosztuje nowy bo moj nie pokazuje.pozdrawiam

Maru$:
Witam właśnie skonczyłem przekładkę xj6 96r sport, co prawda przełączników szyb nie ruszałem bo najpierw chcę zarejestrować samochód ale jestem zorjętowany w temacie szyb. musisz znaleźć przełączniki od europejczyka i nie daj się wrobić że będą pasowały od anglika bo oprucz mocowań gniazdo na piny jest z innej strony. Nie do końca wiadomo jak ktoś przekładał twój samochód, instalacja mogła zostać przedłużona albo przełożona od europy. Wnioskując, że zostały przełączniki od anglika instalacja została prawdopodobnie przedłużona i w ten sposób najlepiej zamienić miejscami przełączniki. pod nagrzewnicą jest miejsce aby tamtędy puścić wiązkę z przewodami. Co do czujnika możliwe że coś nie do końca jest podłączone albo źle prze lutowane.  Jak będziesz miał jakieś problemy to daj znać.
pozdrawiam

bilu:
Witam. To trzeba przedłużać kable do szyb elektrycznych w przypadku jak mam instalacje od anglika? Ja patrzyłem i wydaje mi sie że przełączniki mogą zostać od anglika tylko te plastikowe obudowy okalające przełaczniki bedą inne. Jak udało ci się znaleść deskę rozdzielczą z europy może wiesz gdzie bym znalazł jasnobrązową.U siebie w miejscu dasza mam kawałek drewna pod kolor tego co zakrywa poduszkę. Moim jeżdzę już ponad rok i odziwo z elektryką nic się nie dzieje oprócz wskazań temperatury.Napisz mi jeszcze jak rozwiązałes problem z pedałami i czy będą pasowału od xj40 bo takie szybciej się dostanie.Pozdrawiam

Maru$:
z przełącznikami napisałem ci że z anglika nie będą pasowały bo piny wchodzą z innych stron więc szkoda czasu na wpasowanie tych przełączników bo i tak to nie będzie działało muszą być od europy przerabiałem ten temat pare razy. Deska jak różni się kolorem to najlepsza opcja wyjąć ją i pomalować, jak byś ją dostarczył do Białegostoku to bym to załatwił w zaprzyjaźnionym warsztacie. Pedały najprawdopodobniej stoją ci w pozycji środkowej i są mocno przesunięte w lewo. Masz problem bo niestety aby to przerobić musisz wszystko rozłączyć i wyjąć pompę, rozebrać mocowania pedałów i niestety je wymienić. Ja wpasowałem od x300 czyli takie jak powinny iść, mam gdzieś namiary do gościa od x40 wysyłał mi zdjęcia pompy z pedałami wyglądały prawie tak samo ale gwaracnji nie dam że będą pasowały.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej